Dokonalý obrat, v zápase proti Petržalke padlo až päť gólov

V druhom prípravom zápase sme sa radovali z víťazstva.

3
2
(0:1)
FC Petržalka FC Petržalka
FK Senica: 1.polčas: Vorel - Krč, Otrísal, Kay, Herrera, Zezinho, El Moudane, Tešija, Bonsu, Castaňeda, Ségbé 2.polčas: Taborda - Dias, Kay, Klapan, Krč (80. Totka), Zezinho (85. Caro), El Moudane, Tešija, Bonsu (60. Addo), Castaňeda (55. Petshi), Ségbé (85. Martišiak)

Góly: 63. a 66. Addo, 82. Ségbé

Do zápasu vstúpili lepšie hostia z Petržalky. V úvodných minútach to skúšali najmä z krídelných priestorov. V 9. minúte si poradil s prudkým centrom smerujúcim do brány domáci gólman Vorel. Naša snaha o strelenie gólu končila v úvode zápasu pred šestnástkou nášho súpera. V 17. minúte sa radovali z gólu hostia po dobre zahranom rohovom kope - 0:1. Do našej najväčšej šance prvého polčasu sa dostal v 40. minúte Castaňeda. Po skvelej práci El Moudana v strede ihriska sa ocitol sám voči gólmanovi hostí, kolumbijský útočnik sa však z gólu nakoniec neradoval.

Ani úvod druhého polčasu nám nevyšiel podľa predstáv, po strate lopty predviedli hostia rýchlu akciu s presným zakončením - 0:2. Naša odpoveď takmer prišla v 60. minúte, Zezinhovu prihrávku si dobre spracoval Bonsu, jeho následná strela skončila iba na žrdi. Čo sa nepodarilo 18-ročnému ghanskému futbalistovi napravil jeho rovnako 18-ročný spoluhráč. Mladík Edmund Addo bol na ihrisku iba niekoľko desiatok sekúnd, napriek tomu usmernil Petshiho center za chrbát hosťujúceho brankára - 1:2. Ukážkovú orientáciu v šestnástke ukázal šikovný futbalista aj o tri minúty neskôr, keď po rovnako ukážkovom centri od Krča strelil svoj druhý gól v zápase - 2:2. Po rýchlych góloch sme mali v druhom polčase jasne navrch, čo dokumentovala aj 82. minúta. Najlepší strelec nášho mužstvo po jesennej časti Roberto Dias si naskočil na centrovanú loptu, gólman hostí však previedol skvelý zákrok. Ná následnú dorážku Désirého Ségbého bol ale bezmocný, 25-ročný reprezentant Beninu tak skóroval aj v druhom prípravnom zápase a dokonal náš ukážkový obrat v zápase - 3:2.

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Mužstvo dnes predviedlo dobrý výkon. Čaká nás veľa práce aby sme dosiahli 100% stav, ktorý očakávam pred štartom súťaže. Je to ale dôležité víťazstvo vytvárajúce bojovného ducha potrebného na získanie víťaznej mentality."