Po víťazstve nad Trenčínom zimujeme na 6. mieste

20.12.2021 | TASR, foto: Braňo Španka

Záverečné 19. kolo odohrali zverenci trénera Šustra na domácej pôde proti Trenčínu. Po bojovnom a taktickom výkone sme dokázali zvíťaziť a zimovať budeme na krásnom 6. mieste.

19.kolo, sobota 18.12.2021, 15:00
1
0
(1:0)
Trenčín Trenčín
FK Senica: Ravas - Svoboda, Gáč, Pavlík, Twardek - Piroska (86. J. Buchel), Šumbera - Vikri (56. Halabrín), Jurdík (56. F. Buchel), Oršula (68. Repa, 85. Mašulovič) - Niarchos
Trenčín: Kukučka - Slávik (10. Yem), Pires, Pirinen, Kozlovský (76. Madu) - Lavrinčík - Tučný (62. Gaži), Kadár, Zubairu, Azango - Jendrišek (62. Ikoba)

gól: 13. Jurdík

ŽK: Halabrín, J. Buchel (obaja Senica)

Rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Štofík

Úvod zápasu bol svižný, hneď v 1. minúte využil stratu lopty hostí Niarchos, jeho strelu zo 16-ky Kukučka na dvakrát pokryl. Na druhej strane vypálil spoza 16-ky Lavrinčík do brvna Ravasovej brány. V 13. minúte padol úvodný gól zápasu. Po autovom vhadzovaní sa Niarchos v 16-ke výborne presadil cez stopéra Pirinena a po jeho následnej spätnej prihrávke otvoril skóre Jurdík - 1:0. Trenčania boli útočne naladení, v 20. minúte z otočky vystrelil Kadák, výborným zákrokom sa prezentoval Ravas a loptu vyrazil. Loptu mali viac v moci Trenčania, Seničania sa snažili hrať na brejkové situácie a využívali chyby trenčianskej defenzívy. Po jednej takej v 32. minúte si v 16-ke loptu už chystal na strelu Jurdík, no v poslednej chvíli ho obrana zblokovala. Postupom času sa začali presadzovať čoraz viac hostia. V 37. minúte po prihrávke Jendrišeka zakončil Pirinen, senický brankár ďalším výborným zákrokom podržal svoje mužstvo. Do zakončenia sa dostal v 41. minúte Šumbera, ale z dobrej pozície zo 16-ky vystrelil slabo a brankár nemal s loptou veľa problémov.

V druhom polčase sa Seničania zamerali na pozornú defenzívu a Trenčín do gólovej šance nepustili, hoci mali územnú prevahu. Dve strelecké možnosti si vypracovali, ale v 68. minúte Kadák namieril vedľa a v 71. minúte Ikobovu strelu Ravas kryl a čisté konto si udržal až do záverečného hvizdu. Brankár Henrich Ravas hlavne v úvodnom dejstve výrazne podržal svoj tím a v treťom zápase po sebe neinkasoval gól. Seničania podali v zápase veľmi bojovný výkon a napriek problémom dokázali, že sú výborný kolektív a zimovať budú na krásnom 6. mieste.

Pavel Šustr, tréner FK Senica: "Pre nás sú posledné zápasy iba o charaktere hráčov a nás všetkých, ktorí sme tu v Senici. Proti Trenčínu sme opäť potvrdili, že ten charakter je správny. Všetci chlapci ukázali na ihrisku, že sa dokážu pobiť o to, aby urobili dobré výsledky. Sme strašne radi, že sme záver jesennej časti bodovo zvládli. Hráči to nevzdali a v každom zápase bojovali do krvi. Situácia v tíme nie je pre nikoho jednoduchá, ani pre vedenie klubu, že sme v šestke, je možno krásne, ale nič to nebude znamenať, ak klub nebude môcť fungovať ďalej."

Juraj Ančic, tréner AS Trenčín: "Myslím si, že s výnimkou prvých trinástich minút sme boli dominantní, boli sme nebezpeční, dobre sme dostupovali, pressovali, mali sme veľa príležitostí, ale, žiaľ, futbal nám dnes ukázal krutú tvár. Bohužiaľ, z jednej situácie sme inkasovali a nedokázali sme na to až do konca zápasu zareagovať streleným gólom. Prehrali sme nezaslúžene. Nie je to výhovorka, ale keď nevieme dať góly z takýchto šancí, tak nemôžeme pomýšľať na úspech."