Na ihrisku štvrtoligového FC Slovan Hlohovec sme sa v Slovnaft Cupe poriadne natrápili.

FC Slovan Hlohovec: Horváth - Stanek (66. Veľký), Domasta, Čulák, Blaško, Korman, Cabadaj, Kubica (73. Liso), Broš, Grznár, Krajinčák (46. Farkaš)
FK Senica: Taborda - Otrísal, Krč, Dias (46. Ntoko), Nirennold (62. Herrera), Tešija, Petshi, Cuadros, Solano (70. Asmah), Deretii, Castaňeda

Góly: 50. Korman (11m) - 27. Cuadros, 85. Deretti

Žlté karty: 70. Veľký - 52. Tešija

Rozhodovali: Prešinský - Štrbo, Vician

Diváci: 500

Už v prvej minúte sa do väčšej príležitosti dostali domáci, útočník Hlohovca ale strelou spoza šestnástky netrafil bránu Tabordu. V 6. minúte poslal Krč z ľavej strany center na zadnú žrď, jeho centrovaná lopta ale nenašla adresáta v červenom drese. O šesť minút neskôr to skúsil strelou spoza šestnástky Tešija, brankár domácich bol ale pozorný. V 18. minúte sme predviedli peknú kombináciu - Castaňeda posunul loptu Derettimu, ten vysunul Solana, ktorý z pravej strany netrafil bránu domácich. Rovnako pochodil o niekoľko minút neskôr Nirennold, ktorý z prvej poslal center od Cuadrosa na bránu. V 28. minúte sme sa tešili z prvého gólu, kombináciu na polovici súpera zakončil strelou z dvadsiatich metrov Cuadros - 0:1. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa do stopercentnej šance dostal po prihrávke od Krča Tešija - chorvátsky stredopoliar ale neprekonal domáceho Horvátha.

Do druhého polčasu sme nevstúpili dobre, po súboji Otrísala s útočníkom domácich nariadil hlavný rozhodca pokutový kop. Korman túto príležitosť využil a v 50. minúte sa tak začínalo odznova - 1:1. Po góle sledovali diváci na štadióne zaujímavý zápas, domáci dlhé minúty odolávali a držali cennú remízu 1:1. Pätnásť minút pred koncom poslal striedajúci Herrera center do šestnástky, ktorý prekvapil domáceho brankára a pristál na brvne. O osude pohárového zápasu sa rozhodlo štyri minúty pred koncom. Striedajúci Asmah potiahol loptu po ľavej strane a odcentroval. Na centrovanú loptu si na prvej žrdi nabehol aktívny Deretti a vrátil nám vedenie v zápase - 1:2. Domáci sa snažili odpovedať v 90. minúte zápasu ďalekonosnou strelou, tá ale minula pravú žrď Tabordovej brány. Zároveň to bola posledná akcia v zápase, hlavný rozhodca následne ukončil zápas a rozhodol tak o našom postupe do ďalšieho kola Slovnaft cupu.