Z Nitry iba s bodom

05.12.2020 | Redakce

V 16. kole Fortuna ligy sme proti FC Nitra stratili dva body, keď domáci vyrovnali v samom závere zápasu po sporne nariadenej penalte.

16.kolo, sobota 5.12.2020, 14:00
Nitra Nitra
1
1
(0:1)
Nitra: Harush - Kolčák, Podhorin, Magda, Kuník (81. Tancík), Záhumenský (46. Gatarić), Mustafić (68. Fabiš), Šefčík (46. Chobot), Adamec, Faško, Franko (81. Vrábel)
FK Senica: Fryšták - Šimčák, Carrillo, Asanović, Kopečný, Totka (90.+ Mašulovič), Gallovič, Fotr (66. Yenne), Košťál (71. Duda), Piroska, Malec

Góly: 90.+ Faško (11m) - 32. Malec

Žlté karty: 83. Podhorin - 88. Kopečný

Rozhodovali: Sedlák - Weiss, Hrmo

Domáci vstúpili do zápasu aktívne, v 4. minúte dostal loptu na hranici šestnástky Adamec, posunul ju na voľnéno Záhumenského, ktorý si loptu vo vnútri šestnástky zasekol a následne vystrelil - Fryšták predviedol dobrý zákrok a jeho pokus v dobrej príležitosti vyrazil. V 6. minúte sa rútil sám na Fryštáka Faško, český gólman v senickej bráne svoje mužstvo dobrým zákrokom opäť podržal. V 10. minúte našiel Malec dlhou prihrávkou za obranou Košťála, ten si ale v rozhodujúcej chvíli loptu vo vnútri šestnástky dobre nepokryl a domáci sa ubránili. V 14. minúte vysunul Košťál ukážkovo Fotra, český útočník sa pokúsil prehodiť domáceho gólmana z prvej, Harush ale loptu na bránkovej čiare chytil. V 17. minúte unikol po krídle Piroska, jeho nepríjemný strieľaný center domáci odvrátili na rohový kop. Z následného rohu sa po prihrávke dostal k zakončeniu Košťál, jeho pokus tesne minul Harushovu bránu. V 29. minúte zakončoval po dlhom autovom vhadzovaní z hranice šestnástky Kopečný, domáca obrana jeho pokus zblokovala na rohový kop. Z rohu hlavičkoval Asanović, jeho pokus bez problémov kryl Harush. Senický stopér zakončoval aj o minútu neskôr po centri Košťála, domáci brankár bol opäť pozorný. V 32. minúte sme sa dostali do vedenia zásluhou Maleca, ktorý na zadnej žrdi nikým nebránený poslal po prihrávke od Totku loptu do odkrytej brány - 0:1. V 39. minúte vybojoval loptu Piroska, posunul ju na Totku ktorého strela z hranice šestnástky nesmerovala na domácu bránu. V 41. minúte sa skúšal v šestnástke domácich individuálne presadiť Fotr, jeho strela bola ale zblokovaná. Pred odchodom do kabín sa dostal k hlavičke domáci Šefčík, Fryšták si s jeho pokusom poradil.

Po zmene strán hlavičkoval po rohovom kope Pirosku Asanović, jeho pokus preletel tesne vedľa pravej žrde domácej brány. Na druhej strane sa do vzduchu zavesil hlavou Podhorin, ani on ale netrafil bránu. V 56.minúte centroval z pravej strany Fotr, zakončujúci Piroska netrafil loptu ideálne. V 60. minúte vysunul Fotr dobrou prihrávkou za obranu Košťála, zakončenie senického krídelníka ale nebolo presné. V 65. minúte odcentroval z vnútra šestnástky Košťál, center sa na zadnej žrdi dostal až k Fotrovi, ktorý nastrelil pravú žrď Harushovej brány. V 68. minúte odcentroval Chobot, Gatarićov pokus letel vysoko nad bránu Fryštáka. V 75. minúte to vyskúšal z diaľky Malec, Harush jeho strelu chytil. V 77. minúte pripravil Totka loptu na strelu Piroskovi, jeho pokus ale domácu bránu netrafil. Na druhej strane sa ocitol za našou obranou striedajúci Chobot, jeho strelu z prvej Fryšták zlikvidoval. V 85. minúte chytil Fryšták na dvakrát nepríjemnú strelu z kopačky Gatarića. V samom závere zápasu nariadil hlavný rozhodca po zákroku Carrilla penaltu, ktorú premenil Faško a vyrovnal na konečných 1:1.

Ivan Galád (hlavný tréner FC Nitra): “Prvých desať a posledných desať minút bolo takých, ako sme si predstavovali. V úvode zápasu sme nepremenili šance, proti nám stal dnes súper, ktorí ma kvalitných hráčov a dobrého trénera. Chceli by sme nadviazať na veci, ktoré boli v tomto zápase dobré a radi by sme vyhrávali.”

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Po takomto závere zápasu nie sme spokojní, úvod zápasu patril domácim, od desiatej minúty sme boli v zápase nebezepeční, išli sme do vedenie a vypracovali si viaceré príležitosti. Takýto zápas potrebujete uzavrieť, k záverečnej situácii v zápase nemuselo prísť, mohli sme to vyriešiť lepšie. Musíme dvihnúť hlavu a pracovať ďalej, nedarí sa nám uzavrieť zápasy, v ktorých si vypracujeme viaceré šance. Dnes odchádzame domov smutní.”