Z Michaloviec s čistým kontom a troma bodmi

21.11.2020 | Redakce

V 14. kole Fortuna ligy sme na Zemplíne udržali čisté konto, vďaka presnému zásahu kapitána Juraja Pirosku sme si do tabuľky pripísali dôležité tri body.

14.kolo, sobota 21.11.2020, 14:00
Michalovce Michalovce
0
1
(0:1)
Michalovce: Markovic - Siopis, Soler, Bednár, Vojtko, Spoljaric (46. Ivanov), Taiwo, Begala, Žofčák (72. Neofytidis), Phillips (68. Popovits), Tandir (68. Trusa)
FK Senica: Fryšták - Kopečný, Asanović, Carrillo, Šimčák, Gallovič, Addo, Košťál (65. Totka), Yenne (88. Nemec), Piroska (90.+ Duda), Malec

Gól: 32. Piroska

Žlté karty: 65. Begala - 30. Kopečný, 59. Addo, 89. Piroska

Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Jánošík

V 2. minúte unikol po ľavom krídle Šimčák, jeho center sa dostal ku Kopečnému, ktorého prudkú strelu domáci futbalisti zblokovali. Úvodných dvadsať minút zápasu žiadnu veľkú príležitosť neprinieslo, domáci sa snažili presadiť najmä dlhými nakopávanými loptami, naši futbalisti to skúšali najmä akciami cez krídelné priestory. V 23. minúte po rohovom kope Pirosku a následnom spätnom centri Yenneho to skúšal na zadnej žrdi voľný Carrillo, jeho pokus pravačkou bol ale veľmi nepresný. V 30. minúte vybojoval loptu na polovici ihriska Malec, prihrávkou po krídle vysunul Yenneho, ktorý loptu naviedol smerom do stredu ihriska a zakončil - Markovic v bráne domácich jeho pokus kryl. V 32. minúte otvoril skóre zápasu senický kapitán Piroska, ktorý po štandardke zúžitkoval šikovnú prihrávku Maleca a loptu poslal za chrbát bezmocného domáceho brankára - 0:1. Domáci sa snažili odpovedať nebezpečnou strelou Bednára v 44. minúte, naša obrana jeho tvrdý pokus z vnútra šestnástky zblokovala v poslednej chvíli.

V 49. minúte vysunul Addo peknou prihrávkou za obranu Yenneho, Markovic v bráne domácich dobre prečítal túto akciu a na poslednú chvíľu zasiahol pred nabiehajúcim nigérijským futbalistom v obrovskej príležitosti. V 64. minúte potiahol akciu na polovici súpera Košťál, prihrávkou v šestnástke našiel Kopečného, ktorého strelu domáca obrana zblokovala. V 78. minúte to skúšal strelou spoza šestnástky Piroska, Markovic bol ale pripavený na svojom mieste. Na druhej strane sa v najväčšej šanci domácich objavil po akcii z ľavej strany Taiwo, naša obrana ale odolala. V 86. minúte hlavičkoval po rohovom kope Pirosku Malec, lopta ale smerovala do stredu domácej brány.

Jozef Majoroš (hlavný tréner MFK Zemplín Michalovce): "Bol to skôr remízový zápas, na ťažkom teréne sa ťažko kombinovali. Dostali sme hlúpy gól, pri ktorom sme nezachytili pohyb Pirosku. V druhom polčase sme chceli zjednodušiť hru a vyrovnať, ale na ťažkom teréne bolo náročné nájsť kľúč k senickej defenzíve. Myslím si, že v 79. minúte sme mali kopať penaltu po tom, čo brankár Senice stiahol za dres Taiwa."

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Nebol to extra pekný futbal, terén bol ťažký. Prišli sme neprehrať, resp. pokúsiť sa zvíťaziť. Bolo vidieť, že obe mužstvá potrebujú body, v hre bol istý kŕč. Bolo to o prvom góle, našťastie sme ho dali my. V defenzíve sme hrali dobre, súpera sme nepustili do šance, horšie to bolo v útoku. Som však rád za chlapcov, že sa im podarilo toto víťazstvo a teší ma bojovný a oduševnený výkon."