V generálke prehra najtesnejším rozdielom

01.08.2020 | Redakce

V poslednom zápase letnej prípravy podľahli zverenci Antona Šoltisa futbalistom Slovácka na domácom trávniku najtesnejším rozdielom.

4.kolo, sobota 1.8.2020, 17:00
0
1
(0:1)
Slovácko Slovácko
FK Senica: Fryšták - Ólafsson, Didiba, Nemec, Barbora (61. Šalata), Addo, Yenne, Marie (61. Moses), Duda, Piroska, Fotr (28. Totka)
Slovácko: Nemrava – Kalabiška (46. Divíšek), Kadlec, Šimko, Reinberk (46. Daníček), Navrátil, Kohút (46. Cicilia) Sadílek (61. Kubala), Havlík, Petržela (61. Rezek), Kliment

Góly: 39. Navrátil

Rozhodovali: Černek - Otrubčák, Patka

Diváci: 335

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný, bez väčšej gólovej príležitosti. Prvú dobrú šancu si vypacovali hostia v 18. minúte, nepresne z vnútra šestnástky strieľal Sadílek. V 29. minúte to skúšal z priameho voľného kopu hosťujúci Havlík, Fryšták vytiahol jeho pokus na rohový kop. V 33. minúte pretel center z ľavej strany až na zadnú žrď k Navrátilovi, jeho pokus obetavo zblokoval na rohový kop Ólafsson. V 37. minúte sa dostal do našej najväčšej príležitosti prvého polčasu Yenne, ktorého našiel v šestnástke prízemným centrom Ólafsson - nigérijský futbalista zakončil tesne vedľa ľavej pravej žrde Nemravovej brány. Hostia sa v 39. minúte ujali vedenia, centrovanú loptu spracoval v šestnástke Reinberk, následne ju pristavil Navrátilovi a ten strelou k pravej žrdi nedal Fryštákovi šancu - 0:1. V 45. minúte po prihrávke Ólafssona centroval nebezpečne Yenne, hostia loptu odkopli na rohový kop.

V druhom polčase sme zlepšili pohyb na ihrisku, v 71. minúte hlavičkoval po centri Pirosku z priameho voľného kopu Nemec, s jeho hlavičkou si gólman hostí bez problémov poradil. V 74. minúte zahral hosťujúci Šimko rukou vo vlastnom pokutovom území, hlavný rozhodca však nechal hru pokračovať ďalej. V 80. minúte posielal do šestnástky dobrý center na nabiehajúceho Yenneho striedajúci Moses, obrana hostí v poslednom okamihu loptu odkopla na rohový kop. V 84. minúte to skúšal po odrazenej lopte spoza šestnástky Piroska, Nemrava si s jeho prízemným pokusom poradil. V 89. minúte zakončoval po odrazenej lopte Cicilia, Fryšták jeho strelu bez problémov chytil.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Prvý polčas patril hosťom, druhý nám. Úvodných štyridsaťpäť minút nebolo z našej strany dobrých, boli sme ustráchaní. V polčasovej prestávke sme si to trochu vysvetlili. V druhom polčase to bolo lepšie, útočné kombinácie nám ale dnes nevychádzali. Vieme, čo potrebujeme zlepšiť, v druhom polčase som však videl na chlapcoch snahu a nasadenie. Viac sme napádali súpera a tlačili sa do koncovky. S druhým polčasom som spokojný, v tom prvom to bolo horšie."