Proti Slovanu prehra rozdielom triedy

03.08.2019 | Igor Tabiš

V 3. kole Fortuna ligy sme na domácom ihrisku nestačili na futbalistov ŠK Slovan Bratislava.

3.kolo, sobota 3.8.2019, 18:00
0
3
(0:2)
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
FK Senica: Taborda - Otrísal, Košút, Dias, Krč, Klapan (70. Didiba), El Moudane, Cvek, Yenne (85. Totka), Castaňeda (73. Ramirez), Sulley
ŠK Slovan Bratislava: Greif - Apau, Abena, Božikov, De Marco, Ljubičič, Dražič (78. Moha), Nono (75. De Kamps), Da Silva, Čavrič (70. Daniel)

Góly: 5. Nono, 33. Ratao, 63. Čavrič

Žlté karty: 72. Cvek, 78. Krč, 79. Ramirez

Rozhodovali: Glova - Vorel, Vitko

Diváci: 1768

Do úvodnej šance zápasu sa dostal po rohovom kope kapitán nášho mužstva Dias, jeho hlavička však nesmerovala do priestoru brány hostí. Hostia boli maximálne efektívni, po kombinačnej akcii otvoril skóre zápasu spoza šestnástky presnou strelou Nono - 0:1. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr sa dostal do šance Ratao, Taborda jeho pokus dokázal zneškodniť. V 10. minúte si po prihrávke od El Moudane - ho nabehol za obranu Castaňeda, Greif jeho nepríjemnú strelu vyrazil. V 30. minúte predviedli hostia ďalšiu rýchlu akciu, na konci ktorej bol Nono - Taborda však predviedol na bránkovej čiare famózny zákrok. O tri minúty neskôr pridali hostia druhý gól v zápase, strelu Ljubičiča tečoval Ratao, Taborda bol bezmocný - 0:2. V 37. minúte sa k odrazenej lopte po rohovom kope dostal Yenne, jeho prudkú strelu vyrazil Greif na roh. V 42. minúte zakončoval hlavou Dias, hlavička brazílskeho kapitána FK Senica nenarobila Greifovi žiadne problémy.

V druhom polčase to skúšal najprv hlavou Dias, gólman hostí bol ale opäť pozorný. V 51. minúte si nabehol za našu obranu aktívny Ratao, v poslednej chvíli zabránil skórovaniu gólu obetavým skĺzom Krč. V 54. minúte poslal presný center na hlavu Sulleya Castaňeda, hlavička ghanského útočníka ale nemala dostatočnú razanciu. V 63. minúte pridal Slovan tretí gól v zápase, Dražičov center poslal do prázdnej brány Čavrič - 0:3. V 74. minúte sa dostal k hlavičke striedajúci Ramirez, aj jeho pokus dokázal Greif zneškodniť. V 76. minúte zakončoval opäť Ramirez, gólman hostí bol však pripravený.

Michal Ščasný (tréner FK Senica): “Súhlasím s trénerom hostí. Ak chceme byť úspešní proti kvalite, akú má Slovan, musíme byť stopercentní v defenzíve a ofenzíve. Dnes sme súperovi dali v strede ihriska veľa priestoru, pramenili z toho ďalšie chyby. My sme svoje šance nevyužili. Slovan vyhral zaslúžene.”

Ján Kozák ml. (tréner ŠK Slovan Bratislava): “Vedeli sme, že Senica má dobré mužstvo a že nás tu čaká ťažký zápas. To sa potvrdilo. Pomohol nám rýchly gól, potom sme to do polčasu kontrolovali. Druhý polčas som očakával, že zápas budeme mať viac pod kontrolou. Domáci boli nebezpeční, hlavne za stavu 0:3. V posledných dvadsiatich minútach mali viaceré náznaky šancí. Celkovo sme podali kompaktní a taktický výkon. Zvíťazili sme zaslúžene.”