DAC sme rozdrvili 4:0. Dvojgólový Kalabiška

25.04.2015 | FK Senica, foto: Marián Bazala

Dvoma gólmi v zápase proti Dunajskej Strede sa blysol Jan Kalabiška, ktorý je aktuálne s 15-timi gólmi na čele ligových kanonierov. Po jednom góle pridali aj Tomáš Majtán a Filip Hlohovský. Senica tak zdolala Dunajskú Stredu jednoznačne 4:0.

27.kolo, sobota 25.4.2015, 19:00
4
0
(1:0)
Dunajská Streda Dunajská Streda
FK Senica: Šulla - Pittner, Pavlík, Pillár, Privrel - Kóňa, Opiela - Dolný (86. Gombala), Hlohovský (81. Komara), Kalabiška - Majtán (65. J. Kosorin)
Dunajská Streda: Pernecký - Turňa, Michalík, M. Tóth, Szabo - Ljubičič - Černák, Sesar (61. Sarr), Straka (61. Jurčo), Sabler (72. Brašeň) - Szarka

Góly: 15. Majtán, 54. Hlohovský, 60. a 78. Kalabiška, Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Pavlík - Straka, Černák, Szabó

Diváci: 1482

Štyri dni po semifinálovej odvete SP, v ktorej sa radovali Záhoráci z postupu do finále, sa oba tímy opäť stretli. V domácej zostave chýbal vykartovaný Hušek, v hosťujúcej bolo viacero zmien, keď chýbal Polaček, Horváth, Kwin, Brašeň a Štepanovský. Hra sa odvíjala prevažne v strede poľa, domácim vyšla pekná akcia v pätnástej minúte, z korej sa ujali vedenia. Hlohovský vysunul Kalabišku ten prehadzoval vybiehajúceho brankára a Majtán loptu doklepol do siete 1:0. Hosťujúci DAC sa dostal do prvej gólovej možnosti v 27. minúte, keď Černák sa presadil cez Privrela do pokutového územia, jeho krížnu strelu Šulla vyrazil. Po polhodine hry mali možnosť streliť druhý gól Seničania. Po rýchlom protiútoku a prihrávke Majtána mal ideálnu možnosť Hlohovský, Pernecký podržal svoje mužstvo a loptu vyrazil na roh. Nepríjemná bola ešte tečovaná strela Ljubičiča, ktorá skončila tesne nad. V 45. minúte nepriamy kop v šestnástke, po ktorého zahratí a zakončení Szaba bol iba rohový kop.

V druhom polčase to bol koncert domácich, ktorým vychádzali útočné akcie. Pred finálovým zápasom sa naladili pohodlným víťazstvom. V 54. minúte prihral Dolný do pokutového územia Hlohovskému a ten loptu poslal do siete. Po hodine hry vyšla Záhorákom pekná akcia. Opiela vysunul za obranu Majtána, ten sa neulakomil a prihral Kalabiškovi, ktorý do prázdnej bránky strelil svoj štrnásty gól v sezóne. Do šancí sa dostali aj hostia, ale Sabler, Szarka ani Černák neboli úspešní. Gólový koncert domácich uzavrel v 78. minúte po tomto kole už najlepší strelec Kalabiška, keď po akcii a prihrávke Kosorina opäť strelou do prázdnej bránky upravil na 4:0. Potom sa zápas už iba dohrával.

Jozef Kostelník, tréner FK Senica: „Bol to iný zápas ako pohárový v utorok. Súper hral otvorenejšiu partiu, mali sme viac priestoru vpredu. V prvom polčase sme dokázali jednu šancu na premenenie gólu. V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali, po zmene strán sme už ovládli hru. Strelili sme pekné góly a zaslúžene vyhrali. Pre nás je dnešná výhra obrovským povzbudením pred finálovým zápasom Slovnaft Cupu.“

Tomislav Marič, tréner Dunajská Streda: „Prvý polčas sme hrali dobrý futbal, snažili sme sa o kombinačnú hru. Problém však je, že Senica dá z jednej šance gól. My sme mali viacero šancí, no nepremenili sme ich. Čo sa stalo v druhom polčase, o tom sa musíme pobaviť. Nemôžeme takto prehrať 0:4.“