Po slabom výkone proti Trenčínu bez bodu

27.06.2020 | Redakce

V 3.kole nadstavbovej časti sme na domácom ihrisku nestačili na futbalistov AS Trenčín.

25.kolo, sobota 27.6.2020, 20:00
1
3
(0:3)
Trenčín Trenčín
FK Senica: Vorel - Mihál, Didiba, Addo, Lukáčik, Kučera (62. Joseph), Moses, Totka, Duda, Meliš (78. J. Buchel), Sulley (46. Černák)
Trenčín: Šemrinec - Julien, Kapuadi, Križan, Šulek, Zubairu, Kadák (74. Čatakovič), Roguljič (58. Corryn), Ghali, Van Kessel (80. Depetris), Bukari

Góly: 85. Moses (11m) - 22. Bukari, 26. Van Kessel, 31. Roguljič

Žlté karty: 65. Černák - 79. Križan

Rozhodovali: Pavlík - Benko, Štrbo

Diváci: 316

Úvod zápasu bol z našej strany opatrný, loptu držali na svojich kopačkách najmä hostia, ktorí diktovali tempo hry. V 9. minúte to skúšal Kučera dlhou loptou za obranu na Sulleya, celý úmysel ale dobre prečítal hosťujúci gólman Šemrinec. V 11. minúte hlavičkoval v dobrej pozícii z rohového kopu Križan vysoko nad. V 22. minúte otvorili skóre zápasu hostia, prihrávku za obranu od Roguljiča zúžitkoval z ľavej strany ukážkovým zakončením Bukari - 0:1. V 23. minúte sa snažil vyrovnať z diaľky pohotovou strelou Moses, Šemrinec nakoniec s menšími problémami loptu kontroloval. V 26. minúte najprv nastrelil konštrukciu Vorelovej brány aktívny Roguljič, následne o niekoľko sekúnd neskôr umiestnil center od Ghaliho pohotovou hlavičkou do siete Van Kessel - 0:2. V 31. minúte potvrdil Roguljič svoju hernú pohodu, keď nádherným gólom z priameho kopu dostal svoj tím do trojgólového vedenia.

Po zmene strán to skúšal z dvadsiatich metrov Moses, jeho pokus bol ale nepresný a málo razantný. Na druhej strane strieľal nepresne z vnútra šestnástky Ghali. V 56. minúte to skúšal opäť Moses, jeho strela pravačkou nenarobila Šemrincovi väčšie problémy. V 76. minúte mohol pridať štvrtý gól hostí striedajúci Corryn, svojim zakončením trafil iba spoluhráča Van Kessela. O štyri minúty neskôr zneškodnil strelu Corryna z vnútra šestnástky Vorel. V 83. minúte dobre vystrelil Addo, Šemrinec bol ale pripravený. V 84. minúte vyslal Didiba za obranu dobrou prihrávkou Mosesa, ktorého hostia zastavili v šestnástke nedovolene. Nariadenú penaltu premenil sám faulovaný hráč čím znížil na konečných 1:3.

Ján Bíreš (hlavný tréner FK Senica): "Prvý polčas sa nedá hodnotiť, súper nás do tridsiatej minúty úplne rozobral. Predpokladali sme, že súper je dynamický, rýchly a priamočiary, to sa aj v zápase ukázalo. Druhý polčas sme zmenili rozostavenie, hra sa z našej strany výrazne zlepšila, čoho výsledkom bol gól."

Norbert Hrnčár (hlavný tréner AS Trenčín): "Prvý polčas mal z našej strany veľmi vysokú kvalitu, dobrý pohyb a vytváranie si gólových šancí. Zápas rozhodol prvý polčas. Je škoda, že sme v druhom polčase poľavili v niektorých veciach, riešenie gólových situácii v druhom polčase bolo menej kvalitné."