Derby je naše! Skalicu porážame na ich pôde 3:0

25.10.2015 | Milan Ondruš

V záhoráckom derby sme zvíťazili na pôde MFK Skalica 3:0, keď góly dávali postupne Jakub Hromada, Michal Klec a Jan Kalabiška. Mišo Klec si okrem gólu pripísal aj dve asistencie.

14.kolo, nedeľa 25.10.2015, 14:00
Skalica Skalica
0
3
(0:1)
Skalica: Fišan - Vrablec, Konečný, Majerník, Vaško (60. Ciprys) - Mazan (46. Kurák), Hlinka, Čermák, Gašparík - Ulrich, Lietava
FK Senica: Šulla - Hladík, Pavlík, Pillár - Hušek - Vengřinek, Hromada, Klec (76. Komara), Čunta - Kalabiška (88. Cicman), Dolný (30. Mráz)

Góly: 3. Hromada, 55. Klec, 65. Kalabiška, ŽK: Ulrich, Konečný, Lietava, Mazan - Hromada, rozhodoval: Ježík

Diváci: 2711

Čo sa týka držania lopty, boli od úvodných minút záhoráckeho derby aktívnejší domáci futbalisti. Efektívnejší ale boli Seničania, ktorí už v 3.min šli zásluhou JAKUBA HROMADU do vedenia. Ten strelou pod brvno prvýkrát prekonal Fišana. V 22.min musel zasahovať prvýkrát aj hosťujúci brankár Šulla, Ulrichovu strelu ale bezpečne kryl. V 30.min musel  ísť po likvidačnom šlapáku Konečného z ihriska Jozef Dolný. Seničania mali výhodu nebezpečnej štandardky a strela Kalabišku len tesne minula Fišanovu bránu. Do konca polčasu bol obraz hry rovnaký, Skaličania sa snažili, no nič efektívne vyprodukovať nedokázali. Hostia hrozili z brejkov, no do väčšej príležitosti sa takisto nedostali.

Po zmene strán si ako prví do nebezpečnej situácie dostali domáci, striedajúci Kurák našiel v pokutovom území Ulricha, ten ale v páde nedokázal prekonať pozorného Šullu. V 55.min ale opäť šli do vedenia Seničania, MICHAL KLEC využil zaváhanie domácej obrany a potom to spravil parádne, strelou prakticky do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V 65.min to bolo už rozdielom triedy, keď Mišo Klec parádne vysunul JANA KALABIŠKU, ktorý preloboval brankára a zvýšil tak na 3:0. V 78.min mohol znížiť domáci Šebesta, jeho strela ale nenarobila Šullovi veľké problémy. Po hlavičke Končeného ale už musel senický gólman predviesť to najlepšie, čo má vo svojom repertoári, hlavičku pod brvno vyškriabal na roh. Skalické publikum stíchlo, za to senické hnalo svojich dopredu počas celého zápasu. Senica preto záhorácke derby zvíťazila úplne zaslúžene, a to na ihrisku i v hľadisku a nezmenila na tom nič ani šanca Šebestu dve minúty pred koncom.

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Víťazstvo Senice je zaslúžené. Zápas sa pre nás nevyvíjal dobre a hneď od začiatku sme prehrávali, keď sa náš stopér podkĺzol a dostali sme gól. Súper potom veľmi dobre bránil a my, aj keď sme mali viac loptu, tak sme si v podstate okrem strely Čermáka nevytvorili gólovú príležitosť. Sme, samozrejme, sklamaní."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Prišli sme do Skalice s vedomím, že chceme zopakovať výkon a hlavne výsledok zo zápasu v Ružomberku, kde sme získali tri body. Mali sme výborný vstup do zápasu, keďže sme hneď v úvodných minútach dali gól. Chalani sa trošku upokojili, aj keď celý zápas bol celkom nervózne ladený. Bolo tam aj dosť tvrdých zákrokov, ale to k derby patrí. V druhom polčase sme kontrolovali hru, dali sme ďalšie góly a myslím, že víťazstvo bolo zaslúžené."