Novú Baňu sme zdolali 2:0 a postupujeme do 5. kola SC

15.10.2014 | Milan Ondruš

FK Senica je už v 5. kole Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretnú s domácim záhoráckym FC Rohožník. Vo 4. kole si Záhoráci poradili hladko s domácim MFK Nová Baňa, ktorý zdolali 2:0. O góly sa postarali tradiční strelci Kalabiška, Piroska.

4.kolo, streda 15.10.2014, 15:30
Nová Baňa Nová Baňa
0
2
(0:1)
Nová Baňa: Krnčan – Horniak (78. Barák), Čákovský, Krivjančin, Rudzan, Gočala, Uličný (A. Wolf), J. Wolf, Urgela, Kminiak, Jenes (71. Marek)
FK Senica: Šulla – Filípek, Pavlík, Pillár, Gava – Hušek – Hlohovský (82. Kosorin), Opiela (88. Komara), Kóňa (74. Mukendi), Kalabiška – Piroska

Góly: 30. Kalabiška, 65. Piroska, ŽK: Rudzan, Gočala (obaja Nová Baňa), 800 divákov

V 4.kole Slovnaft Cupu narazili Záhoráci na domáci MFK Nová Baňa. Počas celého zápasu Senica na ihrisku dominovali. Už v 2.min strieľal Hlohovský, brankár Krnčar loptu vyrazil pred seba a dorážajúci Pillár ju poslal nad bránu. V 19.min sa naskytla senickému tímu podobná situácia. Hlohovský strieľal, lopta sa odrazila ku Kalabiškovi, domáci brankár mu ale príležitosť bravúrne zneškodnil. Po následnom rohovom kope sa dostal k strele Opiela, bránu však o centimetre minul. Po polhodine hry sa Senica dočkala. Piroska poslal krásnu prihrávku za obranu a Kalabiška loptu ešte krajšie ponad domáceho brankára zakončil – 0:1. O päť minút strieľal Piroska z priameho kopu len do stredu brány. Domáci ohrozili senického Šullu v prvom polčase len dvakrát. V prvom prípade poslali loptu aj do siete, rozhodca ale dávno signalizoval ofsajd. V druhom prípade si Šulla poradil s priamym kopom Novej Bane.

Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu a desať minút boli Seničanom vyrovnaným súperom. Potom hru opäť ovládli Záhoráci. V 47.min pálil nad domáci Kminiak. O minútu hlavičkoval hosťujúci Pillár vedľa brány. V 50.min napriahol Kóňa, no trafil len brvno. O 15 minút pridali Seničania vytúžený druhý poisťujúci gól. Opiela loptu potiahol, prihral Hlohovskému, ten ju poslal na Pirosku a senický kapitán zvýšil na 2:0. O minútu mohol Kalabiška pridať tretí gól, no zblízka brankára neprekonal. Od tohto momentu Senica hru kontrolovala, niekoľko ďalších príležitostí nevyužila a zaslúžene postúpila do 5.kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa v novembri stretnú s FC Rohožník.