Desaťgólová prestrelka proti Šamorínu

23.01.2021 | Redakce

V štvrtom zápase zimnej prípravy sme proti FC ŠTK 1914 Šamorín remizovali po divokej prestrelke 5:5.

8.kolo, sobota 23.1.2021, 12:00
5
5
(1:2)
Šamorín Šamorín
FK Senica: Chmiel - Malý, Asanović, Carrillo, Kopečný, Addo (46. Hornyák), Gamboš (46. Gallovič), Guba (27. Turčák), Košťál (46. Fotr), Piroska (59. Mašulovič), Malec (46. Berisha)
Šamorín: Valach - Oikonomou (71.P. Nagy), Marić-Bjekić, Fuják (62. Appiah), Mezovský, Pančík, Baez (62. L. Nagy), Bógi (55. Jančo), Z. Nagy (79. Baez), Švec (55. Leginus), Rymarenko (62. Bondi)

Góly: 18. Malec, 66., 68. a 78. Berisha, 76. Fotr (11m) -  7., 42. a 59. Rymarenko, 51. Z. Nagy, 76. Jančo

V 3. minúte vysunul Gamboš Gubu, strelu senického krídelníka spoza šestnástky Valach pozorne kryl. V 7. minúte išiel do vedenia súper, Rymarenko zužitkoval dobrú prihrávku od Nagyho a Chmielovi nedal šancu - 0:1. O dve minúty mohol ten istý hráč pridať druhý gól v zápase, pri zakončení do prázdnej brány ale zachraňoval Kopečný. V 10. minúte vyslal aktívny Gamboš za obranu Košťála, ten sa presadil bránený dvojicou protihráčov no jeho strela letela tesne vedľa ľavej žrde. V 14. minúte odcentroval po akcii z ľavej strany Gamboš, následnú dobrú hlavičku Maleca vytiahol na rohový kop. V 18. minúte prišlo vyrovnanie, Gamboš dobrou finálnou prihrávkou našiel na úrovni šestnástky Maleca, ktorý pohotovým zakončením k žrdi nedal Valachovi šancu - 1:1. V 22. minúte to skúšal z diaľky nebezpečne Pančík, jeho pokus letel tesne nad bránu. V 29. minúte vysunul Kopečný po pravom krídle Košťála, ktorý prudkým centrom nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov v šestnástke. O minútu neskôr hlavičkoval po štandardke Pirosku nebezpečne Asanović, Valach vyrazil na roh. V 34. minúte strieľal spoza šestnástky po odrazenej lopte nepresne Carrillo. O dve minúty neskôr vysunul Piroska po pravom krídle Kopečného, český obranca zakončoval z ťažkého uhla nepresne. V 38. minúte zachránil na opačnom konci ihriska Kopečný obetavo pri šanciach Bógiho a Rymarenka. V 40. minúte poslal Šamorín do vedenia opäť Rymarenko, ktorý sa tentokrát presadil tvrdou strelou po centri Fujaka a následnej odrazenej lopte - 1:2. V 42. minúte zakončoval nebezpečne po rohovom kope Kopečný - bránu tesne minul. O minútu neskôr obišiel Chmiela Bógi, jeho strelu smerujúcu do prázdnej brány zastavila ľavá žrď. Tesne pred odchodom do kabín sa snažil o vyrovnanie Malec, obrana Šamorína jeho pokus zblokovala, následne strieľal nepresne Kopečný.

V 46. minúte sa presadil po prihrávke od Pirosku striedajúci Berisha, hlavný rozhodca gól neuznal ani po kontrole prostredníctvom systému VAR. V 51. minúte sa presadil hlavou po rohovom kope Baeza Nagy - 1:3. V 56. minúte minul len tesne ľavú žrď Rymarenko. V 58. minúte dostal súper výhodu pokutového kopu po ruke Malého, nariadenú penaltu premenil Rymarenko a skompletizoval svoj hetrik - 1:4. Keď už sa zdalo, že zápas je rozhodnutý, striedajúci Mašulovič našiel v 66. minúte v šestnástke Berishu, ktorého gól už tentokrát platil - 2:4. O dve minúty na to sme prehrávali už iba o gól, po peknej akcii Hornyák - Mašulovič sa presadil opäť striedajúci Berisha - 3:4. V 75. minúte bolo vyrovnané, po nedovolenom zákroku v šestnástke na Hornyáka premenil pokutový kop striedajúci Fotr - 4:4. Neprešla ani minúta a Šamorín opäť viedol, po rýchlej akcii sa presadil striedajúci Jančo - 4:5. Posledné slovo ale povedal Berisha, ktorý po prihrávke od Fotra v 78. minúte dovŕšil svoj hetrik - 5:5. V 81. minúte poslal striedajúci Leginus loptu vo veľkej šanci tesne vedľa pravej žrde. V 86. minúte hlavičkoval tesne vedľa brány po centri Galloviča Kopečný. Tri minúty pred koncom ešte vyrazil dobrú strelu Leginusa Chmiel.