Derby vyhrala domáca Myjava, zápas sa zlomil až v úplnom závere

01.10.2016 | Filip Holec, foto: Róbert Fritz

Dnes je prehra pre naše mužstvo krutá, domácim sme boli viac ako vyrovnaným súperom, potešil aj dobrý debut Martina Červeňáka

11.kolo, sobota 1.10.2016,
Myjava Myjava
Myjava: Hruška - Beňo, Ostojić, Pavlík, Machovec - Bilovský, Kóňa - Brigant (59. Sládek), Marček (59.Pekár), Kukoľ - Kollár (89. Mehremić)
FK Senica: Šulla - Honchar, Červeňák, Pillár, Weriton - Kratochvíl, Quaye (83. Kopičár) - Pirulo, Mráz (69. Mráz), Ebwelle (85. Kosorin) - Turyna

Góly: 80. Kóňa, 87. Kollár
ŽK: 53. Ostojić - 25. Quaye, 72. Pillár

Diváci: 1313

V úvode stretnutia začali aktívnejšie domáci, už v tretej minúte mali možnosť zahrávať priamy kop z dobrej pozície. Loptu si postavil Machovec a jeho pokus len tesne minul ľavú žrď Šullovej brány. O tri minúty neskôr po priťuknutí Mráza zakončoval nebezpečne Kratochvíl, dobrú strelu vytlačil Hruška na roh. Práve po rohovom kope sa mohlo meniť skóre, loptu smerujúcu do brány od myjavského obrancu zastavil na ceste do brány opäť domáci brankár. Seničania sa postupne osmelovali, dobre kombinovali, boli rýchlejší a agresívnejší v osobných súbojoch. Po 25 minútach mali obrovskú šancu domáci, keď Hruškov odkop predĺžili domáci na Marčeka, ktorý sa rútil sám na Šullu, hosťujúci kapitán však svoje mužstvo podržal. Tempo po polhodine mierne upadlo, pozornosť Šullu vyskúšal osem minút pred odchodom do kabín tvrdou strelou Marček, brankár Senice bol na mieste. V 42. minúte dostal po autovom vhadzovaní loptu Quaye, vysunul Ebwelleho, ktorý sa dostal poľahky do zakončenia. Tečovanú strelu nakoniec domáci s problémami upratali z pokutového územia. V samom závere prvého dejstva po spätnej prihrávke Bílovský poslal štiplavú strelu na bránu hostí a z následného rohového kopu vytiahol Červeňákovu hlavičku z bránkovej čiary Šulla. Následná dorážka Myjavy síce skončila v sieti, ale gól neplatil pre postavenie mimo hru.

Úvod druhého polčasu bol o poznanie opatrnejší, kombinačne boli ale stále lepší hostia. Myjava sa spoliehala najmä na dlhé lopty za obrany, senická defenzíva však pracovala spolahlivo. Prvá strela medzi tyče prišla až po štvrťhodine, Sládekovu prízemnú strelu s prehľadom Šulla kryl. O dve minúty neskôr domáci zaváhali, k lopte sa dostal Turyna, ktorý poslal na Hrušku tvrdý projektil, napriek tomu, že lopta nepríjemne zaplávala ju dokázal mladý gólman Myjavy vyraziť. Hra nabrala grády, z následného postupného útoku nebezpečne strielal striedajúci Pekár, bránu hostí netrafil. V 66. minúte mal na kopačke gól Mráz. Po výbornej kombinácii Quayeho s Ebwellem a Weriton však senický odchovanec vo výbornej pozícii nedokázal usmerniť loptu do siete. V 70. minúte vyústila stratená lopta po autovom vhadzovaní, v nepríjemný závar pred našou bránou, ktorý vyriešil až Šulla, ktorý zlikvidoval opakovaný center do ohňa. O dve minúty neskôr po ruke Pillára zahrával Pekár priamy kop, ani na druhý pokus však neusmernil loptu medzi tri tyče. V 74. minúte sa Seničania dostávali do prečíslenia, Turyna dostal dobrú loptu za obranu, brankár Hruška oopäť vytiahol dobrý zákrok, následná dorážka Weritona už nemala potrebnú razanciu. O ďalšie dve minúty sa po rohovom kope dostal do zakončenia Červeňák, debutant vo Fortuna lige nenamieril hlavou presne. Desať minút pred koncom sme domácim po štandardnej situácii doslova darovali gól, keď po priamom kope vypadla Michalovi Šullovi lopta a Kóňa nemal problém ju usmerniť do opustenej bránky - 1:0. Vzhľadom na priebeh zápasu to bol veľmi krutý trest pre dobre hrajúcich Seničanov a domáci razom ožili. Po hlavičke Kollára hneď vzápätí dobre zasiahol Michal Šulla. Päť minút pred koncom po centrovanej lopte hlavičkoval Kratochvíl, hlavička českého legionára tesne minula Hruškovu bránu. V 87. minúte definitívne rozhodol o víťazstve domáci Kollár, ktorý upratal do siete dobrý center Sládeka za obranu - 2:0. V nadstavenom čase mal ešte príležitosť Kosorín, ktorý postupoval na bránku domácich, tiesnený domácim zadákom nedokázal zakončiť presne.

Mikuláš Radványi (Spartak Myjava): "Zápas nevyzeral tak, ako sme si predstavovali. V prvom polčase sme mali slabší pohyb, boli sme pomalší. Napriek tomu sme tam mali aj šance, ktoré sme nevyužili. Pomohlo nám striedanie, kedy prišli Pekár so Sládekom. Akonáhle sú oni dvaja na ihrisku, začíname dominovať. Samozrejme, gól sme dali po hrúbke súperovho brankára. Chceli sme vyhrať, to sa nám podarilo, za to, že chalani išli za víťazstvom až do konca ich musím pochváliť."

Miroslav Mentel (FK Senica) : "Bol to pre nás smolný zápas, pretože podľa mňa by dnes svedčala stretnutiu remíza. Šance boli na oboch stranách, v prvom i druhom polčase, súper bol trochu šťastnejší pri tom prvom góle a pri druhom góle sme už hrali vabank. Škoda, na góly sa veľmi narobíme, nepadá nám to tam, ak by sme dali prvý gól asi by ten zápas aj vyzeral inak. Skončilo to bohužiaľ opačne, súperovi gratulujem a držím pästi v ďalších bojoch. Debut Červeňáka bol vzhľadom na jeho vek veľmi dobrý, nemáme mu vôbec čo vyčitať. Dúfame, že bude takto pokračovať aj naďalej, samozrejme je to len sedemnástročný chlapec, ktorý sa určite nevyhne výkyvom ale dnes teda proti veľmi silnému súperovi obstál výborne."