Mladé pušky vyhrali v Holíči 3:1

15.10.2013 | Milan Ondruš

Omladený senický káder duel v Holíči zvládol a po jednoznačnom priebehu zvíťazil 3:1.

Priat, utorok 15.10.2013, 16:00
Holíč Holíč
1
3
(0:1)
Holíč: Rýzek – Václavík, Hrubša, Nečas, Studenič – Uher, Slovík, Vrablic, Balážik – Lašák, Macánek (striedali: Noščák – Ličko, Valla, Jánošík, Mišík, Gábel)
FK Senica: 1.polčas: Kamesch – Šenk, Križko, Otrísal, Čermák – Krč, Ventúra, Baumgartner, Královič – Kalabiška, Jakubov Zostava Senice 2. polčas: Kubica – Šenk, Križko, Privrel, Chvál – Kapusta, Komara, Nestorík, Kosorín M., Mráz – Diarrassouba
Góly: 89. Ličko – 37. Jakubov, 61. Kapusta, 81. Kosorín M.

Od úvodu to bol skôr bojovný zápas ako futbalový. Úvodné náznaky príležitostí na oboch stranách góly nepriniesli. V 26.min to volejom po rohovom kope Baumgartnera skúšal Otrísal. Pred brankárom loptu tečoval ešte Križko, no tá z jeho kopačky letela nad. V 37. vysunul Kalabiška ideálnym spôsobom Jakubova, ktorý utešeným lobom otvoril skóre stretnutia – 0:1. Minútu pred polčasovým hvizdom to skúšal prudkou strelou domáci Studenič, lopta však letela nad.

V 52.min hlavičkoval domáci útočník nebezpečným spôsobom, lopta však minula Kubicovu bránu. Po hodine hry sa zavesil do vzduchu Kapusta a po jeho umiestnenej hlavičke viedli Seničania o dva góly. Hostia si vypracovali v krátkom časovom slede viacero príležitostí. Komara po Mrázovom centri na loptu nedosiahol, Diarrassoubovej strele chýbala razancia. V 81.min sa však holíčska sieť triasla opäť. Peknú akciu Senice zakončil Matej Kosorín. V samom závere len skorigoval výsledok bývalý hráč Senice Michal Ličko, ktorý peknou technickou strelou spoza šestnástky upravil na konečných 1:3.