Domácej Dukle sme nadelili štvorku. Hetrikom sa blysol Kalabiška

04.04.2015 | TASR, FK Senica, ilustračná foto

Do Banskej Bystrice sme šli s cieľom bodovať naplno a to sa stopercentne podarilo. Bez väčších problémov sme zdolali "vojakov" hladko 4:0. V drese Záhorákov sa blysol hetrikom Jan Kalabiška, ktorý sa tak trénerovi odvďačil za to, že ho posunul z obrany opäť do zálohy.

24.kolo, sobota 4.4.2015, 14:30
Banská Bystrica Banská Bystrica
0
4
(0:2)
Banská Bystrica: Boroš - Vajda, De Vito (46. Snitka), Had, Savič - Wiállwéber - Gálik, Kapor, Polievka - Šovčík (68. Balko), Faško (54. Rejdovian)
FK Senica: Šulla - Pittner, Pavlík, Pillár, Čermák - Hušek, Kóňa - Opiela (85. Komara), Hlohovský (77. J. Kosorín) - Majtán (71. Dolný), Kalabiška

Góly: 12., 23. a 82. Kalabiška, 69. Opiela. Rozhodca Straka, ŽK: Savič - Pillár, Pittner, ČK: 82. Savič po druhej ŽK

Ďalší z existenčných zápasov Dukla v prvom polčase nezvládla. Dvakrát inkasovala a navyše aj jej hra pôsobila dosť zúfalo. Na teréne, ktorý nakoniec v chladnom, slnečnom počasí vyhovoval, sa hostia pohybovali ľahšie, v kombináciách úplne zahanbili mladíkov z Dukly a aj súboje vyhrávali na celej čiare. Strelecky vynikol kanonier Kalabiška, v dvanástej minúte po hrúbke Hada najskôr Opielov pokus vyrazil brankár Boroš, no na ďalšiu strelu Kalabišku už bol prikrátky. V 23. min po spolupráci s Majtánom sa úplne voľný Kalabiška presadil opäť a len zvýraznil nadvládu hostí a trápenie domácich. Kalabiška mohol vsietiť aj v jedenástej minúte, keby Boroš včas nevybehol. V 25. min trafil Hlohovský z diaľky len bočnú sieť a v 26. min po nahrávke Opielu nepremenil veľkú šancu Majtán. Dukla dala o sebe vedieť len veľmi málo, v desiatej minúte slabšie vystrelil Faško a Šullu v bránke nevystrašil, v 38. min po odkope Šullu takmer loptu pretlačil do siete Faško. Zúfalstvo domácich sa prejavilo aj v 30. min, keď Vajda agresívne kopol do jednej z reklamných tabúľ a aj takýmto spôsobom prejavil hnev nad ďalšou z množstva nevydarených akcií.

Po zmene strán nastalo u Dukly oživenie a v 52. min po centri Gálika napálil loptu ponad v dobrom postavení Polievka. Kalabišku v 62. min od hetriku delilo len veľmi málo, v dvoch tutovkách najskôr nastrelil Boroša, a potom napálil do brvna. Aj na druhej strane nastal vzruch po Polievkovej strele z voleja, ktorá opečiatkovala telo brankára Šullu. Tréner Rusnák sa snažil zvrátiť priebeh striedaním, no akonáhle v 68. min poslal na ihrisko už tretieho náhradníka, tak Dukla inkasovala. Stačilo, aby Hlohovský zľava zacentroval a Opiela zblízka prekonal Boroša tretíkrát. Chudobná divácka kulisa sa napokon musela zmieriť s debaklom po výkone, ktorý Dukle bojujúcej o záchranu vôbec nesvedčal. Pohár blenu vypili domáci až do dna v 82. min, nielenže inkasovali po rýchlej rozhohrávke priameho kopu a ďalšej presnej trefe Kalabišku, ale červenú kartu po druhej žltej uvidel aj obranca Savič. V 84. min vykúzlil ešte brankár Šulla bravúrny zákrok po hlavičke Balka, keď loptu vyškriabal nad brvno, čo však nič nezmiernilo na fakte, že domáci odišli z trávnika s potupnou prehrou.