V 16.kole sme na domácom ihrisku nebodovali.

FK Senica: Taborda - Kotula, Kay, Dias (88. Celis), Asmah (46. Nirennold), Petshi, Tešija, Zezinho, Deretti, Castaňeda (68. Solano), Ségbé
Michalovce: Kira - Beskorovainyi, Žofčák, Carrillo, Rota, Vojtko, Kolesár (79. Grič), Turik, Danko, Vaščák (76. Sulley), Diarra (90. Kurminowski)

Góly: 16. a 38. Dias - 9. Diarra, 36. P. Kolesár, 84. Sulley, 87. Rota

Žlté karty: 72. Nirennold

Rozhodovali: Marhefka - Štrbo, Weiss

Diváci: 573

Do zápasu vstúpili lepšie hostia z Michaloviec, ktorý dobre kombinovali a hrozili z krídelných priestorov. Skóre zápasu otvoril v 9.minúte hosťujúci Diarra, ktorý si ukážkovo nabehol na center z ľavej strany - 0:1. Náš prvý strelecký pokus prišiel v 10.minúte, jeho autorom bol Kotula - po jeho tečovanej strele sme zahrávali rohový kop. Na center Zezinha si naskočil osamotený Deretti, loptu letiacu vo vzduchu poslal vysoko nad bránu hostí. O tri minúty neskôr mohli hostia viesť dvojgólovým náskokom, na ukážkový center z pravej strany bol prikrátky jeden z futbalistov Michaloviec. V 16.minúte sa po rohovom kope vyznamenal brankár hostí Kira, ktorý bravúrne zneškodnil hlavičku Kaya. Z následého rohového kopu už ale gólman Michaloviec inkasoval, keď sa presadil Roberto Dias - 1:1. V 36.minúte naša obrana zaspala, hostia postupovali v dvojici hráčov sami na bránu, Kolesár túto možnosť využil a poslal hostí do vedenia - 1:2. Naša odpoveď prišla zakrátko, keď sa znova po rohovom kope presadil Dias ako inak hlavou - 2:2. Do kabín sa teda išlo za nerozhodného stavu 2:2.

Aj úvod druhého polčasu patril Michalovčanom, ktorí držali loptu na svojich kopačkách a dobre kombinovali. V 54.minúte sme si vypracovali obrovskú šancu, po ktorej sme mohli vyhrávať. Deretti vyslal do úniku Castaňeda, kolumbijský futbalista ešte prihrával na lepšie postaveného Segbeho, jeho prihrávka bola ale veľmi nepresná. Následne sa dlhé minúty hral vyrovnaný zápas, ktorý smeroval k remíze. V 80.minúte mohol po individuálnej akcii skórovať Segbe, jeho pokus ale Kira kryl. V 84.minúte sme zahrávali štandardku, hostia získali loptu a podnikli rýchly protiútok, na konci ktorého zakončil presne Sulley - 2:3. Podobná situácia sa zopakovala aj v 87.minúte, tentokrát po rýchlom protiútoku zvýšil na 2:4 Rota. Po troch zápasoch bez prehry sme všetky tri body stratili doma proti Michalovciam.

Frederico Ricardo (tréner FK Senica): “Futbal je taký. Vedeli sme, že Michalovce budú hrať v rozostavení 4-3-3 alebo 5-3-2, pripravovali sme sa na obe varianty počas týždňa. Celý prvý polčas sme prespali, urobili sme veľa chýb, inkasovali sme dva jednoduché góly. Podarilo sa nám skórovať zo štadardných situácií. Výsledok 2:2 bol pre nás prijateľný, cítil som, že dnes to nie je náš deň. Futbal občas prináša takéto situácie. V druhom polčase sme sa snažili vyhrať zápas, inkasovali sme po dvoch rýchlych protiútokoch. Gratulujem Michalovciam, dnes si zaslúžili zvíťaziť. Vyhrávame a prehrávame spolu, ďalší týždeň nás čaká zápas, ktorý sa pokúsime vyhrať.”

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce): “Dnes odchádzame domov spokojní. Chlapcov musím za výkon pochváliť, do bodky plnili to, čo sme si v kabíne povedali. Po taktickej stránke sme zápas zvládli veľmi dobre. Vedeli sme, v čom je Senica nepríjemná. Prvý polčas sa hral lepší futbal, škoda našich inkasovaných gólov po štandardkách. V druhom polčase sme strelili dva góly, ktoré boli podľa môjho názoru zaslúžené.”