V úvodnom zápase prípravy prehra

13.01.2021 | Redakce

V úvodnom zápase zimnej prípravy sme na umelej tráve v Senci nestačili na futbalistov FK Železiarne Podbrezová.

5.kolo, streda 13.1.2021, 12:00
1
4
(0:4)
FK Železiarne Podbrezová FK Železiarne Podbrezová
FK Senica: 1.polčas: Slančík - F. Buchel, Addo, Asanović, Šimčák, Gallovič, J. Buchel, Yilmaz, Duda, Košťál, Fotr 2.polčas: Chropovský - Kopečný, Malý, Carrillo, Nemec, Totka, Hornyák, Turčák, Mašulovič, Guba, Niarchos
FK Železiarne Podbrezová: Ludha - Godál (65. Gajan), Paraj, Barbora (46. Kukoľ), Chvátal (65. Enzo Arevalo), Bakaľa, Grendel (84. Lupták), Galčík (65. Pribula), Gerebenits (46. Breznaník), Pavúk (75. Micovčák)

Góly: 69. Turčák - 12. Gerebenits, 21. Chvátal, 31. Galčík, 34. Galčík

Už v 3. minúte zápasu vysunul Košťál dobrou prihrávkou za obranu Fotra, českému útočníkovi chýbal v zakončení väčší dôraz - Ludha jeho strelu chytil. O tri minúty neskôr hľadal Duda vo vnútri šestnástky nabiehajúceho Fotra, jeho prihrávka však bola zblokovaná a k lopte sa opäť dostal brankár Podbrezovej. O niekoľko okamihov neskôr sa po peknej narážačke dostal za našu obranu Kováčik, z pravej strany vo vnútri šestnástky prudko vystrelil - jeho pokus preletel tesne veľa pravej žrde Slančíkovej brány. V 12. minúte otvoril náš súper stav stretnutia, po centri z ľavej strany dotlačil loptu do siete Gerebenits - 0:1. V 17. minúte hlavičkoval po rohovom kope Grendela nebezpečne autor prvého gólu, tentokrát ale našu bránu netrafil. V 21. minúte poslal Grendel dobrý center do šestnástky, na ktorý si pred vybiehajúcim Slančíkom naskočil Chvátal a hlavou poslal loptu do siete - 0:2. Znížiť mohol v 29. minúte Fotr, po prihrávke od Slančíka sa dostal do vnútra šestnástky, jeho strelu ale Ludha kryl. O dve minúty neskôr poslal výbornú prihrávku za obranu Asanović, Šimčák ale v súboji proti Ludhovi ťahal za kratší koniec. Okamžite sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš, keď Galčík prudkou strelou z ľavej strany k žrdi nedal Slančíkovi šancu - 0:3. Ten istý hráč pridal o tri minúty neskôr svoj druhý gól v zápase, tentokrát po samostatnom úniku, keď využil v strede poľa stratu lopty v podaní Adda - 0:4. V závere polčasu to skúšal strelou spoza šestnástky Bakaľa, Slančík jeho pokus chytil.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie s cieľom skórovať rýchly gól, loptu sme držali na svojich kopačkách, futbalisti Podbrezovej sa ale prezentovali dobrou obrannou hrou. Naopak v 59. minúte hlavičkoval Kukoľ vedľa ľavej žrde. O minútu neskôr sa Chropovský predviedol pri zakončení Breznaníka. V 64. minúte skončila akcia futbalistov Podbrezovej na brvne Chropovského brány. V 69. minúte sme sa dočkali gólu aj na našej strane, po rohovom kope vracal loptu na zadnej žrdi Nemec, jeho strieľaná prihrávka našla Turčáka, ktorý presnou hlavičkou skóroval - 1:4. V 74. minúte potiahol loptu po ľavej strane až do šestnástky Guba, obrana Podbrezovej jeho spätnú prihrávku zblokovala. V 78. minúte našiel Niarchos pred šestnástkou Hornyáka, strela 19-ročného futbalistu letela nad bránu. O niekoľko sekúnd mohol pridať Turčák po chybe obrany súpera svoj druhý gól v zápase, v rozhodujúcej chvíli ho však jeden z obrancov obral o loptu. V 88. minúte zakončoval prudko nad bránu Lupták. V samom závere zápasu poslal do šestnástky prudký strieľaný center Kopečný, prihrávka českého futbalistu ale nenašla nikoho z jeho spoluhráčov.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže