Proti Trenčínu s čistým kontom a troma bodmi

04.10.2020 | Redakce

V 9. kole Fortuna ligy sme v Žiline proti AS Trenčín získali po veľmi dobrom tímovom výkone tri body.

9.kolo, nedeľa 4.10.2020, 19:00
Trenčín Trenčín
0
1
(0:0)
Trenčín: Šemrinec - Pirinen, Kapaudi, Šulek, Ligeon, Corryn (68. Tučný), El Mahdioui, Kadák (81. Ikoba), Ghali (75. Comvalius), Roguljić, Čataković (75. Depetris)
FK Senica: Fryšták - Nemec, Addo, Carrillo, Kopečný, Totka, Gallovič, Košťál (13. Yenne), Moses (78. Šimčák), Piroska, Malec (90. Berisha)

Gól: 67. Yenne

Žlté karty: 48. Corryn, 83. Depetris

Rozhodovali: Glova - Hancko, Galo

V 2. minúte sa do šance dostával domáci Čataković, dôrazný Carrillo mu však vo vnútri šestnástky neumožnil zakončiť. V 8. minúte hľadal z pravej strany centrujúci Ligeon v šestnástke Ghaliho, Kopečný však odvrátil na rohový kop. Z následného rohového kopu skúšal na prvej žrdi prekonať Fryštáka Šulek, český gólman FK Senica bol ale pozorný a loptu odvrátil na ďalší rohový kop. Na druhej strane sa snažil o rýchly protiútok Košťál, ktorý vysunul Carrilla, španielsky stopér však nepresnou prihrávkou o loptu prišiel. V 11. minúte hľadal Piroska za obranou domácich Košťála, ten sa však pri snahe spracovať vo vzduchu náročnú prihrávku nešťastne zranil. O minútu neskôr vyskúšal Fryštáka ďalekonosnou strelou Šulek, gólman FK Senica bol opäť pozorný. V 15. minúte našiel Piroska z rohového kopu dobrým centrom Nemca, hlavička nášho obrancu však nebola presná. V 27. minúte prihral Addo Piroskovi, strela senického kapitána približne z tridsiatich metrov bola nepresná. O chvíľu neskôr hlavičkoval po centri Nemca Kopečný, Šemrinec loptu bez problémov chytil. V 40. minúte sme si vypracovali najväčšiu šancu prvého polčasu, Piroskov center ešte preletel cez celú šestnástku, z druhej strany však nebezpečne odcentroval Yenne - hlavička Kopečného skončila iba na brvne domácej brány. V 45. minúte našiel Piroska skvelou prihrávkou za obranou domácich Yenneho, nigérijský futbalista si loptu spracoval a následne vystrelil - strela tesne minula pravú žrď Šemrincovej brány.

V 52. minúte naviedol loptu pred šestnástku domácich Nemec, odhodlal sa aj k strele, tá však nemierila do priestoru Šemrincovej brány. O minútu neskôr rozbehol Nemec rýchlu akciu, v strede našiel Pirosku, ktorý vysunul na krídle Mosesa - toho prudký strieľaný center z ľavej strany netrafil v šestnástke Malec, domáci následne odkopli loptu na rohový kop. V 56. minúte sa predral do šestnástky domácich Moses, zasekol si v nej protihráča a následne padol na zem- hlavný rozhodca ale na biely bod neukázal. V 58. minúte musel predviesť dobrý zákrok po hlavičke Kadáka Fryšták, nasledoval rohový kop. V 60. minúte to skúšal strelou spoza šestnástky Gallovič, Šemrinec jeho strelu chytil. V 66. minúte strieľal z hranice šestnástky Čataković, Fryšták bez problémov chytil. V 67. minúte sme sa dočkali otváracieho gólu zápasu, po dobrej kombinácii v šestnástke domácich pripravil Malec loptu na strelu Yennemu, ktorý zakončil presne k ľavej žrdi - 0:1. O dve minúty neskôr mohol zvýšiť náš náskok Malec, po prudkom centri z ľavej strany od Yenneho ale nezakončil presne. V 74. minúte prihral Moses Kopečnému, ktorý si v šestnástke zasekol domáceho obrancu a vystrelil - Šemrinec bol ale pozorný. V 75. minúte strieľal nebezpečne z hranice šestnástky Moses, lopta preletela tesne vedľa ľavej žrde. V 79. minúte strieľal z priameho voľného kopu vysoko nad Roguljić. V 88. minúte hlavičkoval striedajúci Ikoba, Fryšták bol ale na svojom mieste. V 90. minúte ešte opečiatkoval žrď strelou spoza šestnástky Piroska.

Stijn Vreven (hlavný tréner AS Trenčín): “V prvom rade musíme pogratulovať trénerovi hostí k víťazstvu. Som veľmi sklamaný, prvýkrát nie som skutočne spokojný so svojím tímom. V prvom polčase to nebolo ideálne, no bolo to ešte OK. Tieto zápasy nie sú iba o držaní lopty, je to aj o bojovnosti a behaní. Stále musím hľadať rovnováhu medzi držaním lopty a futbalovosťou. Chlapci musia na ihrisku nechať srdce. Z druhého polčasu som výrazne sklamaný, chýbala nám bojovnosť. Nachádzame sa v pozícii, ktorá nie je dobrá.”

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Odohrali sme dnes veľmi dobrý zápas, čo sa týka defenzívnej časti. Vedeli sme, čo nás tu čaká, prvých dvadsať minút sme mali trochu problémy po zisku lopty. Od dvadsiatej minúty sme však začali hrať to, čo sme chceli - vyrážať do brejkov prípadne podržať loptu. Druhý polčas sme boli oveľa lepší a nebezpečnejší. Vytvorili sme si viac šancí, škoda, že sme využili iba jednu. Chlapcov musím za obetavý výkon pochváliť, išli na dno síl, bolo vidieť, že do toho dali všetko. Dnes sme vyhrali zaslúžene.”