Proti ViOn-u deľba bodov

12.12.2020 | Redakce

V 17. kole Fortuna ligy sme v poslednom domácom zápase jesennej časti remizovali s mužstvom FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1.

17.kolo, sobota 12.12.2020, 14:00
1
1
(0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
FK Senica: Fryšták - Šimčák, Asanović, Nemec, Kopečný, Gallovič, Piroska, Duda (71. Addo), Košťál, Fotr (46. Yenne) Malec
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Čonka - Čonka, Menich, Moško, Čögley, Tóth, Duga, Kyziridis (65. Kovaľ), Ďubek (81. Orávik), Hrnčár, Balaj

Góly: 60. Piroska (11m) - 45. Balaj

Žlté karty: 33. Šimčák, 43. Gallovič, 80. Addo, 87. Piroska - 49. Duga, 83. Čonka

Rozhodovali: Marhefka - Jekkel, Košecký

Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. K prvému zakončeniu sa dostal v 11. minúte Duga, jeho nebezpečnú prízemnú strelu spoza šestnástky Fryšták chytil. V 17. minúte pripravil Malec streleckú pozíciu pre Pirosku, prudkú strelu domáceho kapitána spoza šestnástky vyrazil Chovan na rohový kop. V 31. minúte potiahol akciu Gallovič, prihrávkou na krídle našiel Košťála, ktorého center ale vo vzduchu stiahol Chovan. V 37. minúte sa k odrazenej lopte dostal Tóth, jeho následný zblokovaný pokus Fryšták bez problémov chytil. V 40. minúte zakončoval po štandardke Pirosku Duda, hostia jeho strelu zblokovali. Hostia otvorili skóre zápasu pred odchodom do kabín, po prísne nariadenom priamom voľnom kope skončila Balajova tečovaná strela v sieti - 0:1.

Po zmene strán sa dostal k zakončeniu vo vnútri šestnástky Košťál po prihrávke od Galloviča, lopta ale smerovala iba do stredu brány na pripraveného Chovana. Na druhej strane zakončoval vysoko nad v 58. minúte Kyziridis. V 60. minúte zužitkoval nariadený pokutový kop po ruke hosťujúceho Moška domáci kapitán Piroska a z bieleho bodu vyrovnal na 1:1. V 67. minúte zakončoval po rýchlom protiútoku a centri Yenneho Asanović, strelu domáceho stopéra zblokovala hosťujúca obrana. V 74. minúte odcentroval Gallovič, lopta sa v šestnástke dostala až k Piroskovi ktorého prudkú strelu futbalisti Zlatých Moraviec zblokovali. O minútu neskôr odcentroval z ľavej strany Košťál, Malecovu následnú hlavičku vytiahol Chovan na roh. V 88. minúte prihral Malec Gallovičovi, ktoré strela spoza šestnástky ale letela vysoko nad.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Vstup do zápasu, najmä prvý polčas nebol z našej strany ideálny, prehrávali sme osobné súboje, prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Zápas nepriniesol pekný futbal, hralo sa medzi šestnástkami s minimom šancí a množstvom osobných súbojov. Druhý polčas sme zvýšili agresivitu a pohyb, vyrovnali sme a potom sme mali ďalšie príležitosti. Remíza zápasu a jeho priebehu svedčí, sme v hernom kŕči, čo sa týka finálnej fázy. Neostáva nám nič iné iba pracovať ďalej.”

Ľuboš Benkovský (hlavný tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble): “Zápas skončil remízou, očakávali sme podobný priebeh s množstvom súbojov. Po prvom polčase sme verili, že môžeme udržať výsledok a dotiahneme to do trojbodového konca. Následne sme však inkasovali gól, rešpektujeme silu súpera, získali sme bod z vonku a pracujeme ďalej.”