Na záver jesene remíza s Michalovcami

09.12.2017 | TASR

Po prvom polčase, v ktorom sme viedli 1:0, sa súperovi podarilo vyrovnať a nakoniec sa v poslednom kole body delili.

19.kolo, sobota 9.12.2017, 14:00
1
1
(1:0)
Michalovce Michalovce
FK Senica: Plach - Medveděv, Jarabica, Podhorin, Ben Shimon - Krč (67. Sarpei), Ranko - Richtárech (62. Rigo), Kováč (90.+ Smékal), Lupták - Vaščák
Michalovce: Bieszczad - Bednár, Kavka, Carrillo (46. Antonov) - Grič - Koscelník, Turik, Danko, Šimčák (20. Kolesár) - Sulley, Regáli (90.+ Begala)

Góly: 24. Medveděv - 54. Danko

Rozhodovali: Hrčka - Vorel, Bednár

ŽK: Podhorin, Vaščák, Krč - Antonov

Diváci: 457

Na Záhorí sa stretli mužstvá zo spodnej časti tabuľky a hralo sa o dôležité body. Od začiatku mala hra pomerne slušné tempo, obe mužstvá sa snažili hrať futbal. V 8. minúte nepríjemne vystrelil z rohu 16-ky Koscelník, brankár Plach loptu vyrazil na rohový kop. Seničania sa dostali k prvej vážnejšej príležitosti v 23. minúte, keď po prihrávke Vaščáka zakončil veľmi nepresne z dobrej pozície Kováč. O dve minúty neskôr sa udial najkrajší moment zápasu. Medveděv krásnou strelou z voleja z vnútra pokutového územia prestrelil brankára. Senický ofenzívny obranca nebezpečne vystrelil aj v 43. minúte, tentoraz si brankár Bieszczad s loptou poradil.

Zo začiatku druhého polčasu boli aktívnejší Michalovčania, ktorí sa snažili o vyrovnanie. Napriek tomu mali Seničania v 53. minúte šancu na zvýšenie vedenia, Vaščák sa predral až pred brankára, no v súboji zoči-voči uspel poľský legionár. Známe nedaš-dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Na druhej strane v 54. minúte zakončil prienik hosťujúceho hráča strelou pod brvno Danko. Potom boli v dvoch streleckých pokusoch Zemplínčania, najprv tvrdo pálil Sulley, lopta letela tesne nad, o chvíľu Gričovu delovku zneškodnil Plach. Seničania sa v posledných desiatich minútach snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, vytvorli si tlak i šance, no vytúžený gól, ktorý by znamenal, že nebudú zimovať na poslednej priečke, neprišiel. Možnosť naň mal v 81. minúte Jarabica, ktorý si nahehol na roh Kováča, no lopta po jeho hlavičke letela tesne vedľa ľavej žrde. Ďalšiu šancu mal Medveděv v 86. minúte, keď sa dostal do zakončenia po narážačke, loptu brankár vyrazil na rohový kop.

Ladislav Hudec, tréner Senice: „My sme boli dobre pripravení. Či hrali Michalovce na troch alebo štyroch obrancov, sme s tým počítali. Ako povedal hosťujúci tréner, hralo sa zhora nadol. Mne chýbala v zápase väčšia kvalita z našej strany. Michalovce hrajú dobrý futbal, majú veľa kvalitných hráčov. My sme ten zápas chceli zvrátiť bojovnosťou a urputnosťou. Vždy nám však súperi hrozili nebezpečným brejkom, čo sa nakoniec potvrdilo aj pri vyrovnávajúcom góle.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec:Nedá mi ešte nespomenúť o rozhodnutí disciplinárnej komisie a treste pre Božoka. Hráč, ktorý nič nespravil dostal trest. Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme príležitosti, ktoré sme nevyužili. Po dvoch striedaniach sme museli zmeniť systém, súper prebral iniciatívu a išiel do vedenia. Za druhý polčas si chlapci vyrovnanie zaslúžili. Hralo sa dole hore, vyhrať mohli obe mužstvá, my sme s bodom vzhľadom k okolnostiam spokojní.