Nevydarený vstup do nadstavbovej časti, prehra na ihrisku Zlatých Moraviec

16.03.2019 | Igor Tabiš

V 1. kole nadstavbovej časti sme v Zlatých Moravciach prehrali gólom z nadstaveného času.

23.kolo, sobota 16.3.2019, 17:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
3
2
(2:1)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Chovan - Asanovič, Kwin, Čogley, Chren, Khomutov (34. Tkáč), Švec (75. Kelez), Válovčan, Richtárech (62. Duga), Ľupták, Dočekal
FK Senica: Taborda - Otrísal, Dias, Kay, Krč, El Moudane, Tešija, Klapan (66. Petshi), Dangubič (57. Deretti), Castaňeda (76. Ségbé), Ramirez

Góly: 29. Asanovič, 36. Kwin, 90.+ Tkáč -  24. Dangubič, 74. Kay

Žlté karty: 27. Richtárech, 67. Ľupták - 34. Dias, 61. Klapan, 63. Otrísal

Rozhodovali: Kružliak - Benko, Štrbo

Diváci: 1027

Do zápasu sme vstúpili aktívne, už v 2. minúte vystrelil spoza šestnástky Castaňeda, Chovan jeho strelu vytlačil na rohový kop. O dve minúty neskôr posadil na hlavu Ramireza presný center Dangubič, hlavička venezuelského útočníka ale nesmerovala na bránu. V 24. minúte vybojoval loptu Krč, prihrávkou v šestnástke našiel Ramireza, útočník FK Senica šikovne pripravil streleckú pozíciu pre Dangubiča, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu - 0:1. Inkasovaný gól povzbudil akoby povzbudil futbalistov ViOn-u k väčšej aktivite. V 29. minúte zahrávali domáci futbalisti štandardku, Švecov center sme nedokázali odvrátiť do bezpečia a tak sa do lopty oprel Asanovič, ktorý presnou strelou vyrovnal - 1:1. O štyri minúty neskôr sa mohli domáci ujať vedenia, strelu z vnútra šestnástky dokázal Taborda vyraziť na roh. V 36. minúte potiahli futbalisti ViOn-u loptu po pravej strane a následne odcentrovali, lopta sa na hranici šestnástky dostala až ku Kwinovi, ktorý ju poslal nechytateľne za Tabordov chrbát - 2:1. V 37. minúte našiel Dangubič centrovanou loptou na zadnej žrdi Castaňedu, kolumbíjsky zakončovateľ netrafil ideálne odkrytú bránu Chovana. V 40. minúte individuálnou akciou od polovice ihriska prezentoval Ramirez, nakoniec sa dostal až k zakončeniu vo vnútri šestnástky, jeho strela ale nebola dostatočne razantná.

Po zmene strán to skúšali domáci futbalisti najmä po štandardných situáciách. V 72. minúte sa v obrane domácich nedohodli Asanovič s Chovanom, prvý menovaný predĺžil loptu za seba zatiaľ čo 23-ročný gólman vybehol zo svojej brány. Kay preto nemal najmenší problém dopraviť loptou hlavou do opustenej brány - 2:2. V 87. minúte to skúšal strelou z dvadsiatich metrov Tešija, Chovan bol ale pozorný. V 91.minúte predĺžil Kwin centrovanú loptu hlavou za našu obranu, kam si nabehol Tkáč a prudkou strelou k ľavej žrdi rozhodol o troch bodoch pre domácich - 3:2.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble): "Náš vstup do zápasu nebol dobrý. Hráči mali určitý rešpekt, náš súper vyhral počas týždňa pohárový zápas proti Nitre 5:1. Mohli sme vidieť, že prvé štyri jarné kolá zo strany Senice boli veľmi kvalitné. Senica je určite kvalitnejším mužstvom, akým bola na jeseň. Mali sme veľký problém s absenciou Ďubeka a Brašeňa. Viazla nám kombinácia po zisku lopty, Ďubek je hráč, ktorý dáva našej hre myšlienku. Po tridsiatich minútach sme sa chytili štandardnou situáciou. Som veľmi rád, že sa nám podarilo dvakrát skórovať. Druhý polčas sme začali s vedomím, že nič nie je rozhodnuté. Súpera sme posadili na koňa vlastnou chybou. Moji hráči sa snažili ísť za víťazstvom až do konca. Nakoniec sa šťastena priklonila k nám a zvládli sme to. Dnešný súper, proti ktorému sme hrali bol jeden z najlepších v úvodných piatich zápasoch v jarnej časti."

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Myslím, že úvodných tridsať minút bolo z našej strany dobrých. Úplne sme kontrovali zápas, po 30 minútach sme viedli zaslúžene, strelili sme pekný gól. Následne sme sa prestali sústrediť a stratili sme agresivitu. Je to súčasť futbalu, ViOn ale skóroval gól po faule, ktorý nebol. Druhý gól bol veľmi podobný, nedokázali sme poslať loptu do bezpečia tak, ako to v týchto situáciách zvykneme robiť. Po prvom polčase sme si zaslúžili prehrávať. Taký je občas futbal, ViOn skóroval z dvoch šancí dva góly. Druhý polčas sme začali opäť dobre. Zaslúžili sme si výsledok 2:2. Keď to už nikto neočakával, urobili sme obrovskú chybu, stratili koncentráciu a ViOn skóroval tretí gól. Domáci strelili tri takmer rovnaké góly. Dnes sme si nezaslúžili prehrať, gratulujem domácim k výhre. Musíme pokračovať ďalej v našej práci, aby sme sa zachránili v tejto lige. Máme na to kvalitu."