Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11.2020 | Redakce

V 15.kole Fortuna ligy sme s favoritom v zápase držali krok, napriek dobrému výkonu je z toho nakoniec krutá prehra rozdielom triedy.

15.kolo, nedeľa 29.11.2020, 15:00
0
3
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava ŠK Slovan Bratislava
FK Senica: Fryšták - Kopečný, Asanović, Carrillo, Šimčák, Gallovič (74. Duda), Addo, Košťál (70. Totka), Yenne (74. Niarchos), Piroska (83. Mašulovič), Malec
ŠK Slovan Bratislava: Greif - Pauschek (53. Lovat), Abena, Bajrič, Vernon, Nono (72. Rabiu), de Kamps, Daniel (87. Čavrič), Holman (87. Ožbolt), Ratao, Strelec (72. Medved)

Góly: 41. Strelec, 66. Ratao, 85. Holman

Žlté karty: 26. Piroska, 30. Addo, 73. Asanović, 83. Carrillo - 39. Vernon, 78. de Kamps

Rozhodovali: Ziemba - Bednár, Tomčík

V 2. minúte zahrával rohový kop domáci kapitán Piroska, jeho dobrý center iba preletel cez celú šestnástku hostí. Od úvodu zápasu sa hral aktívny a rýchly futbal na oboch stranách. V 10. minúte zakončoval po rohovom kope Nona a nacvičenom signáli nepresne Holman. V 16. minúte predviedol Fryšták skvelý zákrok po zakončení hosťujúceho Rataa približne z dvadsiatich metrov - loptu smerujúcu pod brvno vyrazil na rohový kop. V 20. minúte hlavičkoval Abena po centri Strelca z priameho voľného kopu mimo Fryštákovu bránu. V 36. minúte sa v šestnástke uvoľnil Daniel, jeho strela smerovala našťastie nad bránu Fryštáka. V 37. minúte sa dostal do našej najväčšej príležitosti prvého polčasu Yenne, loptu si šikovne narazil s Košťálom, čím sa dostal za obranu hostí, zoči voči Greifovi ale neuspel. Vzápätí sme doplatili na nepremenenú šancu, v 41. minúte našiel Nono dobrou prihrávkou za obranou Pauscheka, ktorý spätnou prihrávkou z vnútra šestnástky po zemi naseríroval gól do prázdnej brány Strelcovi - 0:1.

Ihneď po zmene strán sa dostal k hlavičke po centrovanej lopte od Pirosku Carrillo, Greif si s jeho pokusom poradil. V 49. minúte poslal skvelý center zo štandardky Piroska, Asanović si našiel v šestnástke miesto a prekonal Greifa. Hlavný rozhodca najprv gól uznal, následne ho po však konzultácii s čiarovým rozhodcom nepochopiteľne odvolal pre údajný faul v šestnástke hostí. V 56. minúte posunul Košťál loptu Piroskovi, ten z hranice šestnástky dobrou strelou rozvlnil bočnú sieť Greifovej brány. V 65. minúte zakončoval po prihrávke Yenneho z otočky ľavou nohou Kopečný, bránu hostí ale netrafil. O minútu neskôr pridali hostia druhý gól, striedajúci Lovat našiel dlhou prihrávkou za obranou Rataa ktorý samostatný únik zúžitkoval gólom - 0:2. V 67. minúte hľadal Košťál spätnou prihrávkou po zemi Maleca, hostia zblokovali na rohový kop. Po rohu sa dostal k zakončeniu Malec, Greif bez problémov jeho pokus spoza šestnástky chytil. V 69. minúte vychytal Strelca vo vyloženej šanci po rohovom kope Fryšták, následnú dorážku hostí odvrátil na bránkovej čiare Šimčák. V 82. minúte si lopta našla za obranou hostí Pirosku, jeho prudké zakončenie Greif dobrým zákrokom vyrazil. V 85. minúte vysunul Ratao Holmana, ktorý z pozície silne zaváňajúcej ofsajdom prehodil Fryštáka - 0:3. V 89. minúte mohol znížiť striedajúci Duda, jeho strelu hostia zblokovali na rohový kop. V nadstavenom čase našiel Duda v šestnástke dobrou prihrávkou Niarchosa, ten však vo vyloženej šanci netrafil bránu.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Zápas bol nervózny, prvý polčas sa hralo medzi šestnástkami, bolo tam viac bojovností, vypracovali sme si jednu príležitosť, súper svoju jednu šancu v prvom polčase premenil. Zápas sa lámal za stavu 0:1, neviem si vysvetliť neuznaný gól. Myslím si, že ten gól mal platiť. Súper zvýšil na 2:0 a zápas si postrážil. Pokiaľ chceme byť úspešní proti Slovanu, musíme byť v šanciach efektívni. Hostia mali zhruba päť príležitostí a skórovali trikrát - to je ich silná stránka."

Darko Milanič (hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava): "Bol to nervózny a intenzívny zápas s množstvom súbojov a diskusií. Zápas bol pre nás celkovo veľmi náročný, sme šťastní, že sme Senicu dokázali zdolať. Bol to zápas o druhom góle, ktorý sme dokázali skórovať. Ak by sme inkasovali gól na 1:1, bolo by to pre nás veľmi ťažké, za stavu 2:0 sa vám hra lepšie. Zápasy proti Senici sú náročné, je to dobré mužstvom s dobrým pohybom a silnými štandardkami. Dali sme tri góly po pekných kombinačných akciách, sú to pre nás cenné tri body."