Hladký postup do 3. kola Sl. Cupu. Hetrik Majtána

12.08.2014 | Milan Ondruš, ilustračná foto

V zápase 2.kola Slovnaft Cupu boli Seničania jasne lepším mužstvom. Po víťazstve 4:1 na pôde Gabčíkova postupujú Záhoráci ďalej. Čistým hetrikom sa blysol Tomáš Majtán. Tlieskame aj Tomášovi Kóňovi, ktorý v 87.min vybehol po zranení po vyše 4-roch mesiacoch na trávnik!

Sl.Cup, utorok 12.8.2014, 19:00
Gabčíkovo Gabčíkovo
1
4
(0:3)
Gabčíkovo: Rengel – Hricko, Čvirik, Klabník, Kubala – Faragó, Kósa (78. Kubica), Bolega (60. Balážik R.), Balážik P. - Szocs – Jorík (63. Pospiš)
FK Senica: Šulla - Otrísal, Pavlík, Pillár, Mazáň - Hlohovský, Opiela (46. Ventúra), Kalabiška - Piroska (86. Kóňa) - Majtán (90. Kosorin)

Góly: 55. Kósa - 14. Pavlík, 35.,  42. a 86. Majtán, ŽK: Čvirik - Mazáň, rozhodovali: Somoláni A., Somoláni T., Vician, 900 divákov

Od úvodu 2. kola Slovnaft Cupu boli Seničania aktívnejším mužstvom. Záhoráci nechceli nechať nič na náhode a k zápasu proti húževnatúmu súperovi pristúpili s plnou vážnosťou. V úvodnej minúte strieľal tesne vedľa pravej žrde Kalabiška. Ten istý hráč to skúšal aj v 10. min, opäť ale bránu netrafil. V 13. min našiel spätnou prihrávkou Hlohovský Pirosku, no jeho strelu Rengel vytesnil na roh. Po jeho rozohratí sa k centru dostal Pavlík, ktorý hlavou otvoril skóre. V 16. min sa prvýkrát výraznejšie dostali k slovu aj domáci, Szocs to naskôr skúšal prízemnou strelou, potom strelou pod brvno, v oboch prípadoch sa vyznamenal senický gólman Šulla. O 10 min hlavičkoval domáci Bolega nad. V 35. min vysunul Kalabiška Majtána a ten prízemnou strelou k opačnej žrdi poslal Záhorákov do dvojgólového vedenia. O dve minúty mohol Majtán pridať druhý gól, no Rengel mu svojim zákrokom radosť pokazil. V 42. min sa však senický kanonier radoval. Strelou spoza 16-ky uzavrel Majtán na polčasových 0:3.

Po zmene strán domáci znížili. V 55. min sa nádhernou strelou z dobrých 30-tich metrov presadil Kósa. V 63. min sa mohol Majtán radovať z hetriku, po Piroskovom centri však hlavou trafil brvno. O tri minúty hlavičkoval domáci Pospiš vedľa Šullovej brány. V 72. min sa dostal k strele spoza 16-ky Hlohovský, domáci brankár bol pozorný. Z následného rohu hlavičkoval Kalabiška nad. 15 minút pred koncom neuspel proti Rengelovi Hlohovský. V 86. min sa presadil Majtán po tretíkrát v zápase, keď uzavrel skóre stretnutia na 1:4. Za zmienku stojí, že v 86. min vybehol na trávnik po zranení po vyše 4-roch mesiacoch senický Tomáš Kóňa. Z nepochopiteľného dôvodu na neho domáca tribúna pískala a kričala hanba. Takéto prejavy na futbal nepatria.