Postupujeme do štvrťfinále Slovnaft Cupu

04.11.2015 | Milan Ondruš

Do štvrťfinále Slovnaft Cupu sme postúpili po penaltovej dráme na pôde AFC Nové Mesto nad Váhom. V riadnom hracom čase sa zrodil výsledok 1:1. Po penaltovom rozstrele sme sa radovali my. Penalty premenili postupne Kalabiška, Hušek, Komara a Krč. Ako jediný zo Senice nepremenil Robo Pillár.

5.kolo, streda 4.11.2015, 13:30
Nové Mesto Nové Mesto
1
2
(0:0)
FK Senica: Lukáč - Pavlík, Hušek, Pillár - Vengřinek, Ventúra, Varga (53. Krč), Komara, Čunta - Kalabiška, Cicman (53. Mráz)

Góly: 80. Belic (11m) - 61. Kalabiška; rozhodujúca penalta Krč; ŽK: Jurica, Múdry, Kurtin - Varga, Lukáč, rozhodoval Šuniar

Diváci: 330

Prvý polčas 5. kola Slovnaft Cupu medzi domácim Novým Mestom nad Váhom a hosťujúcou Senicou veľa futbalovej krásy nepriniesol. V 11. min mal šancu hosťujúci Kalabiška, no jeho pokus letel vedľa. Výraznejšie príležitosti sa zrodili až v samom závere polčasu. V 45. min dlho otáľal s rozohrávkou senický brankár Lukáč, čo využil Kurtin, no jeho pokus mieril vedľa brány. O necelú minútu na to na druhej strane odcentroval Cicmam presne na hlavu Kalabišku a lopta po jeho hlavičke nešla ďaleko od Belicovej brány.

Po zmene strán sa futbal zlepšil a nechýbali ani atraktívne momenty. O väčšinu sa postarali Seničania, ktorí boli nebezpečnejší. V 48. min posadil Cicman loptu presne na hlavu Kalabišku a brankár Belic aj s pomocou brvna pokus zneškodnil. O 7 minút na to opäť strieľal Kalabiška, no tentoraz nastrelil tyč domáceho brankára. V 61. min sa už najaktívnejší hráč na ihrisku postaral o úvodný gól zápasu. Ustál dva ťažké súboje a dostal sa až pred brankára Belica, ktorého pekným lobom prekonal - 0:1. V 70. min mal obrovskú príležitosť na vyrovnanie domáci Kurtin, no mieril vedľa. O sedem minút vyslal pumelicu na Belica hosťujúci Komara, no mieril nad. V 80. min bolo vyrovnané. Senický gólman Lukáč, ktorý mal premiéru v bráne Záhorákov, fauloval prenikajúceho Kurtina a rozhodca ukázal na biely bod. Tradičný exekútor Tomáš Belic sa nemýlil a bolo vyrovnané. Zápas putoval do penaltového rozstrelu, v ktorom boli úspešnejší futbalisti Senice a postúpili do 6. kola Slovnaft Cupu.