Presvedčivá výhra 3:0 nad Karvinou

02.07.2014 | FK Senica

V strede týždňa nastúpili Seničania na predposledný prípravný zápas pred Fortuna ligou. Zverenci Pavla Hapala zdolali Karvinú v Kněžpole 3:0. Góly strieľali Opiela, Komara a Kosorin.

LP, streda 2.7.2014, 17:00
Karviná Karviná
0
3
(0:2)
Karviná: Pindroch – O. Cverna, V. Cverna, Puchel, Vaněk, Puškáč (61. Kurušta), Mišan, Juřena, Svatonský, Fiala (61. Duda), Trousil Náhradníci: Lipčák – Panák, Duda, Eismann, Leibl, Kurušta Taraba
FK Senica: Šulla (46. Junas) – Chvátal, Pillár, Gava, Mazáň - Piroska, Hušek, Opiela - Kosorin, Majtán, Kalabiška Náhradníci: Junas – Otrísal, Pavlík, Komara, Mráz, Malý, Filípek, P. Balážik, Ventúra

Góly: 17. Opiela, 52. Komara, 55. Kosorin (11m)

Seničania v stredu nastúpili na predposledný súboj pred nadchádzajúcim ročníkom Fortuna ligy. V dedinke Kněžpole ich privítala Karviná. V úvodných šanciach sa ocitli domáci Karvinčania, ktorí dvakrát opečiatkovali žrď Šullovej brány. V 17. min sa však už sieť pohla. Pravidlo nedáš-dostaneš potvrdil senický Opiela a Záhoráci šli do vedenia 0:1. Do prestávky mala Senica viacero náznakov príležitostí, v tej najväčšej sa však ocitol domáci Juřeňa, ktorý zblízka prestrelil Šullovu bránu.

Po zmene strán, v 52. min,  sa ako prvý uviedol striedajúci Seničan Komara, ktorý nádhernou strelou z hranice 16-ky zvýšil na 2:0 z pohľadu Senice. Len o tri minúty neskôr bolo už definitívne po zápase, keď bol v 16-ke faulovaný Kosorin a ten istý hráč si loptu postavil na biely bod. Brankár Pindroch nemal šancu a mladý útočník upravil na konečných 3:0. V závere sa blysol brankár Junas, ktorý si udržal čisté konto.