V 8.kole Fortuna ligy sme na domácom ihrisku nezískali ani bod.

FK Senica: Taborda - Dias, Otrísal, Asmah, Herrera, Petshi (78. Klapan), Krč (68. Solano), Tešija (57. Zezinho), Deretti, Castaňeda, Ségbé
Trenčín: Šemrinec - Skovajsa, Kleščík, Paur, Yem (63. Šulek), Ubbink, Čatakovič (83. Zubairu), Sleegers (77. Corryn), El Mahdioui, Bukari, Mance

Góly: 56. Čatakovič, 64. Mance

Žlté karty: 50. Dias - 28. Yem, 39. El Mahdioui, 78. Corryn

Rozhodovali: Hrčka - Slyško, Galo

Diváci: 631

Už v 3. minúte sa naši futbalisti mohli po centri Derettiho ujať vedenia v zápase, Castaňeda ale na zadnej žrdi netrafil odkrytú bránu. O tri minúty neskôr sa dostával do šance hosťujúci Mance, Asmah ale na poslednú chvíľu odkopol loptu na rohový kop. V 26. minúte to Trenčania skúšali ďalekonosnou strelou v podaní Čatakoviča, jeho pokus smeroval vysoko nad. O niekoľko desiatok sekúnd to podobným spôsobom skúšal Mance - vysoko nad. V 34.minúte prišla naša najväčšia šanca v prvom polčase, na Asmahov prudký center si nabehol Ségbé, jeho pokus skončil na žrdi brány Šemrinca. K následnej dorážke sa dostal aj Deretti, hosťujúci brankár vyrazil jeho strelu na rohový kop. O tri minúty neskôr sme sa dostali do rýchleho protiútoku, aktívny Deretti si obhodil protihráča, následne si posunul loptu v šestnástke a padol po zákroku jedného z obrancov Trenčína. Naši futbalisti si pýtali penaltu, hlavný rozhodca nereagoval. Na pokyn asistenta rozhodcu sa zahrával iba rohový kop. V závere polčasu sa k slovu dostali aj hostia. V 41.minúte zakončoval po centri Sleegers, Taborda bol však pripravený. O tri minúty neskôr si táto dvojica vzájomný súboj zopakovala, Taborda sa ale opäť vyznamenal. Posledné slovo pred odchodom do kabín mali naši futbalisti, po rohovom kope Asmaha si na centrovanú loptu naskočil Ségbé, jeho pokus ale smeroval nad bránu Šemrinca.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie náš súper. V 55.minúte posadil centrovanú loptu na hlavu Manceho Sleegers, ten ale našu bránu netrafil. O minútu neskôr sa však Trenčín radoval z úvodného gólu v zápase. Sleegersov pokus ešte opečiatkoval zrď Tabordovej brány, následne Čatakovič z dorážky prepálil všetko čo mu stálo v ceste a otvoril skóre zápasu - 0:1. O osem minút neskôr pridali hostia druhý gól, po rohovom kope dotlačil loptu do brány Mance - 0:2. Od tohto momentu ovládli futbalisti AS Trenčín tento zápas, šancu na navýšenie svojho vedenia nevyužili hneď v niekoľkých dobrých príležitostiach. Azda najväčšiu zahodil Sleegers, pri samostatnom nájazde na bránu sa vyznamenal vynikajúcim zákrokom Taborda. O minútu neskôr skončil Ubbinkov pokus na žrdi domácej brány. V závere zápasu mohol zvýšiť na 3:0 z pohľadu hostí Boukari, ani ten však nevyužil samostatný nájazd na bránu.

Frederico Ricardo (FK Senica): "Vedeli sme, že budeme hrať proti kvalitnému súperovi, Trenčín je jeden z najlepších tímov vo Fortuna lige. Možno sme mohli kopať v prvom polčase penaltu, ale taký je futbal. V prvom polčase sme boli veľmi dobre organizovaní, po prestávke a po inkasovaní prvého gólu išlo naše sebavedomie dole. Trenčín potom mohol pridať ďalšie góly, takže víťazstvo si zaslúžil, k čomu mu gratulujem. My musíme pokračovať v našej práci a dúfame, že sa nám to podarí už v ďalšom zápase."

Ricardo Moniz (AS Trenčín): "Analyzoval som si súpera v predchádzajúcich dvoch zápasoch a videl som, že Senica bude silný súper. Osobnosti v jej tíme sa prejavili, bolo to vidieť najmä v prvom polčase, keď bola Senica o niečo lepšia a vypracovala si aj viac šancí, ale našťastie nedala gól. My sme sa dlhšie zohrávali, mali sme viacero hráčov v reprezentáciách. V druhom polčase sme otočili priebeh zápasu a po úvodnom góle sme ovládli dianie na ihrisku. Mohlo to skončiť aj oveľa vyšším víťazstvom. Musíme však stáť pevne nohami na zemi, máme pred sebou ďalšie zápasy, aj dohrávku v Nitre a práve úspech v tomto stretnutí nás môže posunúť v tabuľke až na druhé miesto. Sme šťastní za tri body."