Víťazná rozlúčka so sezónou. Dvojgólový Kalabiška

30.05.2015 | FK Senica, ilustračná foto

V poslednom zápase aktuálneho ročníka Fortuna ligy sme zvíťazili na domácej pôde nad Podbrezovou rozdielom triedy 3:0. Dvoma presnými zásahmi sa blysol Jan Kalabiška, ktorý vsietil 18-ty a 19-ty gól sezóny. Spolu s Matejom Jelićom sa stal kráľom strelcov Fortuna ligy! Skóre otvára Robo Pillár.

33.kolo, sobota 30.5.2015, 17:15
3
0
(1:0)
FK Železiarne Podbrezová FK Železiarne Podbrezová
FK Senica: Šulla (89. Junas) - Dolný, Pavlík, Pillár, Čunta - Krč (66. Komara), Hušek - Kosorin, Hlohovský, Kalabiška - Mráz (86. Gombala)
FK Železiarne Podbrezová: Baláž - Migaľa, Nosko, Kupčík, M. Pančík - Kochan, Hovančík - Gal Andrezly, Vaščak, Harvilko (56. J. Pančík) - Nworah

Góly: 27. Pillár, 61. a 84. Kalabiška. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Vaščak, Kupčík (obaja Podbrezová), ČK: 64. Vaščak (Podbrezová)

Diváci: 1094

Na Záhorí pred zápasom odovzdali pohár a zlaté medaily dorastencom do devätnásť rokov, ktorí sa stali majstrami Slovenska. Takisto sa rozlúčili aj s hlavným rozhodcom Trutzom, pre ktorého to bol posledný súťažný duel. Seničania opäť nastúpili s viacerými mladíkmi v zostave a na ich hre to bolo v úvode poznať. Loptu mali viac vo svojej moci hostia, vážnejšiu šancu na gól mal v deviatej minúte Harvilko, ktorý sa po centri sprava uvoľnil v šestnástke, no jeho strelu vyrazil brankár Šulla nohami na roh. V 27. minúte padol úvodný gól zápasu, po priamom kope Hlohovského krásne hlavičkoval do pravej šibenice Pillár a strelil už svoj ôsmy gól v sezóne. Od tohto momentu boli Seničania lepším celkom a najmä Čuntova šanca po narážačke s Kalabiškom volala po góle.

Druhý polčas bol plne v réžii Záhorákov. Vypracovali si viacero gólových šancí a pridali dva góly. Do 60. minúty sa v dvoch príležitostiach ocitol Kalabiška a v jednej Kosorin. Kalabiškovi sa napokon po hodine hry podarilo premeniť tretiu šancu na gól, keď krásnou tvrdou strelou zo šestnástky k žrdi dal na 2:0. V 63. minúty opustil trávnik po červenej karte hosťujúci Vaščak a prevaha Záhorákov bola ešte vyššia. Desať minút pred koncom nastrelil Komara brvno, no v 84. minúta prišla opäť chvíľa Kalabišku. Po prihrávke Kosorina pekne preskočil na päťke brániaceho hráča a upravil na rozdiel troch góloch. Nakoniec mohol český legionár streliť i dvadsiaty gól sezóny, loptu na päťke však netrafil dobre. Honor najlepšieho strelca si tak rozdelil so žilinským Matejom Jeličom.

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Som spokojný, že sme posledný zápas sezóny doviedli do víťazného konca. Som rád, že mužstvo ukázalo charakter. Chcelo pomôcť jednotlivcovi k zisku individuálneho ocenenia. Niekedy sa dali situácie riešiť úplne inak, ale chalani chceli pomôcť Kalabiškovi k zisku korunku pre kráľa strelcov, nakoniec sa ním aj stal spolu s Jeličom.“

Branislav Benko (tréner Podbrezovej): „Sme radi, že už je koniec sezóny. Prvý polčas bol medzišestnástkový futbal bez šancí. Zo štandardky sme dostali gól. Cez prestávku sme si niečo povedali, no nevyšiel nám ani druhý polčas. Verím, že chlapci sa chceli rozlúčiť so sezónou víťazne, ale, bohužiaľ, už to nejde. Cieľ sme splnili, zachránili sme sa.“