Dvoma gólmi Kalabišku sme zdolali ViOn 2:0

25.10.2014 | FK Senica

Bol to koncert nepremenených príležitostí. Našťastie, v top forme hrajúci Jan Kalabiška skóroval dvakrát a Senica zdolala v celkom jednoznačnom zápase ViOn Zlaté Moravce 2:0!

15.kolo, sobota 25.10.2014, 17:30
2
0
(1:0)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
FK Senica: Šulla - Chvátal, Pavlík, Pillár, Mazáň - Hušek - Hlohovský (89. S. Mráz), Kóňa, Piroska, Kalabiška (79. Gava) - Kosorin (83. Mukendi)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kováč - Pilát, Nikolič, Pintér, Chren - Djuričič (46. Pavelka) - Orávik, Sabo, Charizopulos - Mikinič (46. Valenta) - P. Ďurica (76. Mujkoš)

Góly: 26. a 54. Kalabiška. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Mazáň - Pintér

Diváci: 1005

V prvom polčase boli Záhoráci smerom dopredu aktívnejší, vypracovali si veľké množstvo šancí, no presadili sa iba raz. V úvodnej štvrťhodine sa ocitol dvakrát v zakončení Hlohovský, lopta si však nenašla cestu do siete ani v jednom prípade. V 21. minúte nastrelil Kóňa spoza šestnástky pravú žrď Kováčovej brány, následne prestrelil opäť Hlohovský po priťuknutí od Pirosku. Záhoráci sa napokon dočkali gólu v 26. minúte, keď im vyšla pekná kombinačná akcia. Na Piroskovu prihrávku si nabehol Kalabiška a efektným lobom prekonal hosťujúceho brankára - 1:0. Jedinú vážnejšiu príležitosť si Zlatomoravčania vypracovali v 36. minúte, po centri Pintéra hlavičkoval z päťky osamotený Nikolič nad Šullovu bránu. Do polčasu zahodili Seničania ešte tri veľké príležitosti. Po centri Chvátala pálil do Kováča z voleja Mazáň, ktorý neumiestnil do siete ani následnú dorážku. V 44. minúte bol po prihrávke Kalabišku v ďalšej šanci Kosorin, nechal však vyniknúť brankára ViOn-u. Ten istý hráč mal gól na kopačke o minútu neskôr, keď po Piroskovom vysunutí išiel sám na brankára, obišiel ho, no loptu smerujúcu do brány stihol obranca vykopnúť a dobiehajúci Mazáň ju poslal nad bránu.

V druhom polčase Záhoráci kontrolovali hru. Hosťom priveľmi nepomohli ani dve polčasové striedania, keď tréner Mráz poslal na ihrisko ofenzívnych Pavelku a Valentu. Seničania aj po zmene strán zahodili viacero gólových šancí. V 52. minúte po Chvátalovom krásnom prieniku nedotlačili loptu do siete Piroska ani Mazáň. O dve minúty Piroska rýchlo rozohral priamy kop, Kalabiška preskočil brankára Kováča a loptu poslal do prázdnej brány - 2:0. Senica mohla ešte v závere duelu prikrášliť výsledok, no Hlohovského nájazd vychytal v 89. minúte Kováč a dvakrát neuspel ani kapitán domácich Piroska, keď raz nastrelil pravú žrď Kováčovej brány.

Pavel Hapal (tréner Senice): „Zápas mohol skončiť oveľa vyšším gólovým rozdielom. V koncovke nám nejde. Veľakrát sme zbytočne stratili loptu. Na druhej strane, som však s prácou svojho tímu dnes spokojný. Boli sme agresívni, teším ma, že sme si vypracovali veľa príležitostí, najviac v prebiehajúcom ročníku ligy. Prvýkrát v sezóne sme vyhrali o viac ako dva góly. Až na niektoré straty lôpt a nepremenené šance som spokojný."

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): „Zápas nám nevyšiel. Chýbala nám agresivita, zaostávali sme v pohybe. Musím priznať, že sme súperovi zápas dnes veľmi uľahčili. Hovorím chalanom, stále hráme o záchranu. Musíme hrať preto inak ako dnes. Prehrali sme 0:2, no musím povedať, že prehra je pre nás ešte lichotivá. Súper mohol dať viac gólov.“