Lídrovi súťaže sme na domácom štadióne podľahli o gól

09.03.2019 | Igor Tabiš

V poslednom kole základnej časti Fortuny ligy sme nebodovali sme strelili prvý gól v jarnej časti, na body to však nakoniec nestačilo.

22.kolo, sobota 9.3.2019, 14:00
1
2
(1:1)
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
FK Senica: Taborda - Otrísal, Kay, Dias, Asmah (43. Krč), Petshi, El Moudane (65. Klapan), Tešija, Deretti, Ségbé (70. Castaňeda), Ramirez
ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij, Ljubičič, de Kamps (88. Guzmics), Čavrič (74. Dražič), Holman (69. Strelec), Moha, Šporar

Góly: 40. Tešija (11m) - 1. Moha, 57. Ljubičič

Žlté karty: 15. Asmah, 40. El Moudane, 54. Deretti, 75. Tešija, 89. Krč - 38. Božikov, 66. Holman, 71. De Kamps

Rozhodovali: Marhefka - Kováč, Jekkel

Diváci: 1214

Vstup do zápasu nám nevyšiel, už po niekoľkých sekundách sa hostia ujali vedenia po presnej strele Mohu - 0:1. Naša odpoveď mohla prísť v 5. minúte, Tešija vysunul Segbeho, ktorý sa prudkou prihrávkou po zemi snažil nájsť v pokutovom území Ramireza. Hosťujúca obrana však bola pozorná a tejto prihrávke zabránila. V 14. minúte ukázal hlavný rozhodca po súboji Asmaha s Medveděvom na biely bod. K realizácii pokutového kopu sa postavil najlepší kanonier Fortuna ligy Šporar, z jedenástich metrov ale neprekonal Tabordu. Argentínsky gólman vytiahol jeho strelu na žrď. V 25. minúte preveril pozornosť Tabordu prudkou strelou Čavrič, brankár FK Senica vytiahol pokus hosťujúceho hráča na rohový kop. O minútu neskôr sme predviedli rýchly protiútok, Ramirez našiel dobrou prihrávkou Ségbého, zakončenie reprezentanta Beninu dokázala obraná hostí zblokovať, a tak nemal Greif s týmto zakončením veľa práce. V 37. minúte si za obranu Slovana nabehol Deretti, po súboji s obrancami Slovana spadol v šestnástke a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop aj v náš prospech. Tešija sa zo značky bieleho bodu nemýlil a vyrovnal na 1:1.

V 48. minúte sa k lopte v našej šestnástke dostal Ljubičič, jeho strela ale smerovala vysoko nad bránu Tabordu. Na druhej strane to skúšal strelou z diaľky Ramirez, Greif bol ale pozorný. Hostia pridali druhý gól v zápase v 57. minúte. Po rohovom kope sa hlavou presadil Ljubičič - 1:2. V 73. minúte prihral Ramirez striedajúcemu Castaňedovi, ktorého strela tesne minula pravú žrď brány hostí. V 79.minúte vychytal Šporara v dobrej príležitosti Taborda. V 81. minúte sa do dobrej príležitosti dostal po prihrávke Krča Deretti, brazílčan svoj pokus ale nezakončil razantne. O päť minút neskôr neudržal Otrísalov center Greif, odrazená lopta sa dostala ku Klapanovi, chorvátsky stredpoliar ale netrafil bránu hostí.

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Je ťažké hovoriť o zápase, ktorý mal toľko emócií. Z prvej šance sme inkasovali ihneď prvý gól. Nie je jednoduché, vstúpiť takto do zápasu. Hrali sme proti tímu, ktorý je na 95% majstrom v tejto súťaži. Maju výborných a rozdielových hráčov. Po góle sme sa snažili lepšie kontrolovať zápas, vyrovnali sme z pokutového kopu. V druhom polčase sme kontrovali situácie, z ktorých sa Slovan snažil ťažiť - najmä z krídelných priestorov. Najväčšie príležitosti sme si v zápase vypracovali my, hlavne Deretti a Klapan. Z rohu sme neskôr inkasovali druhý gól. Taký je futbal. V zápase proti tímu, ktorý je lídrom ligy sme si vypracovali viac príležitosti my. Viem, že nemáme najlepších hráčov, v posledných štyroch zápasoch som ale nevidel lepší tím po taktickej stránke, ako sme my. Teraz začína náš skutočný boj proti tímom, ktoré s nami budú bojovať o záchranu. Som si však istý, že s týmto prístupom sa nám podarí zachrániť v lige. Nemôžem akceptovať pokutový kop, ktorý zahrával Slovan, je to zároveň prvý a posledný krát, kedy sa vyjadrujem k týmto situáciám. V lige nám nikto nič nedaruje, chcem však iba rešpekt pre Senicu - mužstvo, ktoré hraje najvyššiu súťaž v tejto krajine."

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Náš úvod bol výborný. Prvá akcia a prvá strela na bránu okamžite znamenala gól. Držali sme opraty v rukách, nevyužili sme ponúknutú šancu v podobe pokutového kopu. Ak by sme dali na 2:0, bolo by to jednoduchšie. Súper vycítil šancu, následne sme išli do útlmu. Z ojedinelej šance v prvom polčase súper vyrovnal z pokutového kopu. Do druhého polčasu sme hráčov nabádali, aby hrali rýchlejšie. Trvalo nám to strašne dlho, navyše na veľa dotykov. Potrebujeme hrať na dva dotyky, ihrisko bolo výborne pripravené. V druhom polčase nám vyšla štandardná situácia, kedy sa nám konečne podarilo skórovať aj zo štandardky. Tento gól znamenal tri body. Boli aj ďalšie šance, ktoré sme mohli využiť, finalizácia však nebola dostačujúca. Bolo to o jeden gól a súper cítil šancu. Musím uznať, že aj v našom pokutovom území boli trocha zmätok. Vedeli sme ale, že to nebude jednoduché. Všetky predchádzajúci tri kolá, ktoré odohrala Senica boli vyrovnané zápasy. So Žilinou boli lepší, v Dunajskej Strede držali dlho nerozhodný stav. Zápas mohli rozhodnúť vo svoj prospech, inkasovali až v nadstavenom čase. Sme radi, že sme si dnes pripísali ďalšie víťazstvo."