Gól Kalabišku na body s Podbrezovou nestačil

14.03.2015 | Redakce

Senica nestačila na domácu Podbrezovú, ktorej na štadióne v Brezne podľahla 1:2. Jediný gól Záhorákov vsietil Jan Kalabiška, ktorý zaokrúhlil svoje strelecké konto vo Fortuna lige na číslo 10.

22.kolo, sobota 14.3.2015, 14:30
FK Železiarne Podbrezová FK Železiarne Podbrezová
2
1
(1:0)
FK Železiarne Podbrezová: Penksa - Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško - Hovančík - J. Pančík (86. Gál-Andrezly), Vaščák (83. Kochan), Podio, Nworah - Škutka (69. Harvilko)
FK Senica: Šulla - Kóňa, Pavlík, Pillár, Kalabiška - Hušek, Opiela - Komara (60. J. Kosorin), Hlohovský, Dolný - Majtán

Góly: 37. Nworah, 62. Vaščák - 72. Kalabiška, rozhodca Šuniar, ŽK: Minčič, Hovančík, Penksa

Diváci: 2225

Pre obe mužstvá dôležitý zápas v úsilí pomôcť si v zadnej a prednej časti tabuľky nepriniesol na breznianskom štadióne kvalitnejší futbal, aj keď nasadenie a bojovnosť nebolo možné uprieť. Po prvom polčase boli spokojnejší domáci. V snahe konečne pretrhnúť nepríjemnú sériu deviatich zápasov bez výhry dokonca vsietili aj gól. Sviatočný strelec Nworah, pre ktorého to bola len druhá presná trefa v drese železiarov v najvyššej súťaži, vyskočil najvyššie na rohový kop Podia a keďže húf brániacich hráčov loptu podbehol, pokojne zamieril hlavou medzi tri žrde. Domáci si však gól zaslúžili, najmä za aktivitu v úvode. Vypracovali si za sebou tri dobré príležitosti, najskôr Greško v piatej minúte napálil z voleja loptu po štandardnej situácii vedľa, o minútu neskôr si pýtala lepší smer hlavička Minčiča a v siedmej minúte Nworah trafil len brakára Šullu. Hostia veľkou aktivitou nehýrili, dostali sa aj pod tlak, z ktorého ich mohol tým najlepším spôsobom vytrhnúť Dolný, keby po krásnom pase od Hlohovského namieril v 28. min presnejšie. V závere polčasu ešte Kupčík hlavičkou vykúzlil razantnejšiu strelu, škoda len pre domácich, že mimo bránku.

V mierne daždivom počasí dovolil terén aj kombinovať, v 51. min si však zvolil Minčič inú cestu do bránky, s tesnou hlavičkou vedľa. Vzäpätí z protiútoku Dolný prvýkrát trafil bránku domácich, so strelou slabšou a málo umiestnenou. Vaščákov pokus v 59. min, opäť nepresný, ocenili diváci potleskom, a aj sa im žiadal, lebo veľa dôvodov na takúto spontánnosť sa im nenaskytlo. V hlučnosti sa prekonali v 62. min, po akcii Nworaha, Škutku a góle Vaščáka, ktorý prekvapil brankára možno aj nevydarenou slabou strelou, no dokotúľanou k ľavej žrdi. Pre domácich však hotovo nebolo, v 72. min gól nádeje, desiaty v sezóne, vsietil hlavou po rohu kanonier Kalabiška. V závere zápasu hostia dobývali bránku súpera, no na zhustenú obranu domácich už nič účinné nevymysleli.

Branislav Benko, tréner Podbrezovej: "Ďakujem kolegovi za gratuláciu. Zápas bol pre nás veľmi náročný, hralo sa na ťažkom teréne, no po poctivom bojovnom výkone sme konečne zvíťazili. Nevyhli sme sa chybám, najmä pri nakopávaných loptách súpera. Pri šanci Dolného nás v prvom zápase zachránil Penksa, bol to kľúčový zákrok, tri body sú pre nás veľmi vzácne."

Jozef Kostelník, tréner Senice: "Začiatok sa nám nevydaril, od dvadsiatej minúty sme sa však zlepšovali, šancu mal Jožko Dolník. Boli sme dobrí na lopte, no inkasovali sme, po zmene strán sme navyše dostali lacný gól. Podarilo sa nám znížiť, no na ťažkom teréne sa nám vyrovnať už nepodarilo."