Pod Dubňom prehra, rozhodla efektivita

31.10.2020 | Redakce

Napriek viacerým dobrým príležitostiam sme v 12. kole nestačili pod Dubňom na MŠK Žilina.

12.kolo, sobota 31.10.2020, 17:00
Žilina Žilina
3
1
(2:1)
Žilina: Petráš - Kopas, Vallo, Minárik, Sluka, Gono, Bichakhchyan (72. Bernát), Gamboš (88. Myslovič), Rusnák (72. Kaprálik), Ďuriš (79. Javorček), Kurminowski (79. Jibril)
FK Senica: Fryšták - Nemec, Addo, Asanović, Kopečný, Totka (67. Moses), Gallovič, Yenne (67. Šimčák), Piroska, Fotr (88. Niarchos), Malec

Góly: 25. Kurminowski, 41. Asanović (vl.), 63. Bichakhchyan (11m) - 35. Vallo (vl.)

Žlté karty: 85. Jibril - 13. Nemec, 49. Kopečný, 51. Totka

Rozhodovali: Prešinský - Poláček, Roszbeck

Už v 1. minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára Fotr, strelu z vnútra šestnástky Petráš bez problémov chytil. Domáci odpovedali v 5. minúte po našej chybnej rozohrávke, k zblokovanej strele v šestnástke sa dostal Gamboš, Fryšták dobrým zákrokom svoje mužstvo podržal. V 14. minúte vysunul Piroska po pravom krídle Yenneho ktorý odcentroval, hlavička Fotra ale letela nad domácu bránu. V 17. minúte pristavil Malec loptu Piroskovi, senický kapitán to vyskúšal ľavačkou spoza šestnástky - Petráš bol opäť pripravený. V 20. minúte sa po centri z pravej strany dostal v šestnástke k lopte Rusnák, streleckú pozíciu si dokázal vylepšiť zaseknutím lopty, Fryšták ale jeho pokus zlikvidoval. Naša odpoveď prišla na druhej strane okamžite, pred nabiehajúcim Fotrom Petráš ešte loptu vyrazil, Malecov lob odhlavičkovali domáci iba k Piroskovi, ktorý v obrovskej šanci poslal loptu tesne nad bránu. V 25. minúte domáci zakombinovali na pravom krídle, prudký center pred bránu poslal Ďuriš, Kurminowski v skĺze nedal Fryštákovi šancu - 1:0. V 31. minúte sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky Gamboš, jeho pokus bol veľmi nepresný. O minútu neskôr posunul Bichakhchyan loptu na Rusnáka, Fryšták vyrazil jeho strelu na rohový kop. V 35. minúte sme vyrovnali, Piroskov priamy voľný kop predĺžoval hlavou pred bránu Asanović, domáci obranca Vallo poslal loptu do vlastnej siete - 1:1. V 41. minúte domáci znova viedli, po pravom krídle prenikol do šestnástky Rusnák, jeho prihrávku si do vlastnej siete nešťastne zrazil Asanović -  2:1. O vyrovnanie sa ihneď snažil Fotr, ktorého za obranu vysunul Piroska - domáci gólman strelu českého útočníka vyrazil.

Nástup do druhého polčasu bol z našej strany aktívny, v úvodných minútach sme kombinovali s loptou na útočnej polovici ihriska. V 51. minúte vracal Nemcov center z ľavej strany hlavou do päťky Kopečný, nenašiel však nikoho zo svojich spoluhráčov. V 54. minúte rozbehol dobrú akciu Gallovič, loptu posunul na Fotra, český futbalista našiel v šestnástke Yenneho ktorého strelu Petráš vyrazil, domáci gólman sa vyznamenal aj pri následnej dorážke Maleca. O niekoľko sekúnd neskôr poslal Piroska do šesnástky center na hlavu Maleca, jeho pokus letel tesne vedľa domácej brány. V 62. minúte po súboji v šestnástke medzi Nemcom a Kurminowskim nariadil hlavný rozhodca pokutový kop v prospech domácich. Nariadenú penaltu bez problémov premenil Bichakhchyan a zvýšil na 3:1. V 66. minúte získal loptu pri rohovej zastávke Yenne, prihrávkou v šestnástke našiel Pirosku ktorý sa pekne uvoľnil a vystrelil - Petráš jeho pokus chytil. V 70. minúte sa po prihrávke Pirosku uvoľnil striedajúci Moses a ľavačkou vystreli, domáci jeho pokus zblokovali na rohový kop. V 74. minúte posunul Sluka loptu na Gamboša, domáci futbalista ale bránu Fryštáka netrafil. V 77. minúte sa po centri Kopečného dostal k odrazenej lopte Addo, domáci jeho strelu zblokovali na roh. Z následného rohu hlavičkoval Asanović, Petráš bol na svojom mieste včas. V 86. minúte strieľal spoza šestnástky nepresne Moses. V 87. minúte hlavičkoval po rohu Pirosku Addo, Petráš vyrážal na roh. Z ďalšieho rohového kopu sa dostal k hlavičke opäť Asanović, jeho pokus letel do stredu brány na pripraveného Petráša. V samom závere zápasu mohol znížiť po centri Pirosku Malec, ani tentokrát ale Petráša v bráne domácich neprekonal. Na opačnej strane nastrelil žrď striedajúci Kaprálik. O niekoľko sekúnd neskôr vychytal Fryšták domáceho kapitána Minárika.

Pavol Staňo (hlavný tréner MŠK Žilina): "Súhlasím s trénerom hostí, súper mal dostatok šancí na to, aby zápas zdramatizoval. Na druhej strane sme boli nebezpeční v protiútokoch, boli sme dobre nastavení aj smerom dozadu. Dnes to bol z našej strany tímový výkon, chlapcom ďakujem za tri body."

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Náš výkon nebol zlý, rozhodla efektivita tak, ako to už vo futbale býva. Ak nepremeníte v zápase šance, pykáte za to. Škoda druhého gólu, súper išiel do vedenia, následne sme inkasovali aj z penalty. Mali sme dostatok možností na to, aby sme zápas zdramatizovali. Ako som spomínal, rozhodla efektivita. Súper svoje šance premenil a zvíťazil."