Na ihrisku favorita na body nestačil ani dobrý výkon

02.03.2019 | Igor Tabiš

V 21. kole sme na ihrisku Dunajskej Stredy nepremenili viaceré vyložené príležitosti. Domáci v samom závere zápasu trestali, o troch bodoch a výhre 1:0 rozhodli v nadstavenom čase.

21.kolo, sobota 2.3.2019, 15:30
Dunajská Streda Dunajská Streda
1
0
(0:0)
Dunajská Streda: Jedlička - Davis, Kone, Šatka, Koštrna, Huk, Herc, Kalmár, Vida K. (86. Čmelík), Tretiakov (59. Taiwo), Divkovič (75. Ronan)
FK Senica: Taborda - Kučera (81. Zezinho), Dias, Kay, Krč, El Moudane, Klapan, Tešija, Dangubič (46. Deretti), Castaňeda (60. Ségbé), Ramirez

Góly: 90.+7 Kalmár

Žlté karty: Kalmár - El Moudane, Ramirez, Tešija

Rozhodovali: Horváth - Somoláni, Tomčík

Diváci: 7395

Do zápasu sme vstúpili aktívne s cieľom hroziť po rýchlych protiútokoch. V 7. minúte si Castaňeda pekne narazil loptu s Klapanom v šestnástke domácich, center kolumbíjskeho futbalistu ale nemal presného adresáta. Domáci sa k slovu dostali v 15. minúte, Hercova strela spoza šestnástky bola zblokovaná. O minútu neskôr sa po rohovom kope k lopte v šestnástke dostal Šatka, strelu domáceho stopéra naši futbalisti zblokovali. V 17. minúte ukončil snaženie futbalistov Dunajskej Stredy o strelenie gólu hvizd hlavného rozhodcu, ktorý odpískal nedovolený zákrok na gólmana Tabordu. V 21. minúte sa do veľkej príležitosti rútil Koštrna, jeho zakončenie nakoniec skončilo tesne vedľa pravej žrde Tabordovej brány. Na opačnej strane podnikol Ramirez s Dangubičom rýchly protiútok, chorvátsky futbalista v službách FK Senica sa pokúšal o strelu, tá však bola zblokovaná. V 26. minúte sa do našej najväčšej príležitosti dostal aktívny Dangubič, po nádhernej prihrávke od svojho krajana Tešiju sa rútil na brankára Jedličku, ktorého si nakoniec obhodil, v závere celej akcie už nemal 23-ročný futbalista dostatok síl, aby poslal loptu razantne do odkrytej brány. S pribúdajúcimi minútami začínali byť futbalisti Dunajskej Stredy viac nebezpečnejší. V 37. minúte sa po centri Kučeru z pravej strany dostal k zakončeniu Dangubič - tentokrát nemieril presne. V nadstavenom čase prvého polčasu sa mohlo meniť skóre zápasu. Najprv sa ocitol na pravej strane v úniku Ramirez, namiesto zakončenie ale volil prihrávku na lepšie postaveného hráča, domáci jeho úmysel prečítali a zažehnali tak hroziace nebezpečenstvo. Na druhej strane sa vo vyloženej šanci ocitli aj domáci futbalisti, Krč svojim obetavým zákrokom na poslednú chvíľu zblokoval strelu na rohový kop.

Aj v druhom polčase pokračovali obe mužstvá v ofenzívnom výkone. Do najväčšej príležitosti zápasu sa dostal striedajúci Deretti po prihrávke od Ségbého, brazílsky futbalista v samostatnom nájazde na bránu neprekonal gólmana domácich. V 75. minúte poslal nebezepčný center do našej šestnástky Kalmár, na zadnej žrdi sa po lopte márne naťahoval striedajúci Taiwo. O tri minúty neskôr zahrávali futbalisti Dunajskej Stredy rohový kop, lopta sa dostala až ku Šatkovi, slovenský futbalista ale netrafil odkrytú bránu. V čase, keď sa už zdalo, že obe mužstvá si rozdelia po bode udreli domáci. Hlavný rozhodca zápasu nadstavil päť minút, pre ošetrovanie nášho gólmana sa v hre pokračovalo aj po uplynutí avizovaného nadstaveného času. V 97. minúte si na presný center Davisa naskočil Kalmár a v MOL Aréne nastala obrovská vlna emócií. Gól v posledných sekundách zápasu rozhodol o našej tretej prehre na jar, domáci sa naopak radovali z prvých troch bodov v jarnej časti.

Peter Hyballa (tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda): "V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť senickému trénerovi za to, že po góle som šiel na ihrisko, kam nepatrím a zároveň aj smerom k lavičke súpera som oslavoval. To sa nepatrí a je to moja chyba. Nášho dnešného súpera rešpektujem a hlavne po dnešnom parádnom výkone. Tento týždeň sme cítili tlak, ani nie od fanúšikov alebo novinárov, ale vo vnútri klubu. Okrem toho sa písalo, že sme stratili štýl hry a to sme chceli zmeniť. Senica dnes dobre zatvorila stred, a tak sme do útokov museli chodiť prevažne po krajoch. Občas sme sa skúšali dostať do útoku aj cez stred, no nešlo nám to a navyše na naše chyby čakala aj Senica. Keby sme po polčase prehrávali 0:1, tak by nikto nič nemohol nemietať. Chcem vzdať súperovy veľký rešpekt, odohral s nami otvorený zápas. Záver stretnutia pripomínal tlak, aký sme mali v mnohých zápasoch minulej jesene a tlak, ktorý nám mimoriadne vyhovuje. V záverečných dvadsiatich minútach som Kalmára presunul do útoku, keďže sme vedeli, že veľmi dobre hlavičkuje a aj dal gól hlavou po ideálnom centri. Je veľmi dôležité, že sme teraz vyhrali. Hráči to potrebovali pre svoje sebavedomie.“

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Je náročné akceptovať výsledok na konci zápasu. Futbal je občas taký, je o emóciách. Odohrali sme dobrý zápas. Samozrejme, Dunajská Streda mala loptu častejšie na svojich kopačkách, neznamená to ale, že si vypracovali lepšie príležitosti. Môj tím si dnes veril, podobne sme hrali proti Žiline minulý týždeň. Pred týždňom som rovnako nemohol akceptovať prehru. So všetkou úctou k domácim fanúšikom a hráčom Dunajskej Stredy, nemôžem akceptovať prehru. Musím byť ale hrdý na mojich futbalistov, vypracovali si v zápase 4-5 šancí. Myslím si, že sme dnes zápas kontrolovali veľmi dobre. V čase, kedy sme mysleli na víťazstvo, Dunajská Streda skórovala. Momentálne je to pre nás náročné. Nielen z dnešného zápasu proti Dunajskej Strede, ale aj zo zápasu proti Žiline cítime, že Senica si zaslúži zotrvať v tejto lige. Čo sa týka pohára, je to odlišný príbeh. Musíme byť sústredení a premýšľať, čo je dôležité pre tento klub. Cieľom nášho projektu je zachrániť sa v lige. Na ihrisku nechávame všetko, sme kompaktní. Taký je ale futbal. V posledných minútach dnes skončila lopta v našej sieti. Verím, že nabudúce budeme mať podobné šťastie my. Gratulujem Dunajskej Strede, my musíme pokračovať v našej ceste."