Proti Dunajskej Strede prehra najtesnejším rozdielom

14.09.2019 | Igor Tabiš

V 8. kole Fortuna ligy sme nestačili na futbalistov FC DAC 1904 Dunajská Streda. Hostia o najtesnejšom víťazstve rozhodli parádnou strelou z kopačky Kristophera Vidu.

8.kolo, sobota 14.9.2019, 19:00
0
1
(0:0)
Dunajská Streda Dunajská Streda
FK Senica: Vorel - Favaro, Dias, Didiba, El Moudane, Klapan, L. Ramirez (46. Baumgartner), Cascardo, Totka, Castaňeda, Sulley (77. Akinyoola)
Dunajská Streda: Jedlička - Beskorovainyi, Oravec, Kružliak, Davis, M. Vida, K. Vida, Koštrna, Blackman (62. Divkovič), Fábry (86. Taiwo), E. Ramirez

Góly: 53. Kristopher Vida

Žlté karty: 84. Beskorovainyi

Rozhodovali: Kráľovič - Bednár, Bobko

Diváci: 823

Od úvodných minút sa hral aktívny futbal vo vysokom tempe na oboch stranách. Za hostí to v 10. minúte skúšal hlavičkou Ramirez, netrafil však priestor našej brány. V 19. minúte sa do veľkej príležitosti dostal Fábry, po spätnej prihrávke z vnútra šestnástky ale bránu netrafil. V 23. minúte sa dostal k zakončeniu po štandardke Beskorovainyi, Vorel bol však pripravený na svojom mieste. O minútu na to pálil spoza šestnástky Blackman, jeho prudká strela letela tesne vedľa ľavej žrde. V 39. minúte vyskúšal pozornosť Jedličku Cascardo, český gólman v bráne hostí si ale poradil.

Hneď v úvode sa dostali hostia k streleckému pokusu, spoza šestnástky sa snažil obstreliť Vorela Kristopher Vida, mladý český gólman v bráne FK Senica bol opäť na svojom mieste. V 49. minúte vybojoval loptu Castaňeda, prešiel aj cez posledného hráča hostí, jeho zakončenie ľavačkou ale Jedlička zneškodnil. V 53. minúte sa k lopte dostal Kristopher Vida a tentokrát už nechytateľnou strelou z dvadsiatich metrov otvoril skóre zápasu - 0:1. V 60. minúte sa po rýchlom protiútoku dostal k zakončeniu po prihrávke Castaňedu Sulley, lopta ale rozvlnila iba bočnú sieť brány Jedličku. V 66. minúte mohli hostia vyhrávať dvojgólovým rozdielom, Maté Vida ale stopercentnú príležitosť zahodil. V 70. minúte to skúšal strieľaným centrom Cascardo, Jedlička jeho pokus bez väčších problémov kryl. V 80. minúte hlavičkoval nebezpečne Ramirez, Vorel si aj tentokrát poradil.

Michal Ščasný (tréner FK Senica): “Chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu, pred zápasom sme vedeli, čo nás čaká - obrovská kvalita smerom do ofenzívny. Bolo veľmi dôležité, nábehy hráčov zachytávať. Prvých dvadsať minút nám súhra v novom systéme vôbec nefungovala, hostia boli jasne lepší. Vytvárali si nebezpečné situácie zo strán. Neskôr sme na to zareagovali a začali sme sa pohybovať tak, ako sme mali. Hra sa trocha vyrovnala, aj keď nesmieme zabúdať na kvalitu Dunajskej Strede. V druhom polčase bol hra viac vyrovnaná, ak chceme pomýšľať na dobrý výsledok proti takémuto súperovi, musíme dotiahnuť nebezpečné akcie do gólového konca.”

Peter Hyballa (tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda): “Musím zložiť kompliment Senici, smerom do defenzívy hrali v novom rozostavení veľmi výborne a flexibilne. Občas sme robili chyby, nábehy za obranu a spätné prihrávky mali vyzerať inak. Ramirez príliš často opúšťal svoju pozíciu. Kristopher Vida strelil krásny gól, trochu podobný ako v Európskej lige proti Atromitosu. Prvýkrát v sezóne sa nám podarilo udržať čisté konto, sme za to radi rovnako aj za víťazstvo. Zápasy proti Senici boli vždy náročné.”