FK Senica bude vo Fortuna Lige aj v ďalšej sezóne!

28.05.2021 | FK Senica

Odvetný súboj barážového dvojzápasu nakoniec skončil remízou, ktorá nám v konečnom zúčtovaní stačila na udržanie sa vo Fortuna lige aj pre ďalší ročník. Všetky tri naše góly v baráži strelil útočník Tomáš Malec.

33.kolo, piatok 28.5.2021, 17:00
1
1
(1:0)
Banská Bystrica Banská Bystrica
FK Senica: Vliegen – Majdan, Asanovič, Nemec, Šimčák - Addo - Turčák (86. Hornyák), Totka (77. Duda), Košťál, Guba (69. Gamboš) - Malec
Banská Bystrica: Hruška – Lukáčik (46. Hanes), Nosko, Kupčík, Migaľa - Snitka (61. Kvocera), Willwéber - Starší, Richtárech (89. Vujoševič), Polievka (90. Jackuliak) - Laksik

Gól: 41. Malec - 89. vlastný (Gamboš)

Rozhodovali: Smolák - Hancko, Pozor

ŽK: Nemec, Totka, Guba, Addo, Duda - Laksík, Willwéber

Diváci: 371

V odvetnom barážovom stretnutí sa po troch dňoch predstavili Banskobystričania na Záhorí. My sme vstúpili do stretnutia aktívnejšie, ale do vyloženej šance sme sa nedostali. Zaujal iba strelecký Adda v 17. minúte, ale lopta letela nad bránku. Potom sa hra vyrovnala, odohrávala sa prevažne v strede poľa. Smerom dopredu sme boli o čosi aktívnejší a v 29. minúte po akcii Šimčáka s Malecom zakončil Košťál, jeho strelu tečovala obrana hostí na rohový kop. Úvodný gól barážovej odvety padol v 41. minúte po peknej akcii Záhorákov. Totka vysunul na ľavú stranu Gubu, ten obišiel obrancu, jeho následnú strelu brankár Hruška len vyrazil a pozorný Malec doklepol loptu do siete - 1:0.

V druhom polčase sa hral len priemerný zápas. My, vedomí si svojho náskoku, sme kontrolovali hru, hostia sa občasnými brejkami snažili o otočenie vývoja vo svoj prospech. V 58. minúte sa hosťujúci Hanes dostal do úniku, ale jeho zakončenie bolo slabé. Hostia si vypracovali vyloženú gólovú možnosť v 76. minúte, keď po nakopnutej lopte sa dostal až pred brankára Kvocera, no zblízka netrafil bránku. My sme mohli dať definitívnu bodku v 84. minúte, ale Malec s Košťálom nezakončili sľubne rozbehnutú akciu do želaného konca. Zdramatizovanie priniesla štandardná situácia v 89. minúte, keď po Polievkovom priamom kope si loptu do vlastnej siete vrazil Gamboš - 1:1. Na viac už však hosťom nezostal čas a duel sa skončil remízou, ktorá nám stačila na záchranu.

Karol Praženica (tréner FK Senica): “Bolo to náročné, mohli sme byť už trošku skôr zachránení, nejaké zápasy sme nezvládli, ktoré sme samozrejme mohli zvládnuť. Tým, že sme prišli do baráže, bolo to ešte náročnejšie z hľadiska tlaku a samozrejme aj fyzických síl pretože sme dohrávali bez nejakých 4, 5 hráčov zo  základnej zostavy. To mužstvo sa zomklo a nakoniec ten dvojzápas zvládlo. Mrzí ma akurát, že v ten dnešný zápas, ktorý sa relatívne dobre vyvíjal, sme tak zdramatizovali sami sebe v závere. Hráčov ale musím pochváliť."

Stanislav Varga (tréner MFK Dukla B. Bystrica): “V prvom zápase sme nemali dostať ten prvý gól, ktorý po vzhliadnutí členov sa rozhodol, že bol faul, takže aj v tomto sme mali tiež smolu. VAR tiež zistil nejaký ofsajd, ktorý neviem kedy bol ani to nebolo ukázané, takže v tomto sme mali tiež dosť veľkú smolu. To, že sme nepremenili dnes šance je futbal, ale ja chlapcom nemám čo vyčítať."