Lekcia z efektivity, na domácom ihrisku sme nestačili na Zlaté Moravce

23.08.2019 | Igor Tabiš

V 6.kole Fortuna ligy sme na domácom ihrisku nestačili na futbalistov Zlatých Moraviec.

6.kolo, piatok 23.8.2019, 19:00
1
3
(1:1)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
FK Senica: Taborda - Krč, Didiba, Favaro (75. Baumgartner), Cascardo, Addo (46. Ramirez), Klapan, Yenne, El Moudane, Totka (74. Sulley), Castaňeda
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Pindroch - Asanovič, Tóth, Brašeň, Čögley, Ďubek, Sloboda, Duga (80. Mihálik), Kovaľ, Válovčan (30. Švec), Jarovič

Góly: 25. Didiba - 17. a 69. Ďubek (1 z 11m), 72. Jarovič

Žlté karty: 62. Yenne - 37. Tóth, 45. Jarovič, 61. Ďubek, 82. Brašeň

Rozhodovali: Dohál - Kováč, Poláček

Diváci: 715

Do prvej veľkej príležitosti sa dostával v 8. minúte po prihrávke El Moudane-ho Yenne, postranný rozhodca však odmával ofsajd. O niekoľko desiatok sekúnd to vzal nigerijský futbalista na seba strelou z diaľky, obrana hostí jeho strelecký pokus zblokovala na rohový kop. V 12. minúte to skúšal po chybe Tabordu z diaľky Ďubek, prázdnu bránu však z prvej netrafil. V 15. minúte mali hostia výhodu pokutového, loptu si na biely bod postavil Ďubek a strelou k pravej žrdi poslal hostí do vedenia - 0:1.  V 25. minúte zahrával štandardku El Moudane, po nacvičenom signály predĺžoval loptu na zadnú tyč Favaro, tam sa už najlepšie zorientoval Didiba, ktorý pohotovou strelou z otočky strelil svoj prvý gól v senickom drese - 1:1.

Po zmene strán sme začali aktívne, po kombinácii Castaňeda - Yenne sa k strele dostal druhý menovaný, jeho strele ale chýbala väčšia razancia. V 51. minúte poslal prudký center do šestnásky Castaňeda, striedajúci Ramirez sa snažil loptu tečovať - chýbali však milimetre. O niekoľko sekúnd neskôr zakončoval po peknej kombinačnej akcii opäť striedajúci Ramirez, Pindroch jeho strelu vyrazil na roh. V 54. minúte vyslal ďalšiu dobrú strelu z diaľky Klapan, hosťujúci gólman musel loptu opäť vyrážať na rohový kop. Hostia sa v úvodných minútach druhého polčasu dostali pod súvislý tlak, napriek tomu sme našu prevahu nepretavili do druhého gólu v zápase. V nasledujúcich minútach sa dostal opäť k zakončeniu aktívny Yenne, ani tentokrát neprekonal Pindrocha. V 60. minúte bol v šestnástke zastavený Ramirez, hlavný rozhodca nechal hre voľný priebeh. V 62. minúte sa hostia dostali k strele z diaľky, pokus Šveca nenarobil Tabordovi žiadne problémy. V 67. minúte vysunul Castaňedu Ramirez, náš najlepší strelec ale neprekonal Pindrocha. Hostia boli maximálne efektívni, z rýchleho protiútoku sa presadil druhýkrát v zápase Ďubek - 1:2. V 70. minúte mohol streliť tretí gól v zápase Ďubek, v poslednej chvíli jeho strelu zblokoval Favaro. Z následného rohu sa už ale hlavičkou presadil Jarovič - 1:3. V 79. minúte to skúšal Kovaľ, Taborda si ale poradil.

Patrik Durkáč (asistent trénera FK Senica): “Zápas sa mi hodnotí ťažko, prvý polčas sme nehrali to, čo sme chceli. Prispôsobili sme sa hre súpera, bol to polčas viac o osobných súbojoch, ktoré sme prehrávali. Do druhého polčasu sme spravili zmenu, nabádali sme chlapcov, aby pokračovali vo svojej hre. Začali sme aktívne, prevzali sme iniciatívu a boli sme futbalovejší. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí, ktoré sme však slabým dôrazom nedokázali premeniť. Zápas nám ukázal odvrátenú tvár futbalu, aktívnejšie a lepšie mužstvo inkasovalo gól. Súper nám ukázal veľkú školu efektivity. Chlapci odviedli množstvo dobrej práce, stále sme mladý tím, ktorý sa formuje. Chlapcom dnes nemôžem nič vytknúť, nevypustili jeden súboj, podali kolektívny výkon. Určite máme na čom stavať.”

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble): “Do zápasu sme vstúpili aktívne, snažili sme sa prinútiť súpera, aby nemohol kombinovať. Strelili sme gól, bohužiaľ po štandardke sme inkasovali. Do druhého polčasu sme chceli ísť s tým, že chceme strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci sa dostali do tlaku po našich zaváhaniach. Ustáli sme to, keď sa nám podarilo vyrovnať hru strelili sme dva góly. Zvíťazili sme zaslúžene.”