Po zápase na ihrisku Zlatých Moraviec deľba bodov

11.09.2020 | Redakce

V 6. kole sme na ihrisku Zlatých Moraviec dvakrát viedli, napriek tomu si z ViOn arény odnášame iba bod.

6.kolo, piatok 11.9.2020, 19:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
2
2
(1:2)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Chovan - Čonka, Menich, Moško, Čögley (79. Kyziridis), Duga (81. Grozdanovski), Sloboda, Kovaľ, Ďubek, Hrnčár, Balaj
FK Senica: Fryšták - Ólafsson, Šalata, Nemec, Šimčák, Addo, Yenne (32. Moses), Košťál (90. Totka), Duda (76. Marie), Piroska, Malec

Góly: 33. Balaj, 62. Hrnčár - 2. Piroska (11m), 37. Košťál

Žlté karty: 1. Čögley, 67. Sloboda - 23. Nemec

Rozhodovali: Smolák - Kováč, Poláček

Diváci: 830

Vstup do zápasu nám vyšiel na výbornú, po rozohrávke a nakopnutej lopte od Šalatu si nabehol za obranu Košťál, ktorého zastavil nedovolene v šestnástke Čögley - nariadenú penaltu premenil v štýle Antonína Panenku do stredu brány Piroska - 0:1. V 10. minúte predviedol po Ďubekovom rohu a hlavičke Balaja skvelý zákrok gólman Fryšták. V 11. minúte sme boli blízko k druhému gólu v zápase, po zlom odkope Čögleya prehodil Malec ukážkovo Chovana - jeho pokus zastavila žiaľ pravá žrď domácej brány. V 22. minúte nezvládli domáci futbalisti dotiahnuť do úspešného konca sľubný protiútok, zakončujúci Ďubek na zadnej tyči poslal loptu iba do bočnej siete. V 32. minúte bol blízko ku gólu domáci Balaj, prihrávku od Ďubeka z vnútra šestnástky ale neposlal za chrbát Fryštáka. O minútu neskôr sa už ale domáci tešili, Balaj si tentokrát správne naskočil na center od Ďubeka po priamom voľnom kope a hlavou poslal loptu do siete - 1:1. V 37. minúte po krásnej akcii a prihrávke za obranu v podaní striedajúceho Mosesa nám elegantným zakončením vrátil vedenie v zápase Košťál - 1:2. V 43. minúte bol blízku k svojmu druhému gólu v zápase Košťál, domáci jeho pokus zblokovali na rohový kop.

Po zmene strán pokračoval vo svojej aktivite Košťál, domáci jeho pokus z ľavého krídla zblokovali. V 53. minúte to skúšal spoza šestnástky po priklepnutí od Balaja Ďubek - vysoko nad bránu Fryštáka. V 58. minúte sa centrovaná lopta dostala v šestnástke až k Hrnčárovi, ten však vo vyloženej šanci zlyhal. V 62. minúte domáci vyrovnali, po centri z pravej strany vrátil Ďubek loptu hlavou Hrnčárovi, ktorý presnou strelou k žrdi prekonal Fryštáka - 2:2. V 70. minúte vystrelil spoza šestnástky po prihrávke od Adda Duda, český futbalista ale nemieril presne. Po centri Čögleya a zakončení Ďubeka sa v 74. minúte predviedol ďalším dobrým zákrokom Fryšták, o niekoľko sekúnd neskôr zneškodnil aj hlavičku Balaja. V 76. minúte vysunul Addo striedajúceho Marieho, zakončenie francúzskeho futbalistu z rohu šestnástky zneškodnil Chovan. V 81. minúte to skúšal únikom za obranu po prihrávke od Mosesa Malec, domáci sa však nakoniec ubránili. V 84. minúte unikol po krídle Moses, skvelou prihrávkou po zemi našiel pred bránou Maleca, ktorého ale vychytal Chovan, z dorážky sa nepresadil ani Marie. V 86. minúte sa v šestnástke efektívne uvoľnil Moses, jeho následný strelecký pokus netrafil bránu domácich. V samom závere zápasu hlavičkoval nepresne Moško.

Ľuboš Benkovský (hlavný tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble): "Pripravili sme sa aj na to, že možno inkasujeme gól, na druhej strane aj na to, že budeme držať loptu. Ovládali sme hru po krídlach, vyrovnali sme, hneď na to sme však inkasovali. Hodnotí sa mi to ťažko, s bodom nie sme spokojní. Chceli sme doma vyhrať a tento cieľ sa nám nepodarilo splniť."

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Vstup do zápasu sme mali dobrý, v 1. minúte sme išli do vedenia, v 10. minúte sme nastrelili žrď. Od 10. minúty prebral súper iniciatívu, dostával sa do centrovaných lôpt, prehrával nás na krajoch ihriska, na môj vkus sme urobili veľa štandardných situácií. V tomto bol súper veľmi dobrý, z tohto hľadiska nie sme spokojní, bolo tam množstvo ľahkých strát, chýbalo nám na lopte sebavedomie. Cez polčas sme sa snažili chlapcov ukľudniť. Druhý strelený gól nám prišiel vhod, súper sa však jednoducho dostával cez kraje ihriska, nevedeli sme sa s tým vyrovnať. Ku koncu zápasu to bolo hore dole, obe mužstvá chceli zvíťaziť. Musíme byť spokojní s bodom, no máme na čom pracovať. Ideme ďalej."