Na Tehelnom poli prehra o dva góly

02.11.2019 | Igor Tabiš

V 14.kole Fortuna ligy sme neuspeli na ihrisku favorita, Slovanu Bratislava sme nakoniec podľahli 2:0.

14.kolo, sobota 2.11.2019, 17:00
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
2
0
(1:0)
ŠK Slovan Bratislava: Greif - Medveděv (83. Pauschek), Božikov, Bajrič, Suchockij, Ljubičič, Nono, Rabiu (74. De Kamps), Daniel (73. Dražič), Moha, Ratao
FK Senica: Vorel - Addo, Favaro, Didiba, El Moudane, Klapan, Baumgartner (61. Akinyoola), Cascardo (12. Totka), Yenne, Castaňeda, Sulley

Góly: 45. Bajrič, 68. Ratao

Žlté karty: 31. Rabiu - 35. Didiba

Rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Kováč

Diváci: 4450

Úvod zápasu bol z oboch strán veľmi opatrný, úvodných desať minút sa odohrávalo najmä medzi šestnástkami. V 17. minúte vybojoval loptu v strede poľa El Moudane, následne založil rýchly protiútok na Sulleya ktorý hľadal prihrávkou Castaňedu - sľubnú príležitosť sme ale nedotiahli do gólového konca. Domáci odpovedali individuálnou akciou Mohu, ktorú Maročan sám zakončil nebezpečnou strelou - Vorel však vytiahol ukážkový zákrok a loptu s námahou vytlačil na rohový kop. V 22. minúte zakončoval po centri Nona Božikov, jeho hlavička letela tesne nad našu bránu. V 26. minúte sa dostal k zakončeniu v šestnástke opäť Moha, aj s prispením dobrého obranného zákroku od Adda zahrávali domáci iba roh. Neprešla ani minúta a český gólman FK Senica musel vytiahnuť ďalší dobrý zákrok, tentokrát pri zakončení Rataa. V 29. minúte prešiel center na zadnú tyč, odkiaľ nebezpečne vystrelil Suchockij - strela letela tesne vedľa pravej žrde. V 34.minúte zahodili domáci futbalisti najväčšiu príležitosť na otvárací gól zápasu, po štandardke minul bránu vo vyloženej šanci Ratao. Domáci sa pred odchodom do kabín predsa len dočkali, gól do šatne strelil po štandardke Bajrič.

Po zmene strán sa k slovu dostali domáci, v 55. minúte vyslal aktívny Moha nepríjemnú strelu spoza šestnástky, Vorel ale loptu vyrazil na rohový kop. V 68. minúte pridali domáci druhý gól, keď potrestali zlú rozohrávku nášho gólmana - do listiny strelcov sa zapísal Ratao. V 72. minúte sa strelou z diaľky snažil ohroziť domáceho gólmana Castaňeda, jeho pokus ale netrafil priestor brány. O dve minúty neskôr sa individuálnou akciou prezentoval Moha, jeho zakončenie rozvlnilo iba bočnú sieť brány.

Ján Kozák ml. (tréner ŠK Slovan Bratislava): "My sme spokojní. Súhlasím s trénerom, až na úvodných dvadsať minút, kedy sme boli trochu pomalší. Bolo to aj aktivitou Senice, kde dobre držali loptu a vedeli si prihrať. Potom sme to mali úplne pod kontrolou, skórovali sme dvakrát, teším sa z víťazstva."

Michal Ščasný (tréner FK Senica): "Gratulujem Slovanu k víťazstvu, ktoré je zaslúžene. My sme smerom dopredu ukázali veľmi málo aj napriek tomu, že šanca hrať celkom dobrý futbal tu bola. Chýbala nám odvaha a dravosť. Gól sme inkasovali po štandardke a našej chybe, prehrali sme zaslúžene."