Na Myjave sme zdolali Trenčín a získali tak prvé jarné víťazstvo

06.04.2019 | Igor Tabiš

V 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o udržanie sa sme proti Trenčínu dokázali získať tri body.

25.kolo, sobota 6.4.2019, 17:00
Trenčín Trenčín
2
3
(0:2)
Trenčín: Chudý - Yem, Mašovič, Kleščík (21. Pišoja, 54. Sleegers), Slávik, Čatakovič, Zubairu, Roguljič, Corryn (41. Van Arnhem), Paur, Bukari
FK Senica: Taborda - Krč, Dias, Kay, Asmah, Klapan, El Moudane, Tešija (90.+ Dubois), Dangubič (73. Ségbé), Castaňeda (84. Zezinho), Ramirez

Góly: 71. Sleegers, 83. Čatakovič - 27. Ramirez, 36. Kay (11m), 49. Dangubič

Žlté karty: 35. Mašovič, 54. Paur - 74. Asmah, 81. Taborda

Rozhodovali: Kružliak - Vorel, Chládek

Diváci: 298

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Do prvej šance sme sa dostali my, Castaňeda narazil loptu Dangubičovi, ktorý pohotovou strelou prinútil Chudého v bráne  Trenčína k zákroku. Z následného rohového kopu to skúšal na prvej žrdi El Moudane - neúspešne. Futbalisti Trenčína sa do prvej šance dostali až v 16. minúte, hneď z toho bola však obrovská šanca. Boukari ale nepremenil samostatný nájazd na bránu, ktorého vychytal pozorný Taborda. O niekoľko minút neskôr sa po Diasovej chybnej rozohrávke dostal do šance opäť aktívny Boukari, ani tentokrát neprekonal nášho gólmana. Skóre sa menilo v 27. minúte, El Moudane svojim dôrazom vybojoval loptu v strede poľa, do šestnástky poslal center Klapan. Po chybe brankára domácich dopravil loptu do opustenej brány Erik Ramirez, pre ktorého to bol prvý ligový gól v našich farbách. V 35. minúte zahrával voľný priamy kop Sofian El Moudane, jeho strelecký pokus zasiahol do ruky jedného z futbalistov AS, ktorý stál v múre vo vnútri pokutového územia. Hlavný rozhodca bez váhania nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Kay - 0:2. Ubehlo len niekoľko desiatok sekúnd a skóre sa mohlo meniť do tretice. Z diaľky napriahol k prudkej strele El Moudane, strela defenzívneho stredopoliara FK Senica skončila na pravej žrdi Chudého brány. Po prvom polčase sme do kabín odchádzali s dvojgólovým náskokom.

Po zmene strán sme pokračovali v našom ofenzívnom predstavení, v 49. minúte posunul loptu Dangubičovi Castaňeda, chorvátsky stredopoliar vyslal na bránu domácich nechytateľný projektil, ktorý vymietol ľavý horný roh brány Chudého. Pre 23-ročného futbalistu to bol v našom drese už druhý ligový gól vo štvrtom zápase. Odpoveď domácich prišla v 71. minúte, po akcii z pravej strany sa presadil striedajúci Sleegers - 1:3. Od tohto momentu sme znervózneli, domáci naopak dostali nový impulz. V 80. minúte sa pri voľnom priamom kope domácich prezentoval dôležitým zákrokom Taborda. Z následného rohového kopu hlavičkoval osamotený Paur vedľa. Na druhej strane sa po rohovom kope dostal k hlavičke Kay, jeho pokus dokázal zastaviť telom na bránkovej čiare jeden z domácich futbalistov. O niekoľko sekúnd neskôr vychytal argentínsky gólman FK Senica v čistej šanci Boukariho, z následného rohu sa domácim predsalen podarilo znížiť, keď sa presadil Čatakovič - 2:3. V závere zápasu sme dokázali odolať tlaku domácich a pripísali sme si tak na konto prvé jarné víťazstvo.

Matthias Kohler (tréner AS Trenčín): "Úvodných dvadsaťpäť minút sme kontrovali zápas, dostávali sme sa za obranu súpera najmä v krídelných priestoroch. Vypracovali sme si tri veľké šance, mohli sme vyhrávať. Tak ako aj v predchádzajúcich zápasoch sme ich nevyužili. Súperovi sme darovali darček a skóroval. V obrane sme urobili naivné chyby. Po niekoľkých minútach sme v zápase stratili veľmi dôležitého hráča, na ihrisku bola cítiť nervozita, máme veľmi mladé mužstvo. V druhom polčase sa nám podarilo streliť gól, mohli ste vidieť, akú dal nášmu tímu energiu. Na vyrovnanie to nakoniec nestačilo."

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas proti kvalitnému súperovi. Dnes sme tu prišli s odlišnou stratégiou, v posledných zápasoch sme hrali dobre, no nezvíťazili sme. Súpera sme napadali vysoko a spôsobili sme mu mnoho problémov. Trenčín bol lepší v posledných dvadsiatich minútach, my sme boli lepší sedemdesiat minút. Zaslúžili sme si toto víťazstvo, v zápase sme si vypracovali veľké množstvo šancí. Taborda nás dvakrát skvele podržal. V posledných minútach sme sa báli o víťazstvo, v nasledujúcom zápase musíme kontrolovať tieto situácie lepšie."