Na Trenčín sme nestačili

29.08.2015 | FK Senica, ilustračné foto

V 7.kole Fortuna ligy sme nestačili na Trenčín. Po remízovom polčase sme po zmene strán inkasovali trikrát a prehrali sme s AS 1:4. O jediný presný zásah Senice sa postaral Hlohovský.

7.kolo, sobota 29.8.2015, 19:00
1
4
(1:1)
Trenčín Trenčín
FK Senica: Šulla - Otrísal, Pavlík, Pillár (84. Hladík), Čunta - Hušek - Komara (63. kalabiška), Hromada (77. Ventúra), Hlohovský, J. Kosorín - Mráz
Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu (86. Skovajsa) - Koolwijk - Guba (81. Bala), Bero (88. Opatovský), Rabiu, van Kessel- Wesley

Góly: 17. Hlohovský - 5. Bero, 61. Guba, 74. van Kessel, 87. Bala. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Čunta - Bero

V Senici sa hral od začiatku svižný a obojstranne útočný futbal. Hostia sa snažili ťažiť hlavne po rýchlych krídelných akciách a hneď z prvej sa im podarilo streliť gól, keď v piatej minúte nekrytý Bero strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. O minútu bol ten istý hráč opäť v šanci po centri Gubu, ale v sklze zakončil nad senickú bránu. Aj domáci sa v útoku snažili a vo ôsmej minúte po Huškovom vysunutí zakončoval Hlohovský, ale Šemrinec loptu kryl. V sedemnástej minúte sa už domáci radovali z vyrovnania, keď Hlohovský dostal krásnu loptu za trenčiansku obranu od Mráza, odstavil si stopéra a prestrelil brankára Šemrinca. Dobrú šancu mali domáci v 29. min, Mráz vysunul Kosorína, ten obišiel trenčianskeho obrancu, ale jeho strelu Šemrinec vyrazil na roh. V poslednej päťminútovke prvého polčasu pritlačili Trenčania. V 40. min hlavičkoval po rohu z päťky Rundič, ale Šulla bol pozorný. V 44. min po chybe domácej obrany nastrelil pravú žrď van Kessel.

Po prestávke bolo na ihrisku už iba jedno družstvo, Trenčania jednoznačne dominovali a po troch góloch na Záhorí pohodlne zvíťazili. Už v 48. min nepríjemne zakončil odrazenú loptu Rabiu ale gólman Šulla stihol vyraziť. Ďalšiu veľkú šancu mali Trenčania v 57. min po krásnej kombinácii na jeden dotyk, ktorú zakončil osamotený Wesley tesne vedľa ľavej žrde. O štyri minúty však už hostia strelili vedúci gól, keď po ďalšej peknej kombinácii Bera s Wesleym Guba zoči-voči Šullovi nezaváhal. V 65. min bol opäť v šanci Guba, ale domáci gólman výborne vyrazil na roh. V 74. min sa na dvakrát presadil van Kessel a zvýšil na 3:1 pre hostí. Záhoráci v druhom polčase akoby ani neboli na ihrisku a do jediného zakončenia sa dostali až v 77. min keď akrobaticky zakončoval Kosorin, ale našiel len pripraveného brankára Šemrinca. Hostia pokračovali v ofenzívnom ťažení a v 87. min sa presadil striedajúci Bala, ktorý si zbehol z ľavej strany a štvrtýkrát prekonal brankára Šullu.

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Už v 6.min sme dali gól. Bohužiaľ, gól nám aj uškodil. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, nebol hodný mena AS Trenčín. Po zmene strán sme sa zlepšili vo všetkých smeroch a boli sme aj efektívni. Opäť sme vyhrali vonku.“

Eduard Pagáč, tréner FK Senica: „Gratulujem Trenčínu. Prvý polčas bol z našej strany výborný. Boli sme silní na lopte, dobre sme kombinovali. Hrali sme tak, ako si predstavujeme. V druhom polčase sme lopty nakopávali, čo nám nie je vlastné. Nehrali sme cez stred poľa a preto sme prehrali.“