Neudržali sme dvojgólové vedenie a s Bystricou si delíme body

19.07.2014 | FK Senica + TASR

Zápas sme mali výborne rozohraný, priam ideálne. V 54.min sme šli do dvojgólového vedenia. Od 62.min sme potom hrali v početnej výhode, keď po druhej ŽK šiel z ihriska Banovič. Domáci však dokázali zápas zvrátiť. Strata koncentrácie v našich radoch spôsobila to, že sme na pôde Banskej Bystrice remizovali 2:2.

2.kolo, sobota 19.7.2014, 19:00
Banská Bystrica Banská Bystrica
2
2
(0:1)
Banská Bystrica: Boroš – Savič, Vajda, Banovič – Ľupták, Peňaška (63. de Vito)- Rejdovian, Šumský (77. Faško), Kupec (57. Wojnar) – Střihavka, Dolný
FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Hušek, Pillár - Hlohovský, Opiela (88. Ventúra), Kalabiška, Mazáň - Piroska, Kosorin (69. Mráz)

Góly: 80. Dolný, 87. Rejdovian - 15. Kosorin, 54. Hlohovský. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Banovič - Opiela, Kosorin, Mráz, Kalabiška, Piroska, ČK: 62. Banovič (Banská Bystrica) po druhej ŽK

Už po pár minútach hry sa do príležitosti dostal hosťujúci Opiela, Boroš ale včas vybehol situáciu vyriešil. V 12.min nebezpečne pálil ľavačkou spoza 16-ky Hlohovský, domáci Boroš zasahovať nemusel, lopta letela tesne vedľa. V 15.min vysunul Piroska ideálne Kosorina a ten strelou pomedzi nohy domáceho brankára otvoril skóre stretnutia. Záhoráci boli aktívnejším celkom, kombinovali, dostávali sa do ďalších príležitostí, domáci prvý polčas prakticky prespali. Prvú šancu si vypracovali až v 43. minúte, keď Střihavka trafil iba nohy brankára Šullu.

V druhom polčase domáci Vajda v 51. minúte takmer od autovej čiary prekvapil Šullu. V 54. minúte hostia vyšachovali domácu obranu a Hlohovský, nová posila Záhorákov zo Slovana, zvýšil zblízka na 0:2 pre Senicu. S domácimi to vyrezalo zle-nedobre, hlavne od 62. minúty, keď bol vylúčený Banovič, ale nakoniec sa heroickým výkonom v závere dokázali do stretnutia vrátiť, keď v 80. minúte nová posila Dolný znížil na 1:2, potom v 86. minúte Ľupták trafil iba brvno, ale v 88. minúte Rejdovian vyrovnal na konečných 2:2. Seničania mali víťazstvo v rukách, záver zápasu ale nezvládli a remizovali na pôde Banskej Bystrice 2:2.

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: "Štyri body sú dobrou motiváciou do ďalších kôl pre naše mužstvo. Zvládli sme excelente záver stretnutia a zaslúžene sme vyrovnali. Remízu považujem za zaslúženú."

Pavel Hapal, tréner Senice: "Po takomto priebehu som sklamaný, viedli sme 2:0 a mali sme prevahu o jedného hráča, čo by skúsenejší tím, ako je náš, určite uhral. Futbal to však prináša, mňa teší dobrý výkon môjho mužstva a víťazstvá po takýchto výkonoch v budúcnosti určite prídu."