FK Senica - FK DAC 1904 Dunajská Streda 4:0 (0:0), 3.kolo CL

(0:0)
Dunajská Streda Dunajská Streda
FK Senica: Šulla – Šenk (77. Jakubov), Čermák, Brabec, Kóňa, Zeman, Križko, Opiela (70. Jirásek), Hiago (65. Diviš), Kalabiška, Piroska.
Dunajská Streda: Fišan – Ujlaky (71. Sedlák), Hodúr, Beňo, Božoň – Antunović, Boya, Majerník, Velický – Fodrek (85. Dian), Huber (59. Obžera).
Góly: 51. Piroska (pen.), 53. Hiago, 77. Jirásek, 87. Jakubov ŽK: Križko, Diviš - Božoň, Fodrek, Beňo, Obžera. Rozhodca: Smolák – Chládek, Hrčka.

V bránke oboch tímov sa predstavili senickí odchovanci - v domácej Michal Šulla v hosťujúcej Andrej Fišan. Prvý polčas sa niesol v územnej prevahe Záhorákov, hralo sa prakticky na jednu bránku, ale prevaha Senice bola neplodná. Prvá akcia domácim vyšla v 17. min, po prihrávke Čermáka pred Hiagom v poslednej chvíli zachránil obranca Beňo. Seničania mali viacero rohových kopov, po jednom z nich Križko hlavičkoval v dobrej príležitosti vysoko nad. Hostia do priestoru bránky poslali loptu iba raz - v 22. min Šulla zneškodnil Fodrekovu tvrdú strelu. V poslednej päťminútovke hlavičkoval Kalabiška po priamom kope Zemana tesne nad a po Piroskovom vysunutí Hiagovu strelu Fišan vyrazil na roh.

V druhom polčase Záhoráci zužitkovali prevahu štyrmi gólmi. V 49. min Beňo stiahol Pirosku v pokutovom území a sám faulovaný s prehľadom otvoril skóre - 1:0. O dve minúty neskôr bol rozdiel už dvojgólový, po Zemanovom rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal na hranici pokutového územia Hiago a tvrdou strelou pod brvno si otvoril strelecký účet v drese Senice. Hostia mohli skorigovať v 60. min, ale lopta sa po priamom kope Fodreka z dvadsiatich metrov obtrela o brvno Šullovej bránky. Na druhej strane zazvonila pravá žrď po rýchlej akcií Záhorákov a zakončení Hiaga. Druhýkrát sa konštrukcia Fišanovej bránky triasla v 69. min po Jiráskovej strele. Posledné dva góly Seničanov strelili striedajúci hráč - v 76. min presne a tvrdo vystrelil z 25 m Jirásek a lopta skončila pri ľavej žrdi hosťujúceho gólmana. Striedajúci Jakubov premenil až svoju tretiu šancu a v 86. min po centri Pirosku z voleja prekonal Fišana - 4:0. Záverečný strelecký pokus mali hostia v 90. min - Šulla mal problémy s Dianovou strelou, ale udržal si čisté konto.

Eduard Pagáč (tréner Senice): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Po štvrtkovom neúspechu sme potrebovali bodovať naplno. Som rád, že to dnes chalani zvládli najmä v hlavách i fyzicky. Myslím, že hráči siahli na dno síl. Musím byť spokojný i s prvým polčasom, v ktorom sme vypracovali dostatok príležitostí. Po druhom góle sme ovládli hru. Som rád, že sme dali 4 góly, i keď šancí sme mali oveľa viac. Konečne sme uhrali zápas na nulu, čo je pre nás dôležité. Chlapcom musím poďakovať."

Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): "Najskôr by som chcel pogratulovať domácemu tímu k víťazstvu. Dnes sme sa vôbec nedostávali do hry. Niektorí hráči ako keby neboli ani na ihrisku. Napriek tomu sme polčas uhrali na 0:0. Domácich nakopla po zmene strán jedenástka. Potom sme inkasovali po štandardke, hoci sme sa na ne pripravovali. Od tej chvíle som si pripadal, ako keby som viedol žiacke družstvo. Prehrávali sme 0:2 a niektorí hráči si na ihrisku robili, čo chceli.