Prehra najtesnejším rozdielom, rozhodol vlastný gól

26.10.2019 | Igor Tabiš

V 13. kole Fortuna ligy sme futbalistom Serede podľahli smolne najtesnejším rozdielom. Vlastný gól, ktorý rozhodol o osude celého stretnutia padol do našej brány.

13.kolo, sobota 26.10.2019, 17:00
0
1
(0:0)
ŠKF Sereď ŠKF Sereď
FK Senica: Vorel - Didiba, Dias, Favaro, El Moudane (87. Krč), Klapan (65. Ramirez), Cvek, Yenne (77. Akinyoola), Cascardo, Castaňeda, Sulley
ŠKF Sereď: Iliev - Iván, Hučko, Ba, Metaisi, Dabó, Morong (90. Adekuoroye), Pankarinčan (64. Rorič), Cleber (67. Louka), Ventúra, Slaninka

Gól: 79. Cascardo (vlastný)

Žlté karty: 4. Cascardo, 38. Cvek - 77. Dabó, 90. Ventúra

Rozhodovali: Dohál - Jánošík, Vitko

Diváci: 785

Úvod zápasu bol opatrný, v 8. minúte prešla prihrávka od Cascarda do šestnástky až na Sulleya, útočník FK Senica ju pred hosťujúcim brankárkom ale nestihol zasiahnuť. V 15. minúte vysunul aktívny Cascardo pre zmenu Castaňedu, vo vyloženej šanci odvrátili hostia loptu na rohový kop. V 19. minúte zahrával El Moudane priamy voľný kop, jeho pokus letel tesne nad bránu Ilieva.  V 22. minúte predviedli naši peknú kombinačnú akciu, El Moudane preniesol hru na Castaňedu, kolumbíjčanov strelecký pokus na dvakrát zneškodnil Iliev. V 29. minúte posadil Cvek lopta na hlavu Diasa, kapitán FK Senica ale nemieril presne. O dve minúty neskôr odcentroval Cascardo, do vzduchu sa tentokrát zavesil Sulley - ani jeho hlavička nesmeroval na bránu. V 33. minúte sa dostal k zakončeniu spoza šestnástky aj Favaro, strelu nášho stopéra kryl pripravený Iliev.

V 54. minúte dali o sebe vedieť aj hostia, nepríjemnú ďalekonosnú strelu Ventúru zneškodnil dobrým zákrokom Vorel. Neubehla ani minúta a český gólman v našej bráne vytiahol ďalší dobrý zákrok, tentokrát po strele Ivána vyrazil prudkú strelu na roh. V 56. minúte si loptu ukážkovo vymenili Yenne - Castaňeda, druhý menovaný vyslal na bránu Ilieva dobrú strelu, ktorú hosťujúci gólman vyrazil na roh. V 61.minúte previedol peknú individuálnu akciu Castaňeda, loptu si potiahol až do šestnástky a vystrelil ľavačkou - jeho pokus tesne minul ľavú žrď hosťujúcej brány. V 78. minúte centroval zo štandardky Cvek, loptu na zadnú tyč predĺžil Favaro - hlavička El Moudana trafila ľavú žrď brány Ilieva. V 79. minúte udreli z ojedinelej šance hostia, loptu po centri z ľavej strany poslal nešťastne do vlastnej brány Cascardo. V 85. minúte zahodil striedajúci Akinyoola obrovskú šancu, z hranice päťky trafil gólmana hostí. O minútu na to si gólman hostí poradil aj so strelou Cveka. Územnú prevahu a záverečný tlak hostia ustáli, v nadstavenom čase sa opäť predviedol Iliev, ktorý vychytal striedajúceho Krča v ďalšej tutovke.

Michal Ščasný (tréner FK Senica): “Chcem pogratulovať súperovi k trom bodom. Veľmi dobrá organizácia hry a defenzíva. Mali sme s tým určité problémy, nehrali sme tak rýchlo, akoby sme chceli. Aj napriek tomu sme si vypracovali dostatok príležitostí. Ak chceme byť v zápase úspešní, musíme premieňať šance. Bolo to o našej nemohúcnosti streliť gól.”

Slavche Vojneski (tréner ŠKF iClinic Sereď): “Vedeli sme, kam sme prišli, tento tím si viedol v posledných zápasoch veľmi dobre - získali desať bodov. Snažili sme sa neotvárať zápas, v prvých 15-20 minútach sme mali viacero problémov. Neskôr sme sa dostali do hry a vedeli sme presne, čo chceme. Splnili sme to, čo sme si povedali v polčasovej prestávke. Dnes vyhral tím, ktorý chcel zvíťaziť viac a mal viac šťastia. Šťastiu musíte ísť niekedy naproti. Gratulujem môjmu trénerskému tímu a mojim hráčom. Takisto gratulujem trénerovi domácim k fair-play.”