Inkasovaný gól v samom závere zápasu rozhodol o tesnej prehre proti Seredi

28.07.2019 | Igor Tabiš

V 2. kole Fortuna ligy sme neuspeli na Myjave, kde sme podľahli futbalistom ŠKF iClinic Sereď 1:2.

2.kolo, sobota 27.7.2019, 19:00
ŠKF Sereď ŠKF Sereď
2
1
(0:0)
ŠKF Sereď: Iliev – Hučko, Michalík, Ba, Sus (63. Lukáčik) – Ventúra, Adekuoroye – Cleber (69. Jureškin), Matheus (79. Pankaričan), Iván – Špehar
FK Senica: Taborda – Otrísal, Dias, Košút, Klapan – Yenne (80. Caro), El Moudane – Cvek, Baumgartner (63. Sulley), Castaňeda – Eneji

Góly: 58. Ba, 87. Pankaričan - 60. Castaňeda (11m)

Žlté karty: Sus - Castaňeda, Otrísal

Rozhodovali: Gemzický - Bobko, Jánošík

Diváci: 425

V 13. minúte vyslal nebezpečnú strelu Moses, jeho pokus letel len tesne vedľa pravej žrde brány hostí. V 17. minúte to skúšal strelou z diaľky aj Cvek, ani chorvátsky stredopoliar FK Senica však netrafil bránu. Po zmene strán sa hráč s číslom 21 pripomenul znova, tentokrát jeho strelu kryl Iliev. Úvodný gól zápasu padol v 58. minúte, hostia využili štandardku, po ktorej sa hlavou presadil stopér Djiby Ba - 1:0. Naša odpoveď prišla o dve minúty neskôr, keď Castaňeda premenil nariadený pokutový kop - 1:1. Keď zápas smeroval k remíze, udreli opäť domáci, Špeharov center zúžitkoval striedajúci Pankarinčan a rozhodol o víťazstve domácich.

Slavče Vojneski (tréner ŠKF Sereď): "Bola to otvorená partia ako povedal môj kolega. Mali sme o deň menej na prípravu čo sa týka tohto ťažkého zápasu. Chlapci konečne ukázali svoju pravú tvár - futbal, akým sa chceme prezentovať."

Michal Ščasný (tréner FK Senica): "Zápas bol veľmi otvorený, či už z jednej alebo druhej strany, oba tímy mohli zvíťaziť. Nakoniec to domáci zvládli, premenili šance, ktoré si v zápase vypracovali. My sme ich naopak dnes nepremenili a preto sme prehrali. Mrzí ma organizácia našej hry, zápas bol najmä v druhom polčase hore-dole."