S Nitrou prvá jarná prehra

08.03.2020 | Ivan Tobiáš, TASR, foto: M. Bazala

V poslednom zápase základnej časti sme nezvládli duel proti Nitre. Po bezgólovom prvom polčase, v ktorom sme nevyužili viacero šancí, po prestávke hostia trikrát prekonali brankára Vorela a uštedrili nám prvú jarnú prehru.

22.kolo, sobota 7.3.2020, 15:30
0
3
(0:0)
Nitra Nitra
FK Senica: Vorel - Addo, Didiba, Mihál - Yenne, Eneji, Totka, Baumgartner, Cascardo - Akinyoola, Meliš (78. Lukáčik)
Nitra: Šípoš - Magda, Podhorin, Augusto, Nemiachinov – Faško (90.+ Fabiš), De Jesus - Vrábel (55. Chobot), Muleme (76. Kuník), Gatarić – Ristovski

Góly: 46. Vrábel, 50. Ristovski, 90.+ Chobot

Rozhodovali: Sedlák - Borsányi, Poláček

ŽK: Eneji, Didiba, Cascardo, Totka, Akinyoola - Faško, Magda, Augustoi

ČK: 82. Addo (Senica)

Diváci: 783

Na striedačkách oboch tímov sa objavili nové tváre. Na senickej tréner Bíreš, na hosťujúcej tréner Nemec. Dôležité stretnutie v prvom polčase prinieslo priemerný futbal, ktorému chýbalo väčšie nasadenie a aktivita. Domáci mali loptu častejšie na svojich kopačkách, Nitrania sa zameriavali na defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Domáci sa snažili o časté zakončenie a v niektorých fázach boli blízko ku gólu. Už v 2. minúte strelu Baumgartnera vyrazil brankár Šípoš a rovnako tak si poradil aj s dorážkou Akinyoolu. V 11. minúte vystrašil brankára Šípoša nepríjemnou strelou Cascardo. V 23. minúte to skúšal technicky Yenne, tentokrát nitriansky brankár loptu vyrazil spod brvna na rohový kop. O dve minúty vyprášil Šípošove rukavice Akinyoola, ale nitriansky gólman si v prvom polčase udržal čisté konto. Hostia sa snažili hroziť po štandardkách, ale brankára Vorela v prvom dejstve neohrozili.

Seničania zostali hlavami asi v kabíne, keď už po niekoľkých sekundách po Nemiachinovej nevydarenej strele loptu usmernil za chrbát brankára Vorela Vrábel - 0:1. O dve minúty mohol vyrovnať Yenne strelou z roku 16-ky, no našiel pripraveného brankára. Ďalšia rana do domácej defenzívy nastala v 50. minúte, keď sa Ristovski presadil pomedzi stopérov a zo 16-ky prekonal Vorela. Seničania sa trápili, nevedeli sa dostať cez prehustenú obranu Nitry. Senica navyše prišla v 82. minúte o vylúčeného Adda. Ťažko sa dostávali do šancí. Jedinú vážnejšiu možnosť mal v 83. minúte Akinyoola, keď jeho tvrdú strelu z otočky zneškodnil výborný brankár Šípoš. V samom závere sa dostali Nitrania do dvoch zakončení, Gataričovu strelu ešte Vorel kryl, no v nadstavenom čase po brejkovej situácii strelu Ristovského brankár Vorel vyrazil a Chobot ju poslal do opustenej brány - 0:3.

Ján Bíreš, tréner Senice: "Súper sa naozaj veľmi dobre takticky pripravil na tento zápas, bol organizovaný, hral v bloku, cez ktorý sa nám ťažko presadzovalo. Na začiatku druhého polčasu v podstate za päť minút rozhodli zápas."

Miroslav Nemec, tréner Nitry: "V týchto ťažkých dňoch, ktoré máme za sebou, sme sa sústredili na to, aby sme sa takticky dobre pripravili na zápas, čo sa nám aj podarilo. Mali sme jasný zápasový plán, ktorý nám vyšiel. Dali sme pekné góly, i keď musím priznať, že súper mal naozaj dobrú individuálnu kvalitu."