Kopaničiarsko - záhorácke derby bez gólov

06.03.2016 | Redakce

Obe mužstvá nenašli recept na prelomenie súperovej obrany, bolo to stretnutie o jednom góle, ktorý však nestrelilo ani jedno mužstvo

22.kolo, nedeľa 6.3.2016, 18:00
Myjava Myjava
0
0
Myjava: Hruška - Machovec, Banovič, Marček - Sládek, Pekár, Kóňa, Bílovský (70. Chovanec), Daniel - Škutka (60.Kollár)
FK Senica: Šulla - Hladík, Pavlík, Mehremić - Šmehyl, Kontár, Klec (84. Krč), Hromada, Čunta (57. Morong) - Leško, Dolný (74. Mráz)

ŽK: 42. Marček - 35. Čunta, 36. Šmehyl;
Rozhodovali: Horváth - Benko, Súkeníková

Diváci: 1338

Derby začali obe mužstvá opatrne, prví ohrozili bránu domáci, Daniel však Šullovu bránu netrafil. Ten istý hráč v 11. minúte poslal center pred senickú bránu, lopta nabrala prekvapivý smer a nechýbalo veľa, aby zapadla do brány. Pred bránou Záhorákov bolo opäť rušno, loptu do ohňa musel upratať na roh Mehremič. V 23. minúte putovala lopta po osi Škutka, Pekár až ku Sládekovi, ktorého strelu hosťujúca obrana zblokovala do bočnej siete. Domáci brankár Hruška bol prvýkrát vo vážnejšej akcii až po polhodine hry, ľahko si však z centrom do malého vápna poradil. Po faule Šmehýla si postavil loptu v nebezpečnej pozícii Pekár v 36. minúte, vyskúšal priamu strelu, Šulla jeho priamy kop vytlačil nad brvno. V úplnom závere prvého dejstva sa odhodlal k strele z veľkej diaľky ľavák Mehremič a takmer prekvapil Hrušku, lopta skončila tesne vedľa brány Kopaničiarov.

Hromadovo zakončenie v 61.minúte bolo prvou strelou na bránu v druhej polovici stretnutia, Hruška však bol pripravený. V 66. minúte našiel striedajúcí Kollár na vzdialenejšej tyči Sládeka, jeho volej vytiahol Šulla na rohový kop. 15 minút pred koncom zápasu sa individuálne presadil z pravej strany Daniel, skúšal zakončenie na prednú tyč, tam však čakal pripravený brankár červeno-modrých. Stredopoliar domácich Kóňa v 77. vyslal štiplavú strelu na Šullu, zakončenie však smeroval do miest, kde senický brankár stál. V 89. minúte sa dostal k odrazenej lopte Kontár a nebyť výborného zákroku Hrušku, Seničania by odchádzali z Kopaníc s tromi bodmi.
Diváci gól v derby nevideli, súperi sa rozišli po remíze 0:0 s jedným bodom. Po zápase boli spokojnejší viac Seničania, pre ktorých je bod z horúcej myjavskej pôdy cenným.

Dušan Vrťo: "Prišli sme na Myjavu s cieľom bodovať, hoci sme vedeli, že Myjava chce bojovať o pohárovú Európu. Derby zápas väčšinou nemá favorita, čo sa potvrdilo, my sme po slabšom vstupe do jarnej časti dnes radi za získaný bod. Chalanov treba

Juraj Sabol
: "My sme dnes spokojní, chalani opäť ukázali na ihrisku kolektívnosť a dravosť. Keby sme dotiahli niektoré akcie do konca, výsledok mohol byť aj iný. Priznávam, že súper bol lepší na lopte a v ofenzívnej zóne, ale aj naša obetovasť rozhodla o tom, že si vezieme z Myjavy bod a za ten sme vďační."

Norbert Hrnčár: "Z môjho pohľadu to bolo celozápasové dobývanie senickej brány, bolo to o jednom góle. Vypracovali sme si množstvo šancí, ktoré sme nepremenili, preto je výsledok taký, aký je."