Koniec v Slovnaft Cupe, rozhodla penaltová lotéria

30.10.2019 | Igor Tabiš

Do štvrťfinále Slovnaft Cupu sa nám nepodarilo postúpiť, v domácom osemfinálovom zápase sme podľahli Ružomberku v penaltovom rozstrele.

5.kolo, streda 30.10.2019, 17:30
1
1
(0:0)
MFK Ružomberok MFK Ružomberok
FK Senica: Taborda - Didiba, Dias (52. Krč), Favaro, Cvek, Totka, Baumgartner (80. Ramirez), Addo, Cascardo, Castaňeda (46. Akinyoola), Sulley
MFK Ružomberok: Macík - Mojžiš, Maslo, Twardzik, Čurma, Kojnkok, Takáč, Zsigmund, Kostadinov, Regáli (90. Brenkus), Bobček (82. Kružliak)

Góly: 62. Sulley - 78. Regáli

Žlté karty: 90. Cascardo - 80. Kojnok

Rozhodovali: Ziemba - Poláček, Jekkel

Diváci: 514

Už v 3. minúte vyskúšal pozornosť Macíka v bráne hostí Sulley - gólman Ružomberka bol však pozorný. O minútu opäť zakončoval Sulley, tentokrát po dobrej prihrávke od Baumgartnera - ghanský útočník z vnútra šestnástky netrafil bránu hostí. Na druhej strane chcel prekvapiť strelou spoza šestnástky Regáli - jeho pokus naša obrana zblokovala. V 10. minúte sa hostia dostali do dobrej príležitosti, po centri Takáča zo štandardky zakončoval nebezpečne Mojžiš - jeho pokus tesne minul ľavú žrď našej brány. V 14. minúte obetavo zblokoval strelu Regáliho na roh kapitán Dias. Z následného rohu sa k zakončeniu dostal Twardzik - stopér hostí však nemieril presne. V 42. minúte sa v našej šestnástke uvoľnil Regáli, jeho zakončenie pravačkou len tesne minulo bránu Tabordu. O dve minúty neskôr sa pri obrovskej šanci hostí vyznamenal Taborda, Kostadinov posunul loptu na lepšie postaveného Mojžiša, ktorého strelu argentínsky gólman nohami zneškodnil.

Po zmene strán sa po kombinácii Baumgartner - Akinyoola dostal k zakončeniu nový muž na ihrisku, strela druhého menovaného však netrafila bránu Macíka. V 62. minúte rozohral šikovne štandardnú situáciu Baumgartner, prihrávkou za obranu našiel Akinyoolu, ktorého tvrdú strelu Macík iba vyrazil - pohotovo do prázdnej brány však loptu dotlačil Sulley - 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať v 69. minúte, po rohovom kope zakončoval hlavou Twardzik - bránu ale netrafil. Na druhej strane nabil Cvekovi na strelu Akinyoola - chorvátsky stredopoliar strelou spoza šestnástky tesne minul bránu hostí. Odpoveď hostí prišla predsa len v 78. minúte, kedy sa strelou k žrdi presadil Regáli - 1:1. V 83. minúte hlavičkoval po rohovom kope nebezpečne kapitán hostí Maslo, jeho pokus minul len tesne bránu Tabordu. O minútu neskôr sa v šestnástke hostí dobre uvoľnil striedajúci Akinyoola, jeho pokus však rozvlnil iba bočnú sieť.

Keďže sa zápas v riadnom hracom čase skončil remízou, o postupujúcom do štvrťfinále Slovnaft Cupu sa rozhodovalo v penaltovom rozstrele. V ňom sa šťastie usmialo na hostí, ktorí zvíťazili pomerom 4:3. Na strane hostí svoje pokusy premenili Maslo, Kostadinov, Twardzik a Kružliak, na našej strane bola úspešná trojica Cvek, Ramirez, Sulley. Naopak neúspešnými strelcami sa stali Cascardo a Akinyoola, na strane hostí Brenkus.