Po vysokej výhre 5:1 postupujeme do štvrťfinále Slovnaft Cupu

23.10.2018 | Igor Tabiš

Favorita z Dunajskej Stredy sme v osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu poriadne zaskočili.

5.kolo, utorok 23.10.2018, 19:00
5
1
(1:1)
Dunajská Streda Dunajská Streda
FK Senica: Taborda - Kotula, Otrísal, Kay, Asmah (78. Nirennold), Petshi (85. Solano), Zezinho, Deretti (82. Kováč), Segbe, Castaňeda
Dunajská Streda: Jedlička - Davis (71. Bilenkyi), Huk, Vida M., Šatka, Vida K., Herc, Kalmár (84. Bednár), Divkovič (66. Záhumenský), Tretiakov, Bayo

Góly: 27. a 82. Castaňeda, 55. Deretti, 56. Ségbé, 66. Kay - 3. Tretiakov

Žlté karty: 35. Ségbé - 59. Kalmár, 63. Huk

Rozhodovali: Chmura - Chládek, Jekkel

Diváci: 484

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, keď sa v 5. minúte po tečovanej strele Tretiakova ujali vedenia 1:0. Inkasovaný gól nás nakopol k ešte väčšej aktivite. Neprešla ani minúta a hosťujúci brankár zlikvidoval strelu Zezinha, následne sa k slovu dostal aj Petshi, s ktorého strelou si Jedlička poradil. V 7. minúte vyslal do úniku Ségbého ukážkovou prihrávkou Castaňeda, strelu reprezentanta Beninu zblokovali hostia na roh. V 13. minúte to skúšal Bayo, ktorého strelu vyrazil Taborda na roh. V 19. minúte sa po dobrom centri Kalmára len márne naťahoval Bayo - loptu v dobrej pozícii netrafil. V 23. minúte sa hosťujúci stredopoliar Kalmár pripomenul z priameho kopu, po ktorom zvonila žrd našej brány. V 27. minúte sme sa radovali z nášho úvodného gólu, na Ségbého prudký center si nabehol Castaňeda a poslal loptu do brány hostí - 1:1. Šesť minút pred odchodom do kabín sa vo veľkej šanci ocitol hosťujúci Bayo, loptu ale v sľubnej šanci poslal iba na tribúny za našou bránou.

Prvá šanca v úvode druhého polčasu patrila hosťom, s hlavičkou Tretiakova si náš gólman poradil. O minútu neskôr sa vo vyloženej šanci ocitol Deretti, jeho pokus vytiahol Jedlička na roh. V 55. minúte sme pridali náš druhý gól v zápase, na ukážkový center Asmaha si nabehol Brazílčan Deretti a poslal nás do vedenia - 2:1. Neubehla ani minúta a diváci na štadióne si zakričali gól, po hrubej chybe v obrane hostí premenil samostatný nájazd Ségbé - 3:1. V 66. minúte posadil loptu na hlavu Kaya Zezinho a bol z toho ďalší gól - 4:1. Bodku za vydareným stretnutím dal v 82. minúte Castaňeda, ktorý približne z dvadsiatich metrov vymietol pravý horný roh Jedličkovej brány - 5:1 Po vysokom víťazstve v pomere 5:1 na nás čaká štvrťfinále Slovnaft Cupu, ktoré si zahráme na jar.

Frederico Ricardo (tréner FK Senica): "Taký je futbal. Sedí tu pri mne rovnaký tréner rovnakého tímu, s ktorým sme nedávno prehrali. Vo futbale to občas takto chodí. Hostia dnes skórovali z prvej strely. My sme sa snažili vyrovnať, 1:1 bol pre nás po prvom polčase prijateľný výsledok. V druhom polčase sme sa snažili byť kompaktní a skórovať možno jeden gól z protiútoku a vyhrať 2:1. V lige sme posledné zápasy prehrali, myslím si však, že trocha nezaslúžene, najmä domáci zápas práve proti Dunajskej Strede. Som šťastný a hrdý, moji hráči si zaslúžia tento moment. Verím, že ich to nakopne do ďalších zápasov. Momentálne sa plne sústredíme na najbližší ligový zápas proti Seredi."

Peter Hyballa (tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda): "Gratulujem domácemu trénerovi, prehrali sme absolútne zaslúžene. Do zápasu sme mali výborný štart. Pred samotným zápasom som mal však čudné pocity, hralo sa v utorok, pred prázdnymi tribúnami a navyše v období, keď sa nášmu mužstvu neustále darí. Z hráčov musí byť v týchto zápasoch cítiť odhodlanie a energia. Po našom góle mala Senica dve výborné šance, domáci hrali na protiútoky veľmi dobre. V polčase sme si povedali, že musíme hrať rýchlejšie. Nebol to náš deň, vypadli sme z pohára a zaslúžene sme prehrali 5:1."