Prvé body v novej sezóne, nad Michalovcami výhra rozdielom triedy

15.08.2020 | Redakce

V 3. kole Fortuna ligy sme zdolali MFK Zemplín Michalovce na domácom ihrisku rozdielom triedy.

3.kolo, sobota 15.8.2020, 19:00
3
0
(1:0)
Michalovce Michalovce
FK Senica: Fryšták - Nemec, Didiba, Šalata, Ólafsson, Addo, Moses (79. Marie), Yenne, Duda (69. Totka), Piroska (90. Mašulovič), Malec
Michalovce: Dráb - Kolesár, Soler, Vovkun, Mendez (79. Vojtko), Popovits, Trusa (66. Hirnyi), Neofytidis, Begala (89. Rečičár), Phillips (89. Tóth), Sidibe

Góly: 44. Malec, 68. Piroska, 78. Addo

Žlté karty: 70. Moses - 47. Kolesár, 53. Phillips, 67. Begala, 89. Hirnyi

Rozhodovali: Kráľovič - Roszbeck, Košecký

Diváci: 837

V 2. minúte sa po prihrávke Yenneho uvoľnil dobre v šestnástke hostí Duda, jeho zakončenie však bolo nepresné. V 13. minúte dostal pred šestnástkou dostatok priestoru na strelu Sidibe, bránu Fryštáka však netrafil. V 26. minúte vnikol do šestnástky Addo, ktorého prienik zastavil Kolesár - penalta sa nepískala. V 29. minúte dali o sebe vedieť hostia, Begalovu strelu spoza šestnástky naša obrana obetavo zblokovala. V 33. minúte našiel Phillips dlho krížnou prihrávkou Popovitsa, strelu gréckeho futbalistu zblokoval Nemec. V 36. minúte zakončoval po rýchlej akcii Yenneho Malec - hostia jeho pokus zblokovali na roh. O niekoľko sekúnd neskôr hlavičkoval po centri Mosesa Nemec - tesne vedľa pravej žrde Drábovej brány. V 39. minúte zakončoval z ľavej strany iba do bočnej siete Trusa. V 40. minúte poslal po štandardke do šestnástky výborný center Piroska - hlavičkujúci Šalata minul bránu hostí iba tesne. V 43. minút zakončoval po odrazenej lopte spoza šestnástky Moses - Dráb bol ale na svojom mieste pripravený. V 44. minúte sme sa dočkali, Yenne prihral na ľavé krídlo Nemcovi, ten našiel presným centrom v šestnástke Maleca, ktorý poslal loptu hlavou do siete - 1:0.

V 52. minúte boli naši futbalisti blízko k druhému gólu, z hranice päťky sme napriek viacerým pokusom Maleca a Didibu nedokázali prekonať hosťujúceho Drába. V 54. minúte zblokovali hostia strelu Pirosku spoza šestnástky. V 56. minúte si nabehol za našu obranu Sidibe, loptu v behu jemne tečoval - Fryštáka ale neprekonal. V 63. minúte sa k ďalekonosnej strele odhodlal Ólafsson, bránu hostí ale netrafil. V 68. minúte sme potrestali chybu hostí v rozohrávke, Moses síce Drába neprekonal, k odrazenej lopte sa ale dostal Malec, ktorý skvelou prihrávkou našiel kapitána Pirosku a ten loptu dopravil do opustenej brány - 2:0. V 71. minúte hostia takmer znížili, po voľnom priamom kope Phillipsa a tečovanej lopte v podaní Pirosku predviedol skvelý zákrok Fryšták. V 78. minúte predviedol svoje futbalové umenie Addo, po krásnej individuálnej akcii a ešte krajšej ďalekonosnej strele pravačkou upravil stav zápasu už na 3:0. V 87. minúte mohli hostia znížiť, v samostatnom úniku trafil Sidibe iba žrď Fryštákovej brány.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Mne sa to dnes hodnotí ľahšie, čakali sme veľmi ťažký zápas, čo sa aj nakoniec potvrdilo. Na našich kopačkách bolo vidieť kŕčovitosť, chceli sme sa opierať o štandardky, z nich sa nám nakoniec nepodarilo skórovať. Po prvom góle to z chlapcov opadlo, druhý polčas sa to v určitých fázach zápasu trochu približovalo k tomu, čo od nich budeme vyžadovať. Chlapcom môžem iba poďakovať za dobre odvedenú robotu, stále nás však čaká veľa práce, aby bol herný prejav taký, ako si my predstavujeme. Tri góly sú pre súpera kruté, taký je ale futbal. Pre nás sú to na psychiku veľmi dôležité tri body."

Jozef Majoroš (hlavný tréner MFK Zemplín Michalovce): "Výsledok je pre nás trochu krutý. Chýbajú nám skúsenosti, v dnešnom zápase sa to ukázalo. Hrali sme celkom slušne, opäť sme inkasovali góly po individuálnych chybách. V šanciach, ktoré sme si vypracovali chýbala lepšia finálna fáza a kvalita. Musíme dať hlavy hore a pracovať ďalej. Káder sa musí doplniť, bez toho to nepôjde."