Napriek dobrému výkonu z Dunajskej Stredy bez bodu

15.12.2020 | Redakce

V 18. kole Fortuna ligy sme napriek dobrému výkonu na ihrisku favorita v MOL Aréne nebodovali.

18.kolo, utorok 15.12.2020, 16:00
Dunajská Streda Dunajská Streda
2
0
(0:0)
Dunajská Streda: Jedlička – Kružliak, Beskorovainyi, Müller, Blackman, Njie, Fábry (46. Nicolaescu), Balić, Divković (77. Andzouana), Kalmár, Ramírez
FK Senica: Fryšták - Šimčák, Nemec, Asanović, Kopečný, Addo (86. Mašulovič), Gallovič, Yenne, Košťál (69. Fotr), Piroska (77. Duda), Malec (86. Niarchos)

Góly: 51. Kalmár, 72. Nicolaescu

Žlté karty: 86. Blackman - 66. Yenne, 74. Kopečný

Rozhodovali: Očenáš - Bednár, Vorel

Už v 2. minúte po rýchlom autovom vhadzovaní v podaní Pirosku to vyskúšal strelou z diaľky Addo, domácu bránu ale netrafil. Na opačnej strane zblokoval Divkovićovu strelu Nemec. V 6. minúte odvrátil Kružliak nebezpečný center od Košťála hľadajúci Yenneho na rohový kop. V 9. minúte to skúšal nepresne z diaľky aj Yenne. V 18. minúte odcentroval z pravej strany Yenne, Malec ale zakončoval hlavou v záklone a tak jeho pokus Jedlička bez problémov chytil. V 20. minúte našiel Piroska z rohového kopu Asanovića, ktorého akrobatické zakončenie nohou Jedlička výborným zákrokom vyrazil - dobiehajúci Addo netrafil loptu do odkrytej brány ideálne a domáci tak neinkasovali. Futbalisti Dunajskej Stredy sa prvýkrát pripomenuli v 24. minúte, Ramirezov obstrel spoza šestnástky vytiahol na rohový kop pekným zákrokom Fryšták. V 28. minúte získal loptu v strede ihriska Malec a dobrou prihrávkou za obranu vysunul Yenneho, strelu nigérijského krídelníka domáca obrana zblokovala v poslednej chvíli na roh. V 31. minúte hlavičkoval Kružliak po rohovom kope domácich nepresne. V 33. minúte pripravil Addo loptu pre Košťála, ktorého strela pravačkou z vnútra šestnástky letela nad Jedličkovu bránu. V 35. minúte zakončoval opäť aktívny Košťál, Jedlička tentokrát chytil jeho strelecký pokus z hranice šestnástky. V 37. minúte našiel Fábry prihrávkou za obranou Ramireza, ktorého samostatný únik a následne zakončenie z hranice šestnástky vyrazil Fryšták na roh.

Po zmene strán sa v 51. minúte gólovo presadili domáci futbalisti, po rýchlej akcii z ľavej strany skóroval po prihrávke od Divkovića do prázdnej brány domáci kapitán Kalmár - 1:0. V 54. minúte mohol pridať druhý gól domácich Ramirez, jeho prudkú strelu z pravej strany ale vyrazil Fryšták. V 62. minúte prihral Kalmár Ramirezovi, ktorého strela spoza šestnástky tesne minula bránu Fryštáka. V 68.minúte zblokoval na roh Balićov center na Divkovića Šimčák. O minútu neskôr hlavičkoval po centri Blackmana vo vyloženej šanci vedľa Müller. V 71. minúte zakončoval po kombinácii Blackman - Nicolaescu druhý menovaný, Fryšták vyrazil nohami na rohový kop. O niekoľko sekúnd na to sa už striedajúci Nicolaescu po odrazenej lopte z rohového kopu a prudkom tečovanom pokuse presadil - 2:0. V 76. minúte strieľal nepresne z diaľky Balić. V 79.minúte zakončoval po centri Galloviča z ľavej strany stiedajúci Duda, domácu bránu ale netrafil. V 81. minúte zblokoval Kopečný obetavo Balićovu strelu na rohový kop. V 82. minúte si narazil striedajúci Fotr loptu s Malecom, jeho následný prudký center do šestnástky domáca obrana odkopla. Na druhej strane mohol pridať tretí gól domácich po rýchlej akcii Blackman, Fryšták sa ale opäť vyznamenal. V 84.minúte to skúsil z diaľky peknou strelou Ramirez, bránu Fryštáka pri obstrele tesne minul. V 89. minúte vyskúšal pozornosť Jedličku dobrou strelou striedajúci Mašulovič, domáci brankár loptu vyrazil pred seba. V nadstavenom čase sa predviedol Jedlička dobrým zákrokom aj pri strele Galloviča.

Bernd Storck (hlavný tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda): “Som veľmi šťastný, gratulujem mužstvu, že po náročnom období dokázalo zvíťaziť. Do zápasu sme išli zo zmenami, v prvom polčase niektoré individuálne výkony zaostali za očakávaním. Treba však povedať, že Senica hrala v prvom polčase dobre, do druhého polčasu sme spravili taktickú zmenu, ktorá dokázala zápas otvoriť. Prvý gól bol trochu šťastný, šťastiu sme však svojou aktivitou išli naproti. Po druhom góle sme mali ďalší príležitosti na skórovanie. Sme šťastní, že sme posledný zápas v roku dokázali vyhrať.”

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, boli sme aktívny v stredovej zóne a nebezpeční, vychádzali nám aj protiútoky, organizácia hry bola z našej strany dobrá. Mali sme tam 2-3 možnosti, ktoré musíme proti takému súperovi premeniť. V druhom polčase sme chceli pokračovať vo výkone z prvého polčasu, prejavila sa už však kvalita súpera, škoda toho prvého inkasovaného gólu. Od tohto momentu sme začali prepadávať a nevedeli sme sa zmobilizovať. Súper si to svojou kvalitou hral, odchádzame smutní, no opäť nám to niečo dalo na čom musíme pracovať ďalej.”