Prehra v samom závere zápasu

17.10.2020 | Redakce

Napriek dobrému výkonu a viacerým vyloženým príležitostiam sme v 10. kole na domácom ihrisku proti MFK Ružomberok nebodovali.

10.kolo, sobota 17.10.2020, 17:00
1
2
(0:0)
MFK Ružomberok MFK Ružomberok
FK Senica: Fryšták - Asanović, Carrillo, Addo, Nemec, Kopečný, Totka, Gallovič, Piroska, Yenne (70. Fotr), Malec
MFK Ružomberok: Macík - Mrva, Maslo, Madleňák (83. Filinský), Čurma (46.Mojžiš), Takáč (64. Kostadinov), Kochan, Kmeť, Múdry (77. Ďungel), Gerec, Almási (64. Regáli)

Góly: 54. Addo - 87. Gerec, 88. Carrillo (vlastný)

Žlté karty: 58. Carrillo, 61. Nemec - 37. Almási, 90. Kmeť

Rozhodovali: Kišš - Hrčka, Vitko

Úvod zápasu bol z oboch strán veľmi opatrný. Do prvej vyloženej šance zápasu sa dostal v 14. minúte Yenne po nábehu za obranu, hostia si poradili, lopta sa však dostala až ku Kopečnému ktorého strele chýbala väčšia razancia - Macík jeho pokus bez problémov chytil. V 18. minúte vybojoval loptu Yenne, po krídle vysunul Kopečného ktorého nebezpečný center hosťujúca obrana odvrátila. V 21. minúte odcentroval z pravej strany aktívny Kopečný, lopta si našla hlavu Pirosku, hosťujúci brankár Macík vychytal vo vyloženej šanci domáceho kapitána. V 25. minúte zakončoval z vnútra šestnástky nepresne Almási. V 28. minúte sa dostal k zakončeniu po centri z ľavej strany Madleňák, Fryšták jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 30. minúte našiel Kopečný presným centrom hlavu Maleca, zakončenie domáceho útočníka nebolo presné. V 32. minúte si vypracovali hostia svoju najväčšiu šancu prvého polčasu, dobrú strelu Kmeťa vytiahol skvelým zákrokom na rohový kop Fryšták. V 43. minúte hľadal Totka centrom Maleca, Macík bol pozorný. O niekoľko sekúnd neskôr našiel Malec dobrou prihrávkou v šestnástke Kopečného, Macík však českého futbalistu vo vyloženej šanci vychytal. V 45. minúte centroval zo štandardky z hranice šestnástky Piroska, hlavička Maleca bola nepresná.

Ihneď po zmene strán potiahol akciu po ľavom krídle Yenne, násedne nebezpečne odcentroval - hosťujúca obrana však odvrátila loptu do bezpečia. V 52. minúte odcentroval z pravej strany Kopečný, Yenne hlavičkoval v nábehu tesne vedľa pravej žrde Macíkovej brány. V 54. minúte sme konečne dočkali, po rohovom kope Pirosku hostia hlavičku Asanovića zblokovali, na razantnú dorážku Adda bol už Macík bezmocný - 1:0. V 75. minúte poslal Piroska do šestnástky prudký center, nenašiel však nikoho zo svojich spoluhráčov. V 80. minúte vysunul Gallovič do úniku Fotra, český útočník si obhodil Ďungela, Macík však v poslednej chvíli dôrazným skĺzom loptu vypichol a podržal svoje mužstvo. V 84. minúte zblokovali hostia pokus Nemca po rohovom kope Pirosku. O minútu neskôr to skúšal strelou spoza šestnástky striedajúci Fotr, jeho strela letela vysoko nad. V 86. minúte chytil Macík aj Malecov pokus spoza šestnástky. V 87. minúte hostia z ojedinelej šance vyrovnali, k odrazenej lopte sa dostal v šestnástke Gerec a strelou k žrdi prekonal Fryštáka - 1:1. O niekoľko sekúnd neskôr už hostia viedli, loptu si do vlastnej siete nešťastne zrazil Carrillo - 1:2. Ružomberok bol v koncovke efektívny, a tak vyťažil z minima maximum.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Zápas sa mi nehodnotí dobre, prvý polčas sa hra prelievala z jednej strany na druhú, mali sme dostatok šancí, ich premieňanie nám však robí problémy - nezvolili sme ideálne riešenie. Z podobných šancí musíme dávať góly. V druhom polčase sme sa ujali vedenia, mali sme tam možnosti na zavretie zápasu, nestalo sa tak. Zo zápasu, v ktorom sme mali vyhrať sme nakoniec prehrali. Rozhodla dnes lavička, súper prestriedal niekoľkých hráčov, my sme tam také možnosti nemali. V závere mal súper trocha šťastia, nemôžeme sa však na to vyhovárať, mali sme dostatok príležitostí v zápase. Dnes vyhral súper, pretože premenil svoje šance."

Ján Haspra ml. (hlavný tréner MFK Ružomberok): "Do Senice sme dnes prišli s veľkou túžbou získať tri body, vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký súper, ktorý je vo fáze vývoja no vzniká z toho veľmi dobré mužstvo. V prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, šance boli na našej aj domácej strane. Do druhého polčasu sme mali zlý vstup, súper sa ujal vedenia. Potom sme prevzali iniciatívu zápasu, bola tam mierna prevaha z našej strany. V závere sa vďaka veľkej túžbe po troch bodoch priklonilo na našu stranu futbalové šťastie, ktoré potrebuje každé mužstvo. Nakoniec sa nám podarilo zápasu zvládnuť, za čo sme veľmi šťastní."